Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Październik 2016


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#21 schriker (Marcin Janus)

schriker
  • Użytkownik
  • 77 postów
  • Wiek: 33
  • Lokalizacja:
    Rzeszów

Napisano 14 październik 2016 - 18:33

13.

30025971390_b08ecc83eb_b.jpg


D7100+Sigma 150-600C


#22 @JurekN (Jerzy Napierała)

@JurekN
  • Użytkownik
  • 207 postów
  • Wiek: 47
  • Lokalizacja:
    kujawsko-pomorskie

Napisano 15 październik 2016 - 10:03



@robkiz, @fotosnajper, @Marian dzięki Panowie ale przesadzacie. Zwykły wilk na słabym tle. Nawet miałem tego nie wywoływać.

@Marian nie zdradzam dokładnych lokalizacji. Czatowni nie posiadam. Pracuję i mieszkam w lesie więc czy chce czy nie czasem muszę coś spotkać.

 

Kolego Szymonie (laszlo111)... mam nadzieję, że to co napiszę nie obrazi Cie w żaden sposób ale  pomoże w zrozumieniu pewnych rzeczy.... może od początku...

 

W ostatnim czasie miałeś uwagi do moich zdjęć w tematycznych z wilkiem itd i patrząc po ostatnich Twoich komentarzach w Bezkrwawych Łowach w Październiku po umieszczeniu przez Ciebie foty wilka postanowiłem napisać tego posta.... Nie  obraź się ale w sposób jaki podchodzisz do tematu np. z wilkiem jest pewnego rodzaju... sorry za określenie ale "cwaniactwem" tzn. wstawiłeś fote wilków w tematycznych przechodzących przez wodę i administrator Roby prosi Cie o jakiś komentarz odnośnie spotkania. Napisałeś "Ale tu nie ma żadnych wyjątkowych okoliczności do opisywania. Spędzałem wolny dzień siedząc z piwem nad rzeką a wilki przebiegły obok. Zdjęcie zrobione o 14 tylko niestety trochę zbyt pochmurno było." podobnie skomentowałeś powyżej.... "Zwykły wilk na słabym tle. Nawet miałem tego nie wywoływać" itd.

 

Drogi kolego... być może w Bieszczadach i na Twoim stanowisku pracy bardzo łatwo jest spotykać wszelkiego rodzaju zwierzynę... być może wilki są tam na porządku dziennym i spotyka się je przy piwie...

 

... ale my na nizinach niestety nie mamy takich możliwości... spotykamy je bardzo rzadko i zazwyczaj widujemy je jak już uciekają... Popatrz ile jest zdjęć wilków żyjących w naturze na FOTOPRZYRODZIE w porównaniu z innymi... bardzo mało... i być może z racji wykonywania Twojego zawodu i prawdopodobnie siedzenia w terenie 12 godzin na dobę  masz ułatwione zadanie... pewnie siedząc nad znajomym strumykiem co dziennie  przechodzą Ci przed szkłem zaczynając od jeleni kończąc na tak rzadkich gatunkach jak wilki, niedźwiedzie czy rysie... my tak nie mamy... nie mamy takiej różnorodności gatunku i pewnie możliwości "siedzenia" z aparatem w pracy...

 

Więc kolego proszę Cie o trochę tolerancji, dystansu a przede wszystkim wyrozumiałości...

 

niestety ku Twojemu niezadowoleniu i opinii, że wilk żyjący na wolności  na polu kukurydzy sfotografowany jest mało naturalny wrzucę jeszcze kilka fot z tego dla mnie niezwykłego spotkania... pozdrawiam...

 

14

 

N2QvC9.jpg

 

15

 

AozYG3.jpg

 

16

 

Lm8LkF.jpg



#23 laszlo111 (Szymon Bartosz)

laszlo111
  • Lokalizacja:
    Bieszczady

Napisano 15 październik 2016 - 10:28

@@JurekN Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Wracając do twoich zdjęć to napisałem, że nie podobają mi się zdjęcia na polach, koszonych łąkach itd. Bardziej ogólnie to chodziło mi o to, że poza modelem bardzo ważne jet też tło zdjęcia. Ty się obrażasz, że nie zachwycam się Twoim spotkaniem z wilkiem. No nie zachwycam się bo nie są to zdjęcia artystyczne tylko dokumentacyjne. Moje zresztą również za takie uważam.

 

Nazywasz mnie cwaniakiem bo codziennie spotykam zwierzęta? Nie urodziłem się leśniczym i nie urodziłem się w Bieszczadach. Również pochodzę z płaskiej części kraju ale kiedyś tu przyjechałem i postanowiłem zamieszkać. Wiele lat ciężkiej pracy i ogromna ilość szczęścia dała mi możliwość oglądania na co dzień tego o czym Ty marzysz. Po to poszedłem na studia leśne i nikt od razu pracy mi tu nie dał. Zaczynałem od wypalania węgla i mieszkania w drewnianej budce. A jeśli teraz siedzę z piwem nad rzeką i obok przechodzą wilki to co mam opisać? Mam wymyślać bzdury, że siedziałem 2 tygodnie w ukryciu sikając do butelek? 

 

Fotografuj sobie co chcesz i gdzie chcesz ale skoro wrzucasz zdjęcie na forum dyskusyjne to licz się z tym, że ktoś może o nim dyskutować.



#24 @JurekN (Jerzy Napierała)

@JurekN
  • Użytkownik
  • 207 postów
  • Wiek: 47
  • Lokalizacja:
    kujawsko-pomorskie

Napisano 15 październik 2016 - 14:38

@@JurekN Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Wracając do twoich zdjęć to napisałem, że nie podobają mi się zdjęcia na polach, koszonych łąkach itd. Bardziej ogólnie to chodziło mi o to, że poza modelem bardzo ważne jet też tło zdjęcia. Ty się obrażasz, że nie zachwycam się Twoim spotkaniem z wilkiem. No nie zachwycam się bo nie są to zdjęcia artystyczne tylko dokumentacyjne. Moje zresztą również za takie uważam.

 

 

 

Nazywasz mnie cwaniakiem bo codziennie spotykam zwierzęta? Nie urodziłem się leśniczym i nie urodziłem się w Bieszczadach. Również pochodzę z płaskiej części kraju ale kiedyś tu przyjechałem i postanowiłem zamieszkać. Wiele lat ciężkiej pracy i ogromna ilość szczęścia dała mi możliwość oglądania na co dzień tego o czym Ty marzysz. Po to poszedłem na studia leśne i nikt od razu pracy mi tu nie dał. Zaczynałem od wypalania węgla i mieszkania w drewnianej budce. A jeśli teraz siedzę z piwem nad rzeką i obok przechodzą wilki to co mam opisać? Mam wymyślać bzdury, że siedziałem 2 tygodnie w ukryciu sikając do butelek? 

 

Fotografuj sobie co chcesz i gdzie chcesz ale skoro wrzucasz zdjęcie na forum dyskusyjne to licz się z tym, że ktoś może o nim dyskutować.

Widzę, że faktycznie nie zrozumiałeś intencji mojego przekazu..... oczywiście każdy ma prawo do krytyki i dyskusji i dlatego właśnie rozmawiamy... szczególnie jak jest konstruktywna....

 

i nie nazwałem Cie cwaniakiem bo codziennie spotykasz zwierzęta...... czytaj ze zrozumieniem.... 

 

Wilk wzbudza emocję bo jest wilkiem...  i wydaje mi sie  patrząc po komentarzach, że ludzie są ciekawi historii spotkania z nim.... a zdjęcia.... czy to jest najważniejsze żeby zrobić super fote  i sie nią chwalić...? dla mnie ważniejsze sa chwile i emocje jakie dostarcza mi kontakt z przyrodą....   i tym sie chciałem podzielić... nigdy do nikogo nie miałem pretensji że krytykuje moje zdjęcia bo nie jestem fotografem tylko miłośnikiem przyrody i pewnie bardzo często krytyka mi się należy...  reasumując chciałem tylko żebyś zrozumiał oczekiwania ludzi, którzy pytają Cie o spotkania z wilkiem, bo większość o tym marzy, żeby spotkać wilka ( a co dopiero zrobić mu zdjęcie)... czy to w lesie, czy na polu kukurydzy czy nawet w biedronce :) nie było moją intencją Cie  w jakikolwiek sposób urazić...

 

Pozdrawiam



#25 Terek

Terek
  • Użytkownik
  • 912 postów
  • Lokalizacja:
    Włocławek

Napisano 15 październik 2016 - 17:24

Witam,

 

>Wilk wzbudza emocję bo jest wilkiem..

 

... i na ogół są to złe emocje. Wilk kojarzy się ludziom jako coś złego, strasznego występującego w bajkach , przekazach. Ale powstaje pytanie Czy to jest prawda? Pomińmy to w tym momencie. To jest zupełnie odrębny temat. Jak dla mnie spotkanie z wilkiem to jest coś niesamowitego. Nieważne czy w lesie czy też gdzieś na polu  kukurydzy czy innej uprawy. W tym momencie ja czuję, że jestem jego dłużnikiem. Bo to my ludzie na podstawie " bo to jest zły wilk" strzelaliśmy, podkładaliśmy strychninę i zniszczyliśmy tego przepięknego ssaka. Skoro ja jestem jego dłużnikiem ( przy tak niskiej populacji wilka  ), to IMHO nie ma tutaj sensu mówić o "zdjęciach artystycznych ( w Naszym Kraju )", bo jest to po prostu czyste "zadęcie".

Spotykałem wilka parokrotnie, ale tylko dwa razy u Nas w Kraju. Zdjęcia zamieściłem na tym forum. Słabe, ( bardzo słabe ) ale frajda spotkania tego przepięknego ssaka była niesamowita.

A do tego była radość, że On u nas jest. O adrenalinie nie wspomnę, bo po takim ostatnim dużym  strzale adrenaliny  całowałem ziemię w górach ( lawina z kamieni ). Tak że więcej luzu i szacunku dla tego przepięknego ssaka.

 

 

Pozdro

   Terek



#26 Danieel125 (Daniel Czernik)

Danieel125
  • Małomówny
  • 33 postów
  • Wiek: 23
  • Lokalizacja:
    Maciejowice

Napisano 21 październik 2016 - 11:41

Dzisiejsze poranne ptaki ;)

17.

qLDQUf.jpg

18.

w8Znm0.jpg

19.

iOfe0F.jpg

20.

lp6gD4.jpg



#27 schriker (Marcin Janus)

schriker
  • Użytkownik
  • 77 postów
  • Wiek: 33
  • Lokalizacja:
    Rzeszów

Napisano 23 październik 2016 - 12:16

Wreszcie pogoda dopisała.

 

21.

30422538971_b0ec9596e7_b.jpg

 

22.

29876958393_5af4b5d728_b.jpg


D7100+Sigma 150-600C


#28 grafo (Grzegorz Dąbek)

grafo
  • Użytkownik
  • 582 postów
  • Wiek: 38
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 23 październik 2016 - 13:37

@schriker dobry kogut ;]

 

23.

20161023-GDF_6902.jpg

24.

20161023-GDF_7168.jpg

25.

20161023-GDF_7124.jpg



#29 Max13

Max13
  • Lokalizacja:
    Hither and Thither

Napisano 23 październik 2016 - 15:49

Gratuluję ujęć. Bardzo mało zdjęć w październiku.....

 

26.

_MG_0031-for900_zpsonmjshp8.jpg


Pozdrawiam

 

Zeszyt Podróżny

 


#30 laszlo111 (Szymon Bartosz)

laszlo111
  • Lokalizacja:
    Bieszczady

Napisano 23 październik 2016 - 16:33

@grafo fajna czapla, szkoda, że te gałęzie w tlo wlazły.

 

27.

d587e5b57a29615d.jpg

 

28.

6e00782f335dc8ab.jpg



#31 Natrix (Filip Stefaniak)

Natrix
  • Użytkownik
  • 847 postów

Napisano 23 październik 2016 - 19:24

@laszlo111 Piękne kadry  :clap:

Mnie podczas czatowania na bażanty i sarny odwiedziło stado ok. 20 dzików, niezłe przeżycie  :D (niestety przed wschodem słońca..to i fotki b.słabe) 

 

29.

s6hdgk.jpg

 

30.

2z8x08g.jpg



#32 PREM (Przemek Zięba)

PREM
  • Lokalizacja:
    Lublin

Napisano 23 październik 2016 - 19:44

Szymonie, Filipie, fajne foty !!



#33 schriker (Marcin Janus)

schriker
  • Użytkownik
  • 77 postów
  • Wiek: 33
  • Lokalizacja:
    Rzeszów

Napisano 30 październik 2016 - 10:43

@grafo 23. Jak z obrazka!

@laszlo111 @PREM Super zestawy.

 

31.

30570122851_612126fc77_b.jpg

 

32.

30024610923_dae6a7f15d_b.jpg


D7100+Sigma 150-600C






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych