Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Mam pewien pomysł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Leśne Oko

Leśne Oko
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • Lokalizacja:
    PK Dolina Słupi

Napisano 25 styczeń 2017 - 18:03

Mam taki dylemat .

Nadleśnictwo w którym pracuje , no i robię zdjęcia chciałoby( no ja chciałbym ) zorganizować plener fotograficzny pod kontem  fotografii fauny , flory lub krajobrazu . Plener miałby odbywać się na terenie PK Dolina Słupii . Ci którzy mnie znają wiedzą , że nie zasypiam gruszek w popiele .Ale do rzeczy . Cały plener trwałby ok 3-4 dni . Noclegi w kwaterach turystycznych za które płaciliby uczestnicy + koszt wyżywienia ( kwatery załatwiamy ) . Z nadleśnictwa strony- uczestnicy mogą liczyć na transport w rejonie nadleśnictwa (dowóz w ciekawe miejsca ) , zorganizowanie dyskusji w sali konferencyjnej na tematy fotograficzne , ochrony przyrody oraz zorganizowanie wystawy zdjęć uczestników pleneru .

Moje dylematy to :

- nie mam doświadczenia w organizacji takiego pleneru więc trochę porad przydałoby się na początek

- ze względu na fotografowanie fauny ilość uczestników musi mieć jakieś sensowne ilości pytanie ile ?

- nadleśnictwo jeżeli wypaliłby pomysł chciałoby to organizować cyklicznie i wpisać sobie w kalendarz imprez .

- nie chcemy zarabiać na uczestnikach a raczej współpracować ( edukować ) .

Co o tym sądzicie ? Jaki termin byłby najlepszy ?



#2 wacha123 (Karol Waszkiewicz)

wacha123
  • Użytkownik
  • 222 postów
  • Wiek: 40
  • Lokalizacja:
    Mazury/Dublin(IE)

Napisano 25 styczeń 2017 - 18:45

Pomysł nie nowy i u mnie Nadleśnictwo Maskulinskie ostatnio coś takiego zorganizowało. Nie mam pojęcia ile osób się zgłosiło i jaki był harmonogram ale generalnie cel był podobny by edukować, promować przyrodę i nadleśnictwo. Kiedy,ile osób musisz sam sobie opowiedzieć bazując na doświadczeniu i na tym jakie miejsca bytowania zwierząt są u Ciebie w Nadleśnictwie. Zakres tematów generalnie jest nieograniczony. Przy fotografii makro,krajobrazowej mogą to być większe grupy osób. Przy fotografii ssaków jeżeli ma polegać na podchodzie to więcej niż 2-3 raczej nic z tego nie wyjdzie. Przy ptakach uzależnione od miejsca w czatowni

#3 Leśne Oko

Leśne Oko
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • Lokalizacja:
    PK Dolina Słupi

Napisano 25 styczeń 2017 - 19:26

Jeśli chodzi o ssaki to głównie jeleń można spotkać też wilka ( niedawno się pojawiły ) . Ptaki głównie wodne takie jak zimorodek,łabędzie krzykliwe ,białe czaple , bieliki , po za tym orliki krzykliwe , kanie i cała masa drobnicy .

Plenery krajobrazowe związane z rzeką Słupią i jej dopływami , góry buczynowe grądy i olsy .

W przyszłości może postawimy kilka czatowni obserwacyjnych ale na razie można wykorzystać moje .

Myślę o wczesnej jesieni aby rozpocząć przed rykowiskiem ale złapać jeszcze sejmiki żurawie .


Użytkownik Leśne Oko edytował ten post 25 styczeń 2017 - 20:06


#4 dawko

dawko
  • Użytkownik
  • 800 postów
  • Lokalizacja:
    Golub-Dobrzyń

Napisano 25 styczeń 2017 - 21:24

Mam nadzieje ze uda Ci się dopiąć wszystko na ostatni guzik" zawsze milo wspominam pobyt u Ciebie.



#5 Leśne Oko

Leśne Oko
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • Lokalizacja:
    PK Dolina Słupi

Napisano 25 styczeń 2017 - 21:49

Mam nadzieje ze uda Ci się dopiąć wszystko na ostatni guzik" zawsze milo wspominam pobyt u Ciebie.

Dawid no ja liczę na was .



#6 pawelpisz (Paweł Niedźwiecki)

pawelpisz
  • Użytkownik
  • 818 postów

Napisano 05 luty 2017 - 20:52

@Leśne Oko  jeśli chodzi o faunę to tyle ile masz miejsc w czatowniach/przygotowanych kryjówkach to tyle możesz ludzi zgromadzić, stanie w 15 przy jednej łące nie jest zbyt atrakcyjną ofertą, :) także cześć osób jedzie w jedno miejsce, część w inne.. itd. chyba że nagonkę chcesz robić... w krajobrazie nie ma to większego znaczenia raczej. To co chcesz zorganizować jest promocją nadleśnictwa, także instytucja ta powinna zapewnić uczestnikom nocleg i wyżywienie za darmo w jakiejś np. świetlicy, przeciwnym razie można sobie samemu przecież pojechać, zapłacić za nocleg itd i nikt z leśnictwa do tego nie jest potrzebny. Można jakieś składkowe zrobić na część nieoficjalną pleneru np. wspólne ognisko :). Oczywiście w ramach promocji nadleśnictwo może wykorzystywać zdjęcia powstałe podczas trwania pleneru z imieniem i nazwiskiem ich autorów. Ja tak to widzę.


Gdzieś z Puszczy Piskiej...

puszczapiska.pl


#7 Leśne Oko

Leśne Oko
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • Lokalizacja:
    PK Dolina Słupi

Napisano 06 luty 2017 - 14:20

@Leśne Oko  jeśli chodzi o faunę to tyle ile masz miejsc w czatowniach/przygotowanych kryjówkach to tyle możesz ludzi zgromadzić, stanie w 15 przy jednej łące nie jest zbyt atrakcyjną ofertą, :) także cześć osób jedzie w jedno miejsce, część w inne.. itd. chyba że nagonkę chcesz robić... w krajobrazie nie ma to większego znaczenia raczej. To co chcesz zorganizować jest promocją nadleśnictwa, także instytucja ta powinna zapewnić uczestnikom nocleg i wyżywienie za darmo w jakiejś np. świetlicy, przeciwnym razie można sobie samemu przecież pojechać, zapłacić za nocleg itd i nikt z leśnictwa do tego nie jest potrzebny. Można jakieś składkowe zrobić na część nieoficjalną pleneru np. wspólne ognisko :). Oczywiście w ramach promocji nadleśnictwo może wykorzystywać zdjęcia powstałe podczas trwania pleneru z imieniem i nazwiskiem ich autorów. Ja tak to widzę.

Dopiero zaczynam i takie spostrzeżenia są dla mnie cenne . Z noclegiem mamy kłopot bo nie posiadamy własnej bazy noclegowej . Ale pomyślę o tym dzięki .







Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych