Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Test nowego obiektywu do makro Venus Laowa 60


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 PREM (Przemek Zięba)

PREM
  • Lokalizacja:
    Lublin

Napisano 09 luty 2017 - 22:59

Witam, zamieszczam zdjęcia w dziale technika, bo to zdjęcia testowe i to martwego owada. Testowałem nowy obiektyw makro o odwzorowaniu do 2:1, efekty zadowalające w miarę - czyli można by polecić, z tego co wiem produkowany jest pod wszystkie typy bagnetów dostępnych lustrzanek. Dosyć ciekawa alternatywa, nie najdroższa, chociaż do tanich nie należy, zdjęcia z lampą z jednego strzału bez stackowania.

1.

untitled-2-3_zpszvcne9wt.jpg

 

2.

untitled-1_zpsjroxwmqf.jpg



#2 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 15 luty 2017 - 23:10

To zdjęcia z A99? Do kwiatów, rosy itp.może być ciekawy. Ja chyba jednak nabędę za jakiś czas tamiego 180 do sony.



#3 Natrix (Filip Stefaniak)

Natrix
  • Użytkownik
  • 847 postów

Napisano 16 luty 2017 - 19:51

Ciekawy test Przemku. 2:1 to już "duża" skala, cięższa do opanowania niż 1:1 ale jak widać goły obiektyw daje dobre efekty. Ja jednak zostanę przy 105 nikkora  :)



#4 adamtokarski

adamtokarski
  • Nowa postać
  • 1 postów

Napisano 21 luty 2017 - 10:35

Obiektyw moim zdaniem daje radę, zdjęcia piękne :)


Odbitki cyfrowe Fotopress


#5 Biodar

Biodar
  • Użytkownik
  • 126 postów
  • Lokalizacja:
    Lubelskie

Napisano 21 luty 2017 - 17:06

Jestem pod wrażeniem :)


Parę moich fotek:  http://biodar.flog.pl


#6 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 21 luty 2017 - 22:02

łoł - całkiem niezły rezultat. A "w naturze" się sprawdzi?


<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#7 PREM (Przemek Zięba)

PREM
  • Lokalizacja:
    Lublin

Napisano 10 marzec 2017 - 13:41

Dopiero się zorientowałem, ze ktoś odpisał w moim wątku :-) Przepraszam :-)

Więc tak, w warunkach ,,terenowych to nie najgorsze szkło, chociaż niestety wymaga przy odwzorowaniu 2:1; 1:1 sporo światła, bo praktycznie przy 2:1 obiekt leży na przedniej soczewce (w zasadzie filtrze zabezpieczającym) To światełko udaje się całkiem znośnie wydusić z normalnej lampy (zdjęcia wkleję w ciągu tygodnia po próbach terenowych, jeszcze nie obrobiłem..). fajne jest ostrzenie na nieskończoność, płynna zmiana odwzorowania. To zalety, nie trzeba dokładać pierścieni pośrednich, jak to czasami bywa np.  by uzyskać powiedzmy z normalnej 50 tki makro odwzorowanie 2:1. Przy uzyskaniu dobrej głębi i manualnie domkniętej przysłonie np do  f22 niewiele widać, ciemno , warto czymś doświetlić by właściwie wyostrzyć. Wystarczy czołówka. Ale już przy f11 jest spoko. Ja jako maniak makro mam tych szkieł chyba 4, w zasadzie każde jest inne, to jest jednym z uzupełnień, ale widzę, że jest całkiem nieźle. Jak tylko obrobię co nieco, zaraz wrzucę byście ocenili.  

Przy 2:1 i stabilizacja pożądana, mam na myśli statyw. 

Tami 180 (akuratnie też mam pod Sony) to szkło genialne, polecam Ci Roby, bo warto je mieć.



#8 PREM (Przemek Zięba)

PREM
  • Lokalizacja:
    Lublin

Napisano 06 kwiecień 2017 - 10:23

Czas na terenowe testy....

 

zdjęcie w świetle zastanym w odwzorowaniu 1,5:1, statyw, wężyk, szyna - robione na FF, nie jest najgorzej, ale trzeba popracować jeszcze..

 

3.

33016689854_db4555cc1f_b.jpgPyrrhocoris apterus from Laowa 60 lens by Przemysław Zięba



#9 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 06 kwiecień 2017 - 10:41

toć to mikroskop! :P


<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#10 PREM (Przemek Zięba)

PREM
  • Lokalizacja:
    Lublin

Napisano 06 kwiecień 2017 - 18:48


toć to mikroskop!

 

:D  :D







Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych