Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Kleszcze i komary - jak sobie z nimi radzicie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
96 odpowiedzi w tym temacie

#61 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 09 czerwiec 2010 - 07:32

Dorzucę swoje 5gr...

Do tej pory nie stosowałem nic. Bo nie wierzyłem w działanie tych wszystkich preparatów. Mało co mnie też gryzło...zazwyczaj stracone ujęcia. Ale miesiąc temu, kiedy kucając na brzegu pola atakowało mnie z 20 komarów równocześnie zmieniłem zdanie... Kupiłem OFF, taki droższy, dla najmłodszych, antyalergiczny itp. Może nie działa tak długo jak piszą, ale jest skuteczny. Po wypsikaniu komary owszem, latają dookoła, ale żaden nie siada. Po półgodzinie zaczynają siadać, ale nie wkuwają się. Wtedy spryskuję się po raz kolejny - efekt taki, że nie miałem żadnego ugryzienia.

Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#62 nebari (Piotr)

nebari
  • Lokalizacja:
    Nowa Sarzyna

Napisano 09 czerwiec 2010 - 08:31

niemar, co tam miesiąc temu ostatnimi dniami wypady w plener kończą się tylko szybkim spacerkiem bo każda próba wykonania foty kończy się atakiem całego roju komarów, nawet pod blokiem na ławce nie posiedzi bo tną jak wściekłe :( może trzeba te preparaty na komary pić aby nie ssały tak bardzo :) hehehehe

https://www.facebook...s.Piotr.Majder/

|BODY - CANON EOS 450D | CANON EOS 70D | Minolta A-2 |
|SZKŁO - SIGMA 70-300 APO DG Macro | SIGMA 18-50mm F2.8 EX DC MACRO |
|INNE - system Cokin -P, pierścienie pośrednie |


#63 Magnum43

Magnum43

Napisano 09 czerwiec 2010 - 08:37

Spokojnie mogę polecic OFF MAX latania przed nosem nie unikniecie ale nie siadają bydlaki i nie żrą a o to właśnie chodzi ;-) fotografujemy teraz na terenach zalewowych a są tam miliardy komarów więc w trakcie sesji trzeba kilka razy sie spryskiwac ....niestety :-/

#64 nebari (Piotr)

nebari
  • Lokalizacja:
    Nowa Sarzyna

Napisano 09 czerwiec 2010 - 08:40

miałem preparat o nazwie BROSS kupiony w zeszłym roku i na ostatnim plenerku bardzo szybko się skończył, niestety nie widziałem takiego w sklepach więc czytam z uwagą Wasze sugestie bo koniecznie coś dobrego jest potrzebne

https://www.facebook...s.Piotr.Majder/

|BODY - CANON EOS 450D | CANON EOS 70D | Minolta A-2 |
|SZKŁO - SIGMA 70-300 APO DG Macro | SIGMA 18-50mm F2.8 EX DC MACRO |
|INNE - system Cokin -P, pierścienie pośrednie |


#65 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 09 czerwiec 2010 - 09:00

No to ja jeszcze raz polecę najlepszy na rynku preparat - Muggę. 20%DEET, najsilniejszy jaki jest ( wersja w kulce ).
Wkrótce na rynku pojawią się prepaprty firmy Livesystems, posiadające nawet 97%DEET ;) jeszcze ich nie ma bo nie dostały odpowiednich certyfikatów dopuszczających ich do sprzedazyw Polsce ale na zachodzie są dostępne. Używałem "nielegalnej" wersji z 50%DEET w Białowieży kilka dni temu. Byłem jakby okryty całunem, nic do mnie nie dolatywało ;-) a komarów były miliony.

O ile Mugga jest jeszcze relatywnie tania ( 23zł w sklepach turystycznych, 40zł w aptekach :D ) to Livesystems jest drogie ( ok 40zł ). Jak ktoś nie lubi chemii to z Livesystems będzie też dostępny preparat na bazie naturalnych olejków. Ale kiedy to nie wiem :sorry:

:ninja:


#66 nebari (Piotr)

nebari
  • Lokalizacja:
    Nowa Sarzyna

Napisano 09 czerwiec 2010 - 09:13

Dunadan, przetestujemy :) zaopiniujemy :) polecimy

https://www.facebook...s.Piotr.Majder/

|BODY - CANON EOS 450D | CANON EOS 70D | Minolta A-2 |
|SZKŁO - SIGMA 70-300 APO DG Macro | SIGMA 18-50mm F2.8 EX DC MACRO |
|INNE - system Cokin -P, pierścienie pośrednie |


#67 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 09 czerwiec 2010 - 09:39

Dunadan, jak mocno wymienione preparaty działają na ludzi? :->

#68 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 09 czerwiec 2010 - 11:12

Monastor, http://www.deet.com ;-) są bezpieczne, stosowane od ponad 30 lat ( wojna w Wietnamie ) więc długofalowe efekty są sprawdzone. Na tej stronie doczytałem ze preparat musi mieć min. 20% DEET by chronił przed kleszczami, na wikipedii jest napisane że stężenie pow 50% nie wydłuża działania. OD stężenia DEET zależy jedynie długość działa a nie jego siła ( za wyj. kleszczy i progu 20% ).

Tak czy inaczej - jak ktoś nie chce używać chemii to będzie wkrótce wersją z naturalnymi olejkami.

:ninja:


#69 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 09 czerwiec 2010 - 12:18

Dunadan, fajna stronka. Widać od razu, że to deet to taka ciepła, rodzinna trucizna, która uszczęśliwia każdego :mrgreen:

Dzięki za wspomnienie o tych środkach. Nie omieszkam przetestować na sobie, jak tylko znajdę gdzieś do kupienia.

#70 pestkos

pestkos
  • Użytkownik
  • 226 postów
  • Lokalizacja:
    Oświęcim\Grojec

Napisano 09 czerwiec 2010 - 14:44

A te z allegro to jest podrobiona mugga? Czy ktoś sprawdzał?
NIKON + SIGMA + BENRO

#71 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 09 czerwiec 2010 - 16:08

Ja używałem muggi, polecam. Kupowałem na Allegro po kilkanaście zl na kulke, oryginały.
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#72 kamil3

kamil3
  • Użytkownik
  • 353 postów
  • Lokalizacja:
    obrzeża GPN, konina

Napisano 14 czerwiec 2010 - 18:56

Ja używam Autan. U mnie w lasach są gęste zarośla i tego jest wszędzie pełno. Jak siądziesz to masz od razu po 20 sztuk na spodniach. Po użyciu preparatu co prawda krążą przed głową ale nie siadają. Trzeba się przyzwyczaić i nie odpędzać ich ręką.
D90, 18-200mm

#73 kucik (Michał)

kucik
  • Lokalizacja:
    Strzyżów

Napisano 21 kwiecień 2014 - 21:17

Odkopuję temat - jaki sprawdzony i skuteczny środek przeciw kleszczom polecicie?



#74 Jaco

Jaco
  • Małomówny
  • 42 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 22 kwiecień 2014 - 07:47

@kucik już kiedyś wspominałem, przy innej okazji, o środku - Repel 100, dostępny na a.... Jest bardzo skuteczny na komary i kleszcze. Trochę kłopotliwy w użyciu: jakby tłusty, ochydny w smaku (jak się niechcący dostanie do ust) i piecze (jak do oczu). Zapach też nie jest wyszukany, ale można przywyknąć. Na plus - od czasu, gdy go używam nie złapałem żadnego kleszcza. Wcześniej po kilka w sezonie.



#75 monia77

monia77
  • Użytkownik
  • 511 postów
  • Lokalizacja:
    gogolin

Napisano 11 czerwiec 2014 - 13:09

A używa ktoś tej odzieży z traperzy http://www.traperzy....skin-p-248.html  działa to wogóle?

Bo ja jak spryskam sie tymi offami to i tak nic nie pomaga-zaraz po spryskaniu juz siedzi kleszcz na ubraniu:(prysnęłam nawet bezposrednio na kleszcza a on nawet nie drgnąłA co gorsza to akurat w tym sezonie miałam 3 kleszcze z czego jeden z boreliozą:(to juz drugi raz w ciągu 2 lat:(

teraz smaruję się octem ale szczerze mówiąc nie chodzę do lasu ze zwzględu na antybiotyk.


canon eos 50d,Canon EF 70-300 mm f/4-5.6 IS USM,statyw Velbon Sherpa 200R,sony H5
http://przyropol.blogspot.com/

#76 Fafik

Fafik
  • Nowa postać
  • 2 postów

Napisano 30 czerwiec 2014 - 10:38

Olejek wanilinowy skutecznie od starsza komary :)



#77 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 30 czerwiec 2014 - 11:41

Na kleszcze odkryłem jeden skuteczny środek - afanisep 25 WP rozrabiam to z wodą później spryskuję spodnie. Kleszcz gdy wejdzie na ubranie po około 20s traci orientację i spada ze spodni. Środek stosujecie na własną odpowiedzialność gdyż przeznaczenie jest całkiem inne niż te, które wymieniłem.


ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.


#78 tomphoto

tomphoto
  • Użytkownik
  • 257 postów
  • Lokalizacja:
    51°45'23 19°25'49

Napisano 30 czerwiec 2014 - 19:44

Błoto bagienne najlepsze:) ewentualnie mugga



#79 Ariston

Ariston
  • Użytkownik
  • 745 postów
  • Wiek: 68
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 25 lipiec 2020 - 12:05

Czy o kleszczach zapomniano, bo strasznie stare posty.

Łażąc po lesie i krzakach dość intensywnie od kilkunastu lat stosowałem jakieś  "psikadła" lub ich wcale nie stosowałem i kleszcze mnie się nie imały. W tym sezonie kupiłem tzw Tick Less-a i zawsze go nosiłem przy sobie. Efekt jest/był taki że już czepiły się mnie 4 sztuki a dalsze dwa były chodzące po mnie. Czy macie jakieś doświadczenie z tym Tick Less-owym wynalazkiem. Ja myślę,  że to nie działa. Nawet chyba przyciąga.



#80 czapajew24 (Rafał)

czapajew24
  • Małomówny
  • 30 postów
  • Wiek: 38
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 25 lipiec 2020 - 13:23

Nie wiem co to za urządzenie które podałeś, ale najlepsza chyba jest permetryna.







Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych