Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Żmija - vipera.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
420 odpowiedzi w tym temacie

#21 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 25 maj 2007 - 11:52

strasznie statyczne, nie mogłeś ją trochę szturchnąć patykiem?

Rowniez uwazam ze najwanzniejsze to zostawic "modela" w spokoju. Po pierwsze moze mu to zaszkodzic; po drugie: nie potrzebnie go drazni, a jednoczesnie operator patyka naraza sie na ukaszenie. No i po trzecie: fotografujemy przyrode jaka jest: naturalna, bez zbednego naszego udzialu.
Co do zdjecia: maly poprostu jestes swietny - super ujecie. Co prawda mniej dynamiki, ale co z tego...i tak mi sie podoba...
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#22 Jackos (Jacek Zięba)

Jackos
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 26 lipiec 2007 - 09:16

Świetne foty maly, jakiego obiektywu użyłeś jeśli to nie tajemnica? A swoją drogą żmije raczej nie należą do agresywnych gadów, jeśli nie nadepniesz takiej na odcisk to nie zaatakuje (przynajmniej nie powinna :mrgreen: ) Tydzień temu przekonałem się o tym osobiście kiedy postawiłem stopę dosłownie kilka centymetrów od takiej zwiniętej gadziny i jeszcze żyję jak widać ;-)

#23 TomekP

TomekP
  • Lokalizacja:
    Sieradz

Napisano 26 lipiec 2007 - 16:08

3 i 4 to jedyne na forum dobre zdjęcia żmiji!
Brawo maly!
TomekP, Nikon D70s, Tamron AF 90/2,8, Nikkor 35-70/3,3-4,5, Tamron 55-200, Helios 58/2

#24 Monika

Monika
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 17 grudzień 2007 - 06:03

Coż, zdjęcia malego są niesamowite. Jestem pod wrażaniem odwagi. Ja jak zobaczyłam zmiję starałam się jak najszybciej oddalić. Nie mniej jednak nie odpuściłam sobie pamiątkowej fotki:
5. Dołączona grafika

#25 Cerberiusz

Cerberiusz
  • Lokalizacja:
    Otwock/Celestynów

Napisano 17 grudzień 2007 - 09:53

Monika, podoba mi się stworzonko, ale perspektywa już mniej. Wiem, że jest jadowita i strach paraliżuje, ale może trzeba było spróbować niższej. No i sam gad w centralnym punkcie. Myślę, że gdyby znalazł sie w prawym górnym mocnym punkcie bardziej by przykuwał uwagę. No i gratuluję spotkania, mnie się nie chcą pokazać.
Pozdrawiam Cię [you]

www.mikolajleszczynski.pl

#26 Monika

Monika
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 17 grudzień 2007 - 21:31

Cerberiusz, zdecydowanie się z Tobą zgadzam, ale zdjęcie było robione zupełnie bez zastanowienia, a raczej z myślą, że mnie wcale nie powinno być w tamtym miejscu. I jakoś nie marzy mi się lepsze zdjęcie - na samą myśl ścina mnie strach ;-)

#27 ŁukaszZ (Łukasz Ziewacz)

ŁukaszZ
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 17 grudzień 2007 - 23:05

Monika, tylko pozazdrościc tego spotkania. ładna młoda viperka i to chyba w okolicach Krakowa. Mozesz cos wiecej napisac o okolicznosciach tego spotkania, gdzie, kiedy, jaka pora dnia itd ?? bardzo proszę ;)

Facebook.com/ZiewaczLukaszFotografiaPrzyrodnicza
www.ziewaczlukasz.pl


#28 Monika

Monika
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 18 grudzień 2007 - 05:53

ŁukaszZ, faktycznie żmijka z okolic Krakowa - Puszcza Niepołomicka. Zdjęcie robione 23-09-2007 po 11tej godzinie. Z samego rana zeszłam z Drogi Królewskiej w głąb puszczy z nadzieją na spotkanie z dzikiem (tak przed 6tą rano - jeszcze ciemnawo było) i faktycznie taki jeden mnie wypłoszył z lasu - oj bardzo się wtedy przestaszyłam - pierszwe "naoczne" spotkanie z tym zwierzem. Wróciłam na Drogę Królewską i mialam wracać do auta jak weszłam jeszcze na polankę z myślą o "grzybobraniu". I faktycznie oprócz grzybów znalazłam tam żmiję. A w sumie to prawie na niej stanęłam. Ale na szczęście nikt nikomu krzywdy nie zrobił. Chyba dlatego, że żmija leżała w cieniu i jeszcze była "ospała". Kiedyś coś bardzo podobnego do żmiji widziałam również w Bodzowie w okolicach fortu. Są tak dość rozległe nasłonecznione łąki i jak się tam włoczyłam coś na kształt żmiji się przesunęło w trawie. Ale samego Bodzowa nie polecam - fakt widoki ładne, ale czesto gęsto można spotakać ludzi jeżdżących na motorach terenowych - zgroza - smród, tumany pyłu i hałas :evil:
uff, ale się rozpisałam, ale już kończę. ŁukaszZ gdybyś potrzebował więcej informacji to pisz na PW, by całkiem nie odejść od tematu w tym wątku ;-)

#29 ŁukaszZ (Łukasz Ziewacz)

ŁukaszZ
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 18 grudzień 2007 - 20:00

dzieki że sie rozpisałas :)
wiele osób twierdzi ze są żmije w puszczy niepołomickiej, jednak podczas paru moich wizyt w sierpniu nie zaowocowało spotkaniem tego gada :( Ale też moge podzielic sie przeżyciami zwiazanymi z ucieczką przed dziekiem :P Szukając dzików od 5 rano trafiłem z kuzynem na ich legowisko gdzie własnie one były. podchodziło sie je z 10 minut cichaczem bez dodatkowych balastów które zostawiliśmy na drzewie. Dziki tak nas pogoniły (duza locha od młodych) ze wybieglismy na polane, na ambone zapominając o plecakach. heh potem trzeba było je odzyskac... ogólnie fajne wrażenia :D
PS w tym dniu pobiłem chyba rekord w sprincie przez las :P

Wracając do żmij, to musze w przyszłym sezonie dopiąc swego i znalesc kilka żmij.

Facebook.com/ZiewaczLukaszFotografiaPrzyrodnicza
www.ziewaczlukasz.pl


#30 lukasz0207

lukasz0207
  • Użytkownik
  • 287 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 18 grudzień 2007 - 21:07

Może to co widziałas to gniewosz plamisty, dosc agresywny waz. Ludzie czesto go zabijaja bo jest podobny do zmiji. Ale jest nie jadowity.
Nikon D60 N 15-55 VR N 55-200 AF-S VR :)
http://www.fotografer.za.pl/galeria/#0
Pozdrawiam!!

#31 Monika

Monika
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 18 grudzień 2007 - 21:35

lukasz0207, teraz trudno mi to stwierdzić, ale z tego co poczytałam nt. gniewosza nie jest to wykluczone :-) Szkoda, że wcześniej nie wiedziałam o tym gadzisku, baczniej bym mu się przyjrzała. Bardzo dziękujęza informację lukasz0207,

#32 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 18 grudzień 2007 - 22:31

Monika, napatrzyłem sie na nie w Bieszczadach ,
co ciekawe miejscowi , praktycznie nic sobie nie robia i te zwierzatka traktuja normalnie , bez strachu , twierdzą ,że wystarczy miec frelichowe , lub jeansowe spodnie ( czyli mocne ) długie plus buty wysokie i zmija nie podoła , znaczy sie nie ma siły przebic spodni , mozna chodzić bezpiecznie po jagodziskach , ja nie polecam , nie próbowałem , zawsze mam respekt , w końcu ten gwiazdor z Australii , od krokodyli , też sie nie bał i juz nie zyje - nie odratowany po ukąszeniu .
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#33 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 18 grudzień 2007 - 22:35

BlueDun, on umarł od jadu płaszczki, ogończy. Te paskudy siedzą zagrzebane w mule na dnie morza. Facet pływał w ich pobliżu, rozdrażnił je przypadkowo i dostał kolcem jadowym (znajdującym się na długim ogonie ryby) w klatkę piersiową.

#34 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 18 grudzień 2007 - 22:39

Monastor, ja wiem ,że nie żmiji , to taki skrót był myslowy :roll:

w sensie kozaczenia tylko
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#35 Anna_W

Anna_W
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 27 grudzień 2007 - 13:31

To ja pokażę moje skromne zdjęcie żmii:
6.
Dołączona grafika

Żmije są dość powszechne w rejonach, gdzie jeżdżę pod namiot. W zasadzie trzeba po prostu patrzeć pod nogi ;) i węża zostawić w św spokoju - on jest tutaj bardziej wystraszony od nas. ;-)

#36 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 27 grudzień 2007 - 15:06

Anna_W, numeracja!

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#37 Anna_W

Anna_W
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 27 grudzień 2007 - 16:06

Anna_W, numeracja!

Już poprawiłam. Przepraszam. :oops:

#38 Czarny zwierz

Czarny zwierz
  • Użytkownik
  • 1162 postów
  • Lokalizacja:
    Sośnicowice

Napisano 27 grudzień 2007 - 16:19

Anna_W, mimo iż zdjęcie przeciętne, to gratutluje i zazdroszcze zdjęcia. Miałem tylko raz okazję spotkać tago zwierzaka i niestety aparatu brak...

#39 Zenit

Zenit
  • Użytkownik
  • 64 postów
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 28 styczeń 2008 - 21:10

Zdjęcie zrobione 8 lat temu
Czy spotkaliście kiedykolwiek żmije siedzącą na świerku?

Dołączona grafika



#40 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 28 styczeń 2008 - 22:49

Żmije zygzakowatą spotkałem raz, ale na drzewie to nawet na zdjęciach nie widziałem :-)





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych