Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Dokładniejsze makro - tamron 90mm f/2,8 1:1


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#21 kasiap (Katarzyna Pyka)

kasiap
  • Małomówny
  • 20 postów
  • Lokalizacja:
    Tarnowskie Góry

Napisano 08 lipiec 2016 - 10:22

Dziękuję wszystkim za rady  . Statyw mam , ale robię z ręki - boję się , że zanim go rozłożę stracę dobre ujęcie . Myślę o zakupie lampy pierścieniowej - może polecicie coś? Dla przykładu wczorajsze zdjęcie , ostrzenie manualne - myślę , że lampa by się jednak przydała ...

Załączone pliki



#22 MichalR

MichalR

Napisano 08 lipiec 2016 - 11:14

Dziękuję wszystkim za rady  . Statyw mam , ale robię z ręki - boję się , że zanim go rozłożę stracę dobre ujęcie . Myślę o zakupie lampy pierścieniowej - może polecicie coś? Dla przykładu wczorajsze zdjęcie , ostrzenie manualne - myślę , że lampa by się jednak przydała ...

 

przy makro to raczej tylko ostrzenie manualne, bo AF na malych obiektach sie gubi. co do dobrego ujecia to jak na poczatku celujesz w statyczne kadry bez akcji to najlepsza pora na owady jest poranek, nawet jeszcze przed wschodem slonca, wtedy mozna wyczyniac cuda, byleby owadom krzywdy nie robic ;) wtedy lampa nie jest potrzebna, a statyw ma sie czas rozlozyc i dobrze przykadrowac, ustawic sie wzgledem obiektu zeby GO byla porzadna itp, itd.



#23 PREM (Przemek Zięba)

PREM
  • Lokalizacja:
    Lublin

Napisano 08 lipiec 2016 - 13:05

;) wtedy lampa nie jest potrzebna, 

no przydaje się :-) jak nie ma wiatru i nic nie drga to da radę i bez, ale jak zaczynają się ruszać roślinki to bywa, że można ją wykorzystać. Byle z umiarem :-) Wiadomo gorzej wieczorem przy zachodzie słońca tez fajne słoneczko ale najczęściej wieje..



#24 MichalR

MichalR

Napisano 08 lipiec 2016 - 13:09

no przydaje się :-) jak nie ma wiatru i nic nie drga to da radę i bez, ale jak zaczynają się ruszać roślinki to bywa, że można ją wykorzystać. Byle z umiarem :-) Wiadomo gorzej wieczorem przy zachodzie słońca tez fajne słoneczko ale najczęściej wieje..

 

osobiscie nie uznaje lampy w makro a robie w zasadzie w kazdych warunkach, nawet jak wieje :) i znam takich co robia fantstyczne zdjecia z akcja rowniez bez lampy, w srodku dnia, np Marek Wyszomirski.



#25 PREM (Przemek Zięba)

PREM
  • Lokalizacja:
    Lublin

Napisano 08 lipiec 2016 - 13:54

a ja tam czasem lubię sobie błysnąć, chociaż fakt zdjęcia w światełku zastanym zdjęcia są bezkonkurencyjne :-) No Marek Wyszomirski...legenda makro :-)



#26 kasiap (Katarzyna Pyka)

kasiap
  • Małomówny
  • 20 postów
  • Lokalizacja:
    Tarnowskie Góry

Napisano 08 lipiec 2016 - 14:31

Właśnie przeglądam zdjęcia Marka Wyszomirskiego - są rewelacyjne ...

Jeszcze jedno pytanie - wykonujecie swoje zdjęcia w JPEG czy RAW ?


Użytkownik kasiap edytował ten post 08 lipiec 2016 - 14:36


#27 PREM (Przemek Zięba)

PREM
  • Lokalizacja:
    Lublin

Napisano 08 lipiec 2016 - 15:08

Ja w 90% w RAW. 



#28 MichalR

MichalR

Napisano 08 lipiec 2016 - 22:21

100% RAW, wtedy mam pełną kontrolę nad wywołaniem

Wyssane z mTalk'a





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych