Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x

Zdjęcie

Rzeszów - ptaki wodne?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 schriker (Marcin Janus)

schriker
  • Użytkownik
  • 71 postów

Napisano 13 czerwiec 2016 - 17:30

Czy w okolicach Rzeszowa są jakieś fajne miejsca gdzie można spróbować fotografować wodne/brodzące ptaki? Byłem w rezerwacie zabłocie, jednak tamtejsze stawy są wydzielone z rezerwatu, i nic tam nie zastałem cisza. W ten weekend chce się wybrać na Jezioro Maziarnia, ale też nie wiem czy można na coś tam liczyć.

Czy ktoś z forumowiczów ma jakieś sprawdzone miejsca?

D7100+Sigma 150-600C

#2 M3x (Mateusz)

M3x
  • Małomówny
  • 17 postów

Napisano 08 lipiec 2016 - 07:36

Godzina jazdy od Rzeszowa, ale na pewno warto: Buda Stalowska.

#3 schriker (Marcin Janus)

schriker
  • Użytkownik
  • 71 postów

Napisano 14 lipiec 2016 - 15:36

@M3x Dzięki, już myśałem, że temat umarł. Sprawdzę to miejsce na 100%. :)

D7100+Sigma 150-600C

#4 schriker (Marcin Janus)

schriker
  • Użytkownik
  • 71 postów

Napisano 19 lipiec 2016 - 16:07

@M3x Muszę Ci serdecznie podziękować, odwiedziłem te stawy i naprawdę jest tam sporo gatunków o których u siebie mogłem tylko pomarzyć. Czapla biała, siwa, bocian czarny, rybitwy, łabędzie, perkozy a jak spotkałem zimorodka czatującego na gałęzi to aż się za głowę złapałem :D. Muszę się tam wybrać w jakiś ładniejszy dzień i zorganizować zasiadkę.

D7100+Sigma 150-600C

#5 M3x (Mateusz)

M3x
  • Małomówny
  • 17 postów

Napisano 26 lipiec 2016 - 09:58

@schriker cieszę się bardzo  :) Nie bez powodu te stawy są nazywane podkarpackimi Mazurami  ;) To jeszcze dodam, że z ptaków występują tam bieliki, a z ssaków pojawiają się nawet wilki i podobno łosie  :)

#6 MilanND

MilanND
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 02 wrzesień 2016 - 23:58

Dokładnie tak jak pisze @M3x. Są wilki i nie jest trudno o znalezienie ich śladów bytności. Osobiście udało mi się zobaczyc już 3 razy i nagrać jednego i znam spore grono ludzi którzy też mieli styczność. Slyszałem też o jednym młodocianym śmiertelnie pptrąconym w miejscu gdzie kilka osob widzialo wadere z dwujka młoych przechodzącą przez ulicę. Z łosiem gorzej. Przez kilka lat tylko raz widzialem podrostka. Ostatnio byly w okolicy 4 sztuki i jeden zginął podczas próby przejscia przez krajową 9. Wracając do ptaków... warto zajrzeć równieź na stawy w jeziórku i grębowie/jamnicy. Przeloty ruszyły wiec będzie się działo. Tymczasem rykowisko, które w okolicach stawów jest bardzo okazałe. Pozdrawiam i życzę powodzenia w ptasich zasiadkach tutaj wszystko jest mozliwe.
Uwaga!!! AMATOR!!!