Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x

Zdjęcie

Umieszczanie zdjęć na forum

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
341 odpowiedzi w tym temacie

#1 morav

morav

Napisano 14 październik 2006 - 17:46

Jeden ze sposobów umieszczania zdjęć na stronach forum

http://www.imageshack.us/

Klikamy Wybierz, następnie wybieramy zdjęcie z własnego komputera, klikamy Otwórz i naciskamy przycisk host it!

Teraz pozostaje poczekać aż się to wszystko przemieli i wyskoczy strona z linkami, na potrzeby wklejenia zdjęcia interesuje nas ostatni (9) link obok którego pisze Direct link to image, kopiujemy go!

Aby dołączyć zdjęcie do postu klikamy na ikonke img, wklejamy adres obrazka, klikamy OK i gotowe :mrgreen:

Jeżeli wszystko zrobimy dobrze powinno być tak:

Dołączona grafika

Powodzenia :-D

#2 Dunadan

Dunadan

Napisano 14 październik 2006 - 23:21

Czy konieczne jest uzywanie imageshack? nie moge uzywac innego serwera?
Czy jesli moje zdjecie bedzie mialo rozdzielczosc 900x700 ( a nie 800x600 jak jest w regulaminie ) to dostane za takie ostrzezenie? :D

#3 Qgito (Tomek Wieczorek)

Qgito

Napisano 14 październik 2006 - 23:27

imageshack.us jest jednym ze sposobow umieszczania zdjec na forum- ale nie musi to byc koniecznie taki sposob. Zdejecia mozesz wrzucac z jakiego chcesz serwera, ale niestety nie moze to byc serwer na ktorym stoi forum (dodawanie zalacznikow), gdyz nie wytrzymal by dlugo (zdjecia waza, a gdy jest ich duza ilosc, to transfer ladnie leci).

Ogolnie optymalnie bylo by, aby zdjecia byly w 800, ale jak sie od czasu do czasu zdazy wieksza rozdzielczosc, to mysle ze nie bedzie problemu, ale to sie jeszcze wypowie tutaj morav, bo to on tu rzadzi ;).

Pozdrawiam

Edit:

Przy wiekszych rozdzielczosciach (np. 1024) forum sie rozjeżdża i top koslawo wyglada :(

#4 morav

morav

Napisano 15 październik 2006 - 09:01

Czy jesli moje zdjecie bedzie mialo rozdzielczosc 900x700 ( a nie 800x600 jak jest w regulaminie ) to dostane za takie ostrzezenie? :D

Nie :mrgreen:

Ale trzymajmy się blisko tych wymiarów

W regulaminie jest 800x800 pixeli :-)

#5 morav

morav

Napisano 21 październik 2006 - 00:01

Proszę nie przekraczać 800 pixeli przy szerokości zdjęcia ponieważ strona forum się rozjeżdża i nieciekawie to wygląda

#6 morav

morav

Napisano 31 październik 2006 - 22:56

W związku z całkowitym olewactwem regulaminu, ogłaszam, że zdjęcia przekraczające 800 pikseli szerokości będą zlinkowane :judge:

#7 enter

enter
  • Użytkownik
  • 99 postów

Napisano 03 listopad 2006 - 13:36

przy większych szerokosciach niewygodnie czyta się posty dla uzmysłowienia dla osób które mają miejszą rozdzielczość niż 1024 będą musiały przeciągać poziomym paskiem aby móc czytac posty. Wszystkie poprzednie posty przez dodanie obrazka o większej szerokości zostana rozciągnięte

Dołączona grafika

eh

[fade]PS ni linkować tylko wyrzucać[/fade]
Dołączona grafika

#8 Roby

Roby

Napisano 03 listopad 2006 - 15:25

W związku z całkowitym olewactwem regulaminu, ogłaszam, że zdjęcia przekraczające 800 pikseli szerokości będą zlinkowane

To chyba min. do moich dwóch zdjęć się odnosiło w wątku o Biebrzy, więc obiecuję poprawę, zresztą powiem, że pamiętałem o tych 800 pikselach ale panoramy nijak nie pasowały mi na 800 pikseli. Następnym razem w podobnej sytuacji będa linki, choć te też się nienajlepiej przegląda :-)

#9 Mortis

Mortis

Napisano 12 listopad 2006 - 22:28

Co do imegeshack'a... to chyba wcale nie jest taki nie zawodny. 2 dzien mija, jak ta strona mi nie dziala, a co za tym idzie nie widze ogromnej wiekoszsci zdjec z forum. Tylko ja mam taki problem?

#10 Dunadan

Dunadan

Napisano 12 listopad 2006 - 22:31

U mnie wszystko działą bez problemu... hmm, to dziwne że u ciebie nie chodzi :-/ szkoda... ale wcześniej było OK?
:ninja: Focę tym: Sony A700; Dynax 5, Sigma 10-20/4-5.6, 18-55SAM( kit ), Tokina 19-35, S 70-300 Apo, MAF 500/8 Reflex; Carena CX-300, Ricoh 50/2, Carenar 28/2.8EKK, Sigma 35-70/2.8-4. KM D7D R.I.P.

#11 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 13 listopad 2006 - 17:57

Co do imegeshack'a... to chyba wcale nie jest taki nie zawodny. 2 dzien mija, jak ta strona mi nie dziala, a co za tym idzie nie widze ogromnej wiekoszsci zdjec z forum. Tylko ja mam taki problem?

Nie nie tylko ty, ja też mam problemy z fotkami z imageshack, i nie tylko, a wrzucenie jakiejś graniczy czasami z cudem, jeśli plik przekrzcza 100kB to koszmar, ale w moim przypadku pewnie jest jeszcze trochę winy po stronie słabego łącza do netu niestety.

#12 morav

morav

Napisano 13 listopad 2006 - 18:05

Imageshack nie jest jedynym sposobem, ja nie mam z nim problemów :-D

Jeżeli ktoś zna lepszy sposób, proszę bardzo :-)

#13 enter

enter
  • Użytkownik
  • 99 postów

Napisano 15 listopad 2006 - 23:51

zastanawia mnie czy jest możliwość hotlinkowania fotografii umieszczonej na DA
np pod takim linkiem
http://www.deviantar...ation/38776849/

we właściwościach obrazka nie widać bezpośredniego linku do obrazka
ktoś kombinował ?
Dołączona grafika

#14 ZbyszekB

ZbyszekB
  • Użytkownik
  • 105 postów

Napisano 16 listopad 2006 - 07:26

zastanawia mnie czy jest możliwość hotlinkowania fotografii umieszczonej na DA
np pod takim linkiem
http://www.deviantar...ation/38776849/

we właściwościach obrazka nie widać bezpośredniego linku do obrazka
ktoś kombinował ?

U mnie w Mozilli widać bezpośrednigo linka:
http://ic3.deviantar... ... zScout.jpg
ale niestety zablokowane są hotlinki z tej strony.

#15 Dunadan

Dunadan

Napisano 16 listopad 2006 - 13:01

Enter - linka możesz wrzucić ale dA ma niestety niezbyt szybki serwer :-/ a jaka szkoda ci wrzucić deviantowego url'a do imageshack.us i potem z imageshack na forum? ;-) ja tak robię :-D
:ninja: Focę tym: Sony A700; Dynax 5, Sigma 10-20/4-5.6, 18-55SAM( kit ), Tokina 19-35, S 70-300 Apo, MAF 500/8 Reflex; Carena CX-300, Ricoh 50/2, Carenar 28/2.8EKK, Sigma 35-70/2.8-4. KM D7D R.I.P.

#16 enter

enter
  • Użytkownik
  • 99 postów

Napisano 16 listopad 2006 - 14:49

na imageshack wrzucam podpisane foty swoim nickiem i teraz też podpisuję na DA ale wcześniejsze szły bez podpisu i tych nie chcę wrzucać na is.us wyczaiłem teraz prywatny serwerek więc niedługo będe wrzucał foty z własnej galerii
Plusem DA jest brak ograniczeń
Dołączona grafika

#17 nieudacza (Marcin Perkowski)

nieudacza
  • Użytkownik
  • 1021 postów

Napisano 20 styczeń 2007 - 08:24

proponuję założyć konto na http://photobucket.com/ tam umieszczanie i linkowanie zdjęć jest banalnie proste, można tworzyć foldery tematyczne, miły interfejs, korzystam od ponad pół roku i nie było z tym serwisem problemów.

pozdro!!

http://marcinperkowski.pl/

Canon 7D + 500/4L IS

#18 Dunadan

Dunadan

Napisano 20 styczeń 2007 - 12:16

deviantArt.com to raczej bardzo kiepski host dla zdjęć ;-/

#19 Sikor

Sikor
  • Małomówny
  • 8 postów

Napisano 05 luty 2007 - 20:11

Jest opcja takiego serwera
http://www.2and2.net
Ja wrzuciłem fotkę z niego..klikniecie Upload wrzucicie fotę..trzeba jej zmienić nazwę na jakąś nietypową np. 444ttt4 itp bo inaczej serwer woła że taka nazwa już jest....potem ostatni link wkleicie na forum i git..
Pozdrówka
D50, N 18-55, N 70-300, N 50 1,8D, Raynox 250

#20 sebaok

sebaok

Napisano 12 luty 2007 - 13:51

Pozwoliłem sobie napisać instrukcję do strony WWW.fotosik.pl na której możemy zamieszczać zdjęcia. Maksymalna waga zdjęcia to 1mb.
Po wpisaniu w wyszukiwarce WWW.fotosik.pl otworzy się nam taka strona:

Dołączona grafika

Żeby zamieszczać zdjęcia nie trzeba się rejestrować. Ale po rejestracji mamy większą kontrole nad naszymi zdjęciami (możemy je np. usunąć)
Należy kliknąć na: Przeglądaj

Dołączona grafika

Wybieramy zdjęcie które chcemy wysłać… I klikamy na: Dodaj…
Zdjęcie się wysyła…

Dołączona grafika
I po chwili mamy kody na forum do naszego zdjęcia:

Dołączona grafika
Kopiujemy adres który jest pod Pełen rozmiar na forum
Wklejamy adres do naszego postu i powinno się nam ukazać nasze zdjęcie

Dołączona grafika

Jeśli admin uzna moją instrukcje za nie potrzebną niech ją usunie albo sam to zrobię