Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

[recenzja] Canon 6D2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#41 jasny

jasny
  • Małomówny
  • 29 postów

Napisano 14 luty 2018 - 13:04

Muszę Was zmartwić, rozmawiałem przez chwilę z kolegą, który zajmuje się aplikacjami sensorów w różnych ciekawych zastosowaniach. Czytał tę informację i wyraził sceptycyzm. Opowiadał mi coś o problemach z darkami w tym rozwiązaniu i cwanych sztuczkach związanych z usuwaniem szumu. Niewiele z tego zrozumiałem, za bardzo też nie było czasu. Niemniej konkluzja była taka, że ten sensor w kamerach może i owszem, ale w aparacie fotograficznym prawie na pewno nie, przynajmniej w obecnej postaci.



#42 fro

fro
  • Użytkownik
  • 302 postów
  • Lokalizacja:
    Wielkopolska

Napisano 14 luty 2018 - 13:05

@kurdeniewiemco: Na to liczę, że wielka trójka gdzieś tam po cichu pracuje nad tym samym ;)

 

@miszak: a Ty się nie nabijaj :) Mam m4/3 (nadal przede wszystkim do video) i uwierz mi, że w wielu kwestiach są już naprawdę blisko, a w wielu sporo z przodu. Jeśli rozwiążą problem szumów (po to tworzą te swoje organiczne sensory) to może się zrobić ciekawie...

 

Do amatorskiego foto już jest nieźle, a cały zestaw waży pół kilo mniej niż sam nikkor 200-500

(mam nadzieję, że autor wątku się nie obrazi):

 

n1oCrg.jpg

 

zdlzAa.jpg


Użytkownik fro edytował ten post 14 luty 2018 - 13:11


#43 miszak

miszak

Napisano 14 luty 2018 - 16:20

@miszak - i z 400mm zrobi mi sie 800 :D ;)

 

 

I jestes jedynym, którego to martwi ;-)  


 


#44 miszak

miszak

Napisano 14 luty 2018 - 16:30

@kurdeniewiemco: Na to liczę, że wielka trójka gdzieś tam po cichu pracuje nad tym samym ;)

 

@miszak: a Ty się nie nabijaj :) Mam m4/3 (nadal przede wszystkim do video) i uwierz mi, że w wielu kwestiach są już naprawdę blisko, a w wielu sporo z przodu. Jeśli rozwiążą problem szumów (po to tworzą te swoje organiczne sensory) to może się zrobić ciekawie...

 

Do amatorskiego foto już jest nieźle, a cały zestaw waży pół kilo mniej niż sam nikkor 200-500

(mam nadzieję, że autor wątku się nie obrazi):

 

 

 

 

 

 

A czym focisz? Mi przez myśl troszkę przeszło to 4/3 z uwagi na wagę ale to wcale nie jest tak bo jak wziąłem do ręki OLY 300/4 to jest on większy i cięższy i do tego dwa razy droższy niż C300/4 pomimo, że canon jest na FF. Canon 80d waży ok. 100g więcej od OLY E-M1 II czyli zestaw waży tyle samo a cenowo razy dwa albo i więcej czyli dopłacić z 8-9 tysi aby miec mniejsza matrycę to trochę bez sensu.... G9 to już waży jak lustro i dalej brak fazowego AF. Natomiast moim zdaniem obrazek da lepszy Canon. Brałem pod uwagę też panaleicę 100-400. To jest super mobilne rozwiązanie. Tylko jaki tańszy korpus? GX8 - niby fajny ale co z ciągłym autofocusem? Taki zestaw GX8 +100-400 i iwszem ale tak mało jest fot z tego zestawu że chyba trudno nim coś zdziałać (żart) . Hybrydowy  AFj est tylko w jedynce a ta jest nieprzyzwoicie droga :(  Pogadajmy o m4/3. Mam chęć ale jednego nie rozumiem. Załóżmy mam aps-c i chcę przejść na FF czyli wszystko wymienić na większe i musze dopłacić - logiczne. Chcę przejść na m4/3 i wszystko jest mniejsze o też za wszystko dopłacić? Idąc tym tokiem myslenia przejście z m4/3 na 1 cal znów powinno wymagac dopłaty  i dalej w dół również a jednak tak nie jest tak więc wydaje mi się dziwne to m4/3 ... :(


 


#45 fro

fro
  • Użytkownik
  • 302 postów
  • Lokalizacja:
    Wielkopolska

Napisano 14 luty 2018 - 16:52

@miszak  W sumie wszystko z tego co piszesz to prawda. Nie mam teraz czasu (jestem w robocie), jak by co to skrobnę coś wieczorem. W skrócie - do fotografii przyrodniczej jeszcze nie kupuj. Wciąż nie ma odpowiedniego body. Da się zrobić dobre fotki, ale... no właśnie: jest kilka ale :)

 

Edit : mam Panasa GH5 + PanaLeica 100-400 i tym zestawem robiłem powyższe zdjęcia

 

Edit2: myślałem, że piszemy w Twoim wątku, a to jest recenzja Canona 6d (zrobił się off topic za co bardzo przepraszam :( )


Użytkownik fro edytował ten post 14 luty 2018 - 16:59


#46 miszak

miszak

Napisano 14 luty 2018 - 17:16

@miszak W sumie wszystko z tego co piszesz to prawda. Nie mam teraz czasu (jestem w robocie), jak by co to skrobnę coś wieczorem. W skrócie - do fotografii przyrodniczej jeszcze nie kupuj. Wciąż nie ma odpowiedniego body. Da się zrobić dobre fotki, ale... no właśnie: jest kilka ale :)

Edit : mam Panasa GH5 + PanaLeica 100-400 i tym zestawem robiłem powyższe zdjęcia

Edit2: myślałem, że piszemy w Twoim wątku, a to jest recenzja Canona 6d (zrobił się off topic za co bardzo przepraszam :( )


To konytynuujmy tam :)

 


#47 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 18 marzec 2018 - 21:08

Zobaczcie jak zaskakująco dobrze poradziłsobie AF w LV:
21 kadrów, wszystkie ostre. A kolega robił co mógł by zniesławić canona :P
Ostrzone środkowym punktem AF.

http://dzikiswiat.fo...47/6d2-DPAF.jpg


<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#48 miszak

miszak

Napisano 18 marzec 2018 - 21:53

Super. Testowałeś zdalne sterowanie?

 


#49 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 18 marzec 2018 - 21:54

@miszak - nie, nie miałem jakoś potrzeby. Po za tym nie mam żadnego urządzenia którym móglbym to sprawdzić. Moj telefon tylko sms potrafi wysyłać :P


<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#50 fro

fro
  • Użytkownik
  • 302 postów
  • Lokalizacja:
    Wielkopolska

Napisano 19 marzec 2018 - 11:38

:clap: To nie Nikon - tam AF w LV nadaje się do krajobraów   :blink:



#51 miszak

miszak

Napisano 19 marzec 2018 - 13:11

@kurdeniewiemco  a weź ustaw wszystkie punkty na całej matrycy i biegnij zygzakiem?  Mi się wydaje, aczkolwiek wielkich testów nie robiłem, że w śledzeniu punktem centralnym wciąż lustra są lepsze. Chcoiaż w LV to jakim punktem działa ten canon.... dual pixelem .... hmmm no to szacun dla niego.

 

Dawaj tym zygzakiem teraz  :)


 


#52 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 19 marzec 2018 - 14:18

@fro - no, ale ponoć wizjerowy lepszy :P

@miszak - robiliśmy też taką serię, ale zapisana była na karcie kolegi wieć nie mam do niej wglądu. Z tego co pamietam to nieostre były tylko te kadry w ktorych kolega znikał z kadru i pierwsze zdjecie jak sie w nim ponownie pojawiał.
Ale mogę zrobić to jeszcze raz, z innym modelem :P


<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#53 fro

fro
  • Użytkownik
  • 302 postów
  • Lokalizacja:
    Wielkopolska

Napisano 19 marzec 2018 - 14:50

@kurdeniewiemco  ...ponoć  ;)



#54 miszak

miszak

Napisano 19 marzec 2018 - 19:04

@fro - no, ale ponoć wizjerowy lepszy :P

@miszak - robiliśmy też taką serię, ale zapisana była na karcie kolegi wieć nie mam do niej wglądu. Z tego co pamietam to nieostre były tylko te kadry w ktorych kolega znikał z kadru i pierwsze zdjecie jak sie w nim ponownie pojawiał.
Ale mogę zrobić to jeszcze raz, z innym modelem :P



Nawet modelka mogłaby być ;-) Do wątku o bezlustrach wrzuciłem link pokazujący różnicę w tradycyjnym af a tym z bezlustra. Z tego co mówisz wydaje się że canon w końcu odrobił lekcje:-)

 


#55 LukaszG (Łukasz Gwiździel)

LukaszG
  • Lokalizacja:
    Pojezierze Krajeńskie

Napisano 11 kwiecień 2018 - 10:03

Zobaczcie jak zaskakująco dobrze poradziłsobie AF w LV:
21 kadrów, wszystkie ostre. A kolega robił co mógł by zniesławić canona :P
Ostrzone środkowym punktem AF.

http://dzikiswiat.fo...47/6d2-DPAF.jpg

 

Po tych testach biegający tester stracił głowę dla canona ;-)

Faktycznie biegałem ile sił w nogach (kiedyś było 12 sek./100 m - na teście było trochę wolniej, ale starałem się, jak mogłem :-))

 

Potwierdzam, że przy biegu zygzakiem też nie było najgorzej. Po pojawieniu się w kadrze AF szybko trafiał. Szkoda, że seria w 6DII jest taka krótka i przydałoby się 2 klatki/sek. więcej.



#56 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 11 kwiecień 2018 - 13:34

@LukaszG - witaj w rodzinie  :kris: 
Miałeś już okazję wystrzelać całą serię i zapchać bufor? ;)


<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#57 miszak

miszak

Napisano 11 kwiecień 2018 - 14:08

@LukaszG - witaj w rodzinie  :kris: 
Miałeś już okazję wystrzelać całą serię i zapchać bufor? ;)

 

 

A ile rawów w "szybkiej" serii może zrobić 6d2?  Ja ciągle nie wiem czy kupowac jeszcze dslr. Dopóki porządna zasiadka sie mi nie trafi aby się przekonać jak słabo działa soniacz z mc-11 ciagle mam nadzieję na niekupowanie. Wiem, wiem nadzieja.....   ;-)


 


#58 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 11 kwiecień 2018 - 14:19

@miszak - na mojej 45mb karcie 21. Ale niewykluczone ze na 95mb karcie zrobilby kilka wiecej.
Canon coś straszy bezlustrem ktore moze bedzie w tym roku.


<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#59 LukaszG (Łukasz Gwiździel)

LukaszG
  • Lokalizacja:
    Pojezierze Krajeńskie

Napisano 12 kwiecień 2018 - 06:43

@LukaszG - witaj w rodzinie  :kris: 
Miałeś już okazję wystrzelać całą serię i zapchać bufor? ;)

 

W innych (podobnych i szybszych) puszkach mi się zdarzało. W 6DII też przyjdzie taki dzień ;-)



#60 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 12 kwiecień 2018 - 09:16

@LukaszG - w tamtych puszkach połowę musiałbyś wywalić bo za duży szum, połowę bo mniej ostre i wyszło by i tak na korzyść 6D2 ;)


<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych