Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Lipiec 2016


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
98 odpowiedzi w tym temacie

#21 FotoDam (Damian Kwasek)

FotoDam
  • Lokalizacja:
    Siemień

Napisano 03 lipiec 2016 - 18:12


FotoDam, no popatrz sobie na ósemkę tak z boku. Stoi ptak na patyku i ...? W 9tce zaczyna się coś dziać i o to chodzi. Dziesiątka też całkiem fajna, choć mogłeś dać więcej z kadru (chyba, że nie dało rady). Generalnie ładna obróbka i kolory. Jestem pewien, że szybko złapiesz o co chodzi. Powodzenia.

 

@Arti Kurcze no wiem o co chodzi ale taki to mój styl, czasami to brak miejsca na inne wykadrowanie ale mi osobiście zależy na dobrym zdjęciu technicznie i na to próbuję zwracać uwagę w pierwszej kolejności a nie czy patyk jest pionowo czy poziomo, czy ptak ma głowę podniesioną do góry czy opuszczoną w dół itp itp. Mi zależy także na różnorodności gatunków a przecież normalne że mogę zaczaić się na jeden gatunek i codziennie wstawiać jego zdjęcie w innej pozie ale uwierz mi osobiście nie o to chodzi. Ja cenię dobre zdjęcia i nie ważne dla mnie czy ptak siedzi na patyku czy jest w locie lub tak samo czy to jest wróbel czy orzeł. 

 

17.

DAM5054.jpg

 

18.

DAM5196.jpg



#22 pawelpisz (Paweł Niedźwiecki)

pawelpisz
  • Użytkownik
  • 818 postów

Napisano 03 lipiec 2016 - 19:50

@FotoDam ładne ujęcia, mało wrzucam zdjęć ostatnio (aparat w serwisie) ale jeśli mógłbym się wypowiedzieć co do uwag Artiego to wydaję mi się, że chodziło mu o to żebyś zaczął robić zdjęcia bardziej artystyczne niż atlasowe, przynajmniej ja to tak zrozumiałem. Ostatnio przeglądałem album Piotra Chary, gdzie fotografie przedstawiły ptaki i futro w czterech porach roku. Niezwykła inspiracja.


Gdzieś z Puszczy Piskiej...

puszczapiska.pl


#23 Arti (Piotrek)

Arti
  • Użytkownik
  • 1268 postów
  • Lokalizacja:
    Wyżyna Lubelska

Napisano 03 lipiec 2016 - 19:57

Dokładnie jest tak, jak napisał Paweł.

Damian, to kadr gada, a nie jego techniczna doskonałość. To, że on jest ostry to sprawa drugorzędna albo i trzecio.
Może przytoczę pewien cytat o fotografii, aby ubrać to w słowa:
`Dobra fotografia nie jest tylko reprodukcją przedmiotu lub grupy przedmiotów – jest interpretacją natury, reprodukcją wrażeń fotografa, którą pragnie przekazać innym.`
Lewis Hine
To bardzo trudne (przynajmniej dla mnie), ale masz potencjał i chęci. Widać, że fotografia sprawia Ci przyjemność i wkładasz w nią wiele zapału.
17. Bardzo fajna.
18. Ciekawski ten szczygieł.



#24 FotoDam (Damian Kwasek)

FotoDam
  • Lokalizacja:
    Siemień

Napisano 03 lipiec 2016 - 20:38

@Arti @pawelpisz

Chłopaki wszystko rozumiem ale każdy zdjęcie czy ogólnie fotografię spostrzega inaczej. Zauważcie że kiedyś wstawiałem więcej zdjęć takich o jakich piszecie i sam jestem zwolennikiem tych środowiskowych kadrów ale kiedyś na innym forum (dawno temu) zostałem zjechany właśnie za taką fotografię czyli ujęcia ptaków w naturalnych warunkach i naturalnym dla danego gatunku zachowaniu. Teraz chcę postrzelać tych atlasowych chcę mieć takie i takie i wcale nie sądzę że nie macie racji a ma ją każdy na swój sposób myślenia. Zapewne sypnę tu jeszcze takimi kadrami jak wyżej ale także i takimi o jakich piszecie.



#25 monia77

monia77
  • Użytkownik
  • 511 postów
  • Lokalizacja:
    gogolin

Napisano 04 lipiec 2016 - 06:15

FotoDam mimo,że mało fot wrzucam i w zasadzie nie umiem dobrze obsługiwać lustra uważam,że Twoje foty są rewelacyjne i tak jak piszesz każdy ma swój obraz tego jak ma wyglądać zdjęcie a uklepane widać,że ludziom się nudzą-tylko tak dalej dobra robota:)


canon eos 50d,Canon EF 70-300 mm f/4-5.6 IS USM,statyw Velbon Sherpa 200R,sony H5
http://przyropol.blogspot.com/

#26 FotoDam (Damian Kwasek)

FotoDam
  • Lokalizacja:
    Siemień

Napisano 04 lipiec 2016 - 09:27

@monia77 Dzięki przez wielkie DZ....


Użytkownik FotoDam edytował ten post 04 lipiec 2016 - 09:27


#27 PREM (Przemek Zięba)

PREM
  • Lokalizacja:
    Lublin

Napisano 04 lipiec 2016 - 11:01

@Arti @pawelpisz

Chłopaki wszystko rozumiem ale każdy zdjęcie czy ogólnie fotografię spostrzega inaczej. Zauważcie że kiedyś wstawiałem więcej zdjęć takich o jakich piszecie i sam jestem zwolennikiem tych środowiskowych kadrów ale kiedyś na innym forum (dawno temu) zostałem zjechany właśnie za taką fotografię czyli ujęcia ptaków w naturalnych warunkach i naturalnym dla danego gatunku zachowaniu. Teraz chcę postrzelać tych atlasowych chcę mieć takie i takie i wcale nie sądzę że nie macie racji a ma ją każdy na swój sposób myślenia. Zapewne sypnę tu jeszcze takimi kadrami jak wyżej ale także i takimi o jakich piszecie.

 

O i to jest ok podejście. ja bym nic nie zmieniał, masz swój niepowtarzalny styl i jesteś po nim rozpoznawalny. Mnie się Twoje foty bez zastrzeżeń podobają i przyznam, że chciałbym takie robić. 



#28 FotoDam (Damian Kwasek)

FotoDam
  • Lokalizacja:
    Siemień

Napisano 04 lipiec 2016 - 11:56


O i to jest ok podejście. ja bym nic nie zmieniał, masz swój niepowtarzalny styl i jesteś po nim rozpoznawalny. Mnie się Twoje foty bez zastrzeżeń podobają i przyznam, że chciałbym takie robić. 

@PREM Również wielkie dzięki

 

Kolejna seria choć tak naprawdę skromna jej część z dzisiaj, ruch nad rozlewiskiem jak cho..era ale niestety brak czasu na obróbkę.

 

19.

3a918c63_8a3c_4204_ad57_d7c5671a6eb3.jpg

 

20.

2988daf0_f94a_4a90_a342_cf6507f5d89c.jpg

 

21.

dd8dae1a_8a07_495b_8c22_ab1478609100.jpg



#29 pawelpisz (Paweł Niedźwiecki)

pawelpisz
  • Użytkownik
  • 818 postów

Napisano 04 lipiec 2016 - 12:27

@FotoDam o i ta seria bardzo mi się podoba, czekam na jeszcze


Gdzieś z Puszczy Piskiej...

puszczapiska.pl


#30 PREM (Przemek Zięba)

PREM
  • Lokalizacja:
    Lublin

Napisano 04 lipiec 2016 - 13:05

@FotoDam bardzo fajne   :clap:



#31 laszlo111 (Szymon Bartosz)

laszlo111
  • Lokalizacja:
    Bieszczady

Napisano 04 lipiec 2016 - 14:53

@FotoDam ładnie wyszło odbicie wodnika. Chętnie bym zobaczył wersję z horyzontem bardziej na środku żeby pod odbitym ptakiem było jeszcze trochę zieleni.


Użytkownik laszlo111 edytował ten post 04 lipiec 2016 - 14:54


#32 FotoDam (Damian Kwasek)

FotoDam
  • Lokalizacja:
    Siemień

Napisano 04 lipiec 2016 - 14:56

@laszlo111  Da się zrobić



#33 FotoDam (Damian Kwasek)

FotoDam
  • Lokalizacja:
    Siemień

Napisano 04 lipiec 2016 - 15:52

@laszlo111 Mówisz i masz

 

22.

DAM5979.jpg

 

23.

DAM6029.jpg

 

23.

DAM6235.jpg



#34 laszlo111 (Szymon Bartosz)

laszlo111
  • Lokalizacja:
    Bieszczady

Napisano 04 lipiec 2016 - 17:43

@FotoDam ale chodziło o nr 21 tylko inaczej wykadrowany. Żeby był wodnik, jego odbicie i jeszcze trochę zieleni pod odbiciem.



#35 FotoDam (Damian Kwasek)

FotoDam
  • Lokalizacja:
    Siemień

Napisano 04 lipiec 2016 - 18:06

@laszlo111 To nie da rady bo jest tylko woda bo zdjęcie robione z brzegu



#36 schriker (Marcin Janus)

schriker
  • Użytkownik
  • 77 postów
  • Wiek: 33
  • Lokalizacja:
    Rzeszów

Napisano 04 lipiec 2016 - 20:40

@FotoDam O Panie! Świetne zdjęcia. Sporo się u Ciebie dzieje.

@grafo 13 Bardzo ładne.

@Animal Śliczne krajobrazy.

 

24. Środowiskowo.

 

28010428381_a1050dce10_b.jpg


D7100+Sigma 150-600C


#37 Wiesław Socha (Wiesław Socha)

Wiesław Socha

Napisano 04 lipiec 2016 - 21:24

Damianie tylko pozazdrościć takiej miejscówki, ładne kadry.

Marcinie pięknie wyszedł ten gąsiorek.



#38 mkkaczy

mkkaczy
  • Użytkownik
  • 1095 postów
  • Lokalizacja:
    IRL

Napisano 04 lipiec 2016 - 22:45

@FotoDam Bardzo ładna ostatnia sieria

@schriker również dobre

 

25 czapla nadobna i chyba rycyki (lub szlamniki) fotografowane około 22.00

w4TlDG.jpg



#39 pawelpisz (Paweł Niedźwiecki)

pawelpisz
  • Użytkownik
  • 818 postów

Napisano 05 lipiec 2016 - 10:10

@mkkaczy świetna fota

@schriker bardzo ładnie wyszło

@FotoDam kolejna doba seria 23 najbardziej mi się podoba  :)


Gdzieś z Puszczy Piskiej...

puszczapiska.pl


#40 Cynamon (Marzena)

Cynamon
  • Użytkownik
  • 53 postów

Napisano 05 lipiec 2016 - 16:45

@Arti: Będę pamiętać. Wracałam wtedy trochę połamana po zabiegach, no i środek dnia był ;)

@FotoDam: świetne ptaki. 8,9 i 10 - świetna seria  :clap:  20 - boska scena.

@greto: pięknie wyszła ta łąka.

@schriker: 24 - bardzo fajne.

 

Mi się książę trafił:

26.

IMG_4984b%20900x600%20g_zpsrvdarweb.jpg







Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych