Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x

Zdjęcie

Warta w Poznaniu zimą

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jarus (Jarosław Waligórski)

Jarus
  • Użytkownik
  • 430 postów

Napisano 18 listopad 2016 - 19:09

Witam!

Czy Forumowicze z poznania mogą mi powiedzieć czy warto się wybrać nad Wartę w Poznaniu w okresie zimowym? Chodzi mi o sam odcinek w mieście (ten dostępny), żeby nie trzeba było się wybierać autem (bo uszkodziłem i nie mam) tylko podjechać tramwajem/autobusem. 
Coś fajnego (co w ogóle) tu można spotkać ??

ps. mieszkam tu od niedawna i dlatego pytam a czasu na rekonesans brak.

Pozdrawiam!

Jarosław 'Jarus' Waligórski

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nikon D5000 18-105kit + 300/4 AF-S, Manfrotto 190XProB+496RC2 + kompletny brak czasu :(

#2 pawelcmx (Paweł)

pawelcmx
  • Małomówny
  • 36 postów

Napisano 19 listopad 2016 - 17:11

Czesc.

Zainteresuj się Kolego Koleją Wielkopolską.

Jeździ do puszczy Zielonki to kierunek na Wągrowiec, Jak wysiadziesz w Łopuchowie to masz z 500m do Puszczy:)

Jest dostępna taka mapa Okolice Poznania w skali 1:75 000, Jest wystarczająco dokładna do tego celu. A potem kupisz sobie już mapy konkretnych gmin i możesz zapomnieć o aucie. Z Poznania z os Sobieskiego lub ze Śródki jeżdzą autobusy do Murowanej Gośliny to też tereny Puszczy Zielonki ( 348 i 341)no i masz jeszcze Biedrusko i tereny poligonu oraz o wiele fajniejsze rejony Warty w Biedrusku też ok 800- 1000m z buta o terenach poligonu nie wspomnę:)

Nie ograniczaj się do Poznania ale zwiedź okolicę. Jakbyś coś wicej chciał wiedzieć to pisz na pawelcmx@poczta.onet.pl

w wolnej chwili mogę spróbować podpowiedzieć jak i czym dokąd podjechać.

W drugą stronę od kierunku Wągrowiec masz Wolsztyn też tam są piękne okolice. Zacznij od Szreniawy:) a potem to już pójdzie:)

Miłego zwiedzania a no i nie zapomnij o Czerwonaku i Dziewiczej Górze.

#3 Jarus (Jarosław Waligórski)

Jarus
  • Użytkownik
  • 430 postów

Napisano 19 listopad 2016 - 17:55

Nie interesują mnie okolice tylko samo miasto.  Okolice już znam.

Pozdrawiam!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nikon D5000 18-105kit + 300/4 AF-S, Manfrotto 190XProB+496RC2 + kompletny brak czasu :(

#4 Filoo (Filip Jarzyński)

Filoo
  • Małomówny
  • 39 postów

Napisano 20 listopad 2016 - 22:14

Cześć! 

Jeśli chodzi o samo miasto, to z tego co kojarzę w Parku Szelągowskim można coś czasem zauważyć ciekawego. W zeszłym roku szedłem odcinek Biedrusko - Mściszewo; kilka perkozków, 300 krzyżówek, 20 łabędzi niemych, zimorodki, 20 nurogęsi, kilka gągołów... Ale w Poznaniu też nurogęsi i gągoły były widziane.

#5 Jarus (Jarosław Waligórski)

Jarus
  • Użytkownik
  • 430 postów

Napisano 21 listopad 2016 - 22:11

Hej!

@Filoo dzięki. Już mi ludzie pisali na Fb że warto się powłóczyć choćby z lornetką bo można coś ciekawego wyhaczyć. Szczególnie ponoć jak jest mróz. No i miejskie jeziorka też podobno oferują sporo gatunków.

ps. ja na razie okolice Rogalinka, Rogalina i Krajkowa  poznaje od lat. Ale pewnie kiedyś i na druga stronę uderzę.

Pozdrawiam!