Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Ptaki w Szkocji - co gdzie i jak


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 maciekef

maciekef
  • Małomówny
  • 44 postów

Napisano 16 luty 2017 - 18:08

Hej,

 

na przełomie kwietnia i maja będę mógł pojeździć po Szkocji. Mam nadzieję, że ktoś z forum był tam i tych właśnie chciałem podpytać o parę ptasich rzeczy:

1. Jakie są najbardziej godne uwagi "ptasie" miejsca?

2. Czy przewodnik Collinsa mi wystarczy, czy może warto się zaopatrzyć w jakąś ichniejszą publikację? Na Wyspach birdwatching jest bardzo popularny więc zapewne kilka ciekawych pozycji możnaby znaleźć?

3. To już nie ptasie pytanie. Jak tam jest z noclegami, jedzeniem i ogólnie bardziej organizacyjnymi sprawami?

 

Za każdą wskazówkę będę bardzo wdzięczny.



#2 laszlo111 (Szymon Bartosz)

laszlo111
  • Lokalizacja:
    Bieszczady

Napisano 16 luty 2017 - 18:18

Jak jadę do nowego kraju to ptasich miejsc szukam tu: www.cloudbirders.com/tripreport



#3 Max13

Max13
  • Lokalizacja:
    Hither and Thither

Napisano 16 luty 2017 - 18:41

Powiedzieć "do Szkocji" to prawie jak powiedzieć "do Polski" - które rejony Szkocji?

Znam Szkocję dość dobrze - głównie Hebrydy, Isle of Lewis.... Będę na któryś raz z rzędu na  Isle of Mull w czerwcu i tym razem jadę tam po jeden gatunek - White Tailed Eagle czyli bielik zwyczajny............

Są miejsca na ściśle określone gatunki, wiele lokalnych przewodników znających miejsca organizuje ściśle określone wypady na dany gatunek.

Jest bardzo dużo informacji w internecie - warto poszperać.


Pozdrawiam

 

Zeszyt Podróżny

 


#4 maciekef

maciekef
  • Małomówny
  • 44 postów

Napisano 17 luty 2017 - 10:05

dzięki laszlo111

 

Określonych regionów jeszcze do końca nie mam, stąd również pytanie, bo mógłbym pojechać w te polecane. 

Z samych gatunków to nie mam preferencji poza obowiązkowym puffinem(gdzie je znajdę?).

 

Jeszcze dosyć istotny szczegół, wybieram się z osobami, które ptakami za bardzo się nie ekscytują.







Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych