Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Głowica pod d7100 + T 150-600


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 MilanND

MilanND
  • Użytkownik
  • 266 postów
  • Lokalizacja:
    Sherwood

Napisano 02 wrzesień 2016 - 23:25

Witam.

Poszukuje dobrej głowicy pod tytułowy zestaw. Proszę o polecenie jakiegos sprawdzonego modelu powiedzmy max 800 zl najlepiej okolice 500 za nowy towar. Powiedzcie czego Wy używacie i jak sie spisuje.
Sam nie wiem czy gowica kulowa czy video ze wzgledu na to ze ciut staram sie nagrywać, jednak priorytet to zdjęcia. Myśle też nad gimbalem jednak nie wiem jak ma sie tutaj jego zastosowanie do aparatu z sigma17-50mm f/2.8. Krajobraz/zdjecia nocne. Zależy mi na płynnych ruchach, głównie w poziomie bez skokow i przycinek czego nie gwarantuje mi benro bh-2.
Posiadaczy Sigmy c i sport oraz każdego użytkownika tego forum też proszę o cenne rady. Pozdrawiam.

Użytkownik MilanND edytował ten post 02 wrzesień 2016 - 23:26

Uwaga!!! AMATOR!!!

#2 Natrix (Filip Stefaniak)

Natrix
  • Użytkownik
  • 847 postów

Napisano 03 wrzesień 2016 - 08:35

Ja z dokładnie tym samym zestawem używam gimbalową http://allegro.pl/gl...6283798462.html. W sumie najtańsza jaka była i dla mnie wystarczająca, spokojnie mogę polecić. Często też zakładam aparat prosto na głowicę choćby z Nikkorem 105 i wszystko jest dobrze ;)

#3 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 03 wrzesień 2016 - 09:03

@Natrix
A jak przy pomocy tej głowicy zrobić pionowy kadr? Tylko za pomocą kręcenia obiektywem w uchwycie?

Użytkownik kulek855 edytował ten post 03 wrzesień 2016 - 09:05

ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.


#4 Natrix (Filip Stefaniak)

Natrix
  • Użytkownik
  • 847 postów

Napisano 03 wrzesień 2016 - 11:20

Milan pisze o ruchach poziomych, jak masz uchwyt statywowy to możesz kręcić, jest też jeszcze l bracket ;)

#5 MilanND

MilanND
  • Użytkownik
  • 266 postów
  • Lokalizacja:
    Sherwood

Napisano 03 wrzesień 2016 - 12:54

Tak głownie chodzi mi o ruch w poziomie ale miło widziane jest takze sprawne operowanie w pionie (fot. Nocne). Wiem,ze wszystkiego nie pogodzę ale do zakupu jeszcze tydzien i szukam jakiegoś optymalnego rozwiązania. Z czegoś pewnie będę musiał zrezygnować i chce dobrze się zastanowić nad wyborem.

@Natrix. Jak wyważenie zestawu na 150 i na 600 mm. Idzie to jakos wypośrodkowac czy bardziej trzeba celować w zakres np
400-600 i pod niego wyważać zestaw?
Uwaga!!! AMATOR!!!

#6 Natrix (Filip Stefaniak)

Natrix
  • Użytkownik
  • 847 postów

Napisano 03 wrzesień 2016 - 13:13

Ja używam głównie zakresu 400-600 ale szybkozłączka jest na tyle długa że idzie wyważyc nawet na 150.

#7 cybulorz (Szymon Cybulski)

cybulorz
  • Użytkownik
  • 351 postów
  • Wiek: 46
  • Lokalizacja:
    kujawsko-pomorskie

Napisano 03 wrzesień 2016 - 14:19

@MilanND osobiście do podchodu preferuję głowice kulowe, są dużo szybsze i wygodniejsze niż gimbałowe. Do Tamrona z 6d używałem Triopo B-2 i bez problemu dawała radę, zresztą do dzisiaj ją używam z 6-tką i C100-400. Mam też gimbala Triopo DG-1, ale z tej jestem mniej zadowolony. Niby firma ta sama, a jakość wykonania i trwałość zupełnie inna, akurat ten model serwis odwiedzał już kilka razy i cały czas coś jest nie tak, albo haczy przy obrocie w osi poziomej, albo dostaje luzy itp., wymieniono mi ją nawet na nową i po jakimś czasie znowu dostała luzów, ale już odpuściłem z serwisem i jakoś jej używam. Gimbał mz jest bardzo wygodny w czatowni, raz ustawiasz, poziomujesz i spokojnie focisz. Ja mam ją przykręconą do półki i dzięki temu nie muszę za każdym razem targać statywu i jest wolne miejsce na nogi.  Kolega ma DG-3 i z tą też nic się złego nie dzieje, może po prostu mój model jest jakiś felerny. Miałem też okazję fotografować z moim zestawem z Benro video S6 i spisywała się świetnie, jeśli chcesz używać głowicy również do filmowania, to polecał bym Ci ten model, albo któryś z podobnych. Wszystko chodzi płynnie i nie ma mowy o jakichś przycięciach. Ja jeśli miałbym teraz wybierać pomiędzy gimbalem, a głowicą video to brałbym tą drugą, chociaż z moją ostatnią aktywnością w terenie na razie odpuszczam jakiekolwiek zakupy :(


@Natrix
A jak przy pomocy tej głowicy zrobić pionowy kadr? Tylko za pomocą kręcenia obiektywem w uchwycie?

@kulek855 akurat w przypadku tej głowicy nawet poziomując zestaw musisz kręcić obiektywem w uchwycie, ta konstrukcja już tak ma, no chyba żebyś się zaparł i próbował ustawić poziom regulując długości nóg, ale to chyba mało wygodne ;)

pozdrawiam

Szymon



#8 Ark (Arkadiusz)

Ark
  • Użytkownik
  • 2221 postów

Napisano 04 wrzesień 2016 - 09:42

O ile głowica Triopo B2 z Nikkorem 300 f/4 spisuje się bardzo dobrze tak do T 150-600 używam Triopo B3. Komfort pracy o wiele lepszy, większa średnica kuli zapewnia płynniejszą pracę, a z dłuższą płytka statywową (100mm) można bardzo dobrze wyregulować nacisk na kulę tak aby przeciwwaga była jak najmniejsze. Body to, N D7100 bez gripa.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

...spokój grabarza...

 

http://www.listkiewicz.eu


#9 MilanND

MilanND
  • Użytkownik
  • 266 postów
  • Lokalizacja:
    Sherwood

Napisano 04 wrzesień 2016 - 12:16

@Ark, Używasz płytki dedykowanej do modelu B3 czy masz jakiś zamiennik? Finansowo bardzo kusząca propozycja, jeszcze sporo zostaje na ubranko dla szkła.


Uwaga!!! AMATOR!!!

#10 Ark (Arkadiusz)

Ark
  • Użytkownik
  • 2221 postów

Napisano 04 wrzesień 2016 - 13:16

@Ark, Używasz płytki dedykowanej do modelu B3 czy masz jakiś zamiennik? Finansowo bardzo kusząca propozycja, jeszcze sporo zostaje na ubranko dla szkła.

Płytka dołączona do głowicy ma 50mm i jest w systemie Arca Swiss więc z dokupienie dłuższej (wedle potrzeby i uznania) nie ma najmniejszego problemu.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

...spokój grabarza...

 

http://www.listkiewicz.eu


#11 darjo (Dariusz Ratajczyk)

darjo
  • Lokalizacja:
    Piotrków Trybunalski

Napisano 04 wrzesień 2016 - 13:41

Dorzucę swoje 3 grosze w temacie.

Ja używałem głowic kulowych Benro i Triopo (B-2).

Jednak nigdy nie byłem zadowolony tak do końca i zdecydowałem się na zakup głowicy filmowej Manfrotto MVH502. Do cięższych zestawów bajka, używałem z 300/4 a teraz z Sigmą Sport.

Czasami można trafić na znanym portalu w dobrej kasie.


D5


#12 FotoDam (Damian Kwasek)

FotoDam
  • Lokalizacja:
    Siemień

Napisano 04 wrzesień 2016 - 20:38

To ja też się wtrącę i podtrzymuję z wcześniejszych wątków głowica hydrostatyczna Manfrotto 468MGRC3, wytrzymała, precyzyjna a to najważniejsze Nikon D810 z gripem + SS 150-600 nawet nie zadrży.



#13 PREM (Przemek Zięba)

PREM
  • Lokalizacja:
    Lublin

Napisano 06 wrzesień 2016 - 08:24

Ja z dokładnie tym samym zestawem używam gimbalową http://allegro.pl/gl...6283798462.html. W sumie najtańsza jaka była i dla mnie wystarczająca, spokojnie mogę polecić. Często też zakładam aparat prosto na głowicę choćby z Nikkorem 105 i wszystko jest dobrze ;)

 

czy ten gimbal to będzie coś takiego?

 

http://www.ebay.pl/i...awAAOSw-YBXGZ7u



#14 Natrix (Filip Stefaniak)

Natrix
  • Użytkownik
  • 847 postów

Napisano 06 wrzesień 2016 - 08:50

Tak ;)

#15 MilanND

MilanND
  • Użytkownik
  • 266 postów
  • Lokalizacja:
    Sherwood

Napisano 17 wrzesień 2016 - 12:37

tak aby zakończyć temat napomnę tylko, że zakupiłem głowicę video Manfrotto MVH500AH. Na razie 2 wypady za mną. Póki co nie miałem okazji jeszcze pośledzić jelonków w ekranie aparatu ale na sucho bardzo fajnie się sprawuje. Dzięki za rady i za zainteresowanie tematem. Pozdrawiam.


Uwaga!!! AMATOR!!!





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych