Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Bocian biały - Ciconia ciconia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
837 odpowiedzi w tym temacie

#41 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 30 grudzień 2006 - 23:23

Pomysł niezły ale brakło ciut światła w tle. No i ta kompresja :roll:

:ninja:


#42 Guest_winnetou_*

Guest_winnetou_*
  • Gość

Napisano 30 grudzień 2006 - 23:30

A Dunadan jak zwykle pierwszy i o tej nieszczesnej kompresji ;-) (a prawdę mówiąc nie wiem co źle robię, że taka jest ....)

#43 tomajk

tomajk

Napisano 30 grudzień 2006 - 23:38

A Dunadan jak zwykle pierwszy i o tej nieszczesnej kompresji ;-)

E tam grunt to się nie przejmować, jak fotka ma dużo jednolitych kolorów to i kompresja nie przeszkadza niestety ja pakuję ostro bez względu na wszystko bo to pomaga wrzucić plik na serwer i nie dostać apapleksji.

#44 Dunadan

Dunadan

    Honorowy użytkownik

  • Użytkownik
  • 11386 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 30 grudzień 2006 - 23:41

No bo się troszkę rzuca w oczy, a szkoda, bo fotka ładniej by wyglądała ;-) NO więc... OK, jakie masz ustawienia w aparacie odnośnie jakości zdjęć i jak zdjęcia przerabiasz? tzn. w jakim programie - większość programów przed zapisem pyta w jakiej jakości zapisać... Może tu leży szkopuł?
A pierwszy bo jakoś tak siedzę na forum i staram się zmusić samego siebie żeby się położyć spać, coby jutro wstać o 9, nie o 12, coby nie przegapić słonecznego poranka i zrobić ładne zdjęcia. Jak widzisz jednak kiepsko mi idzie...

Wracając do twojej fotki. Już wiem co mi nie pasuje - tło chyba jednak jest ok, ale ja dałbym wolnego miejsca z prawej - tzn. więcej nieba z prawej - trzeba by wtedy zmniejszyć fotkę ale byłoby IMHO ciekawiej. Bo fotka chyba cropowana?

Tomajk ale włąśnie na fotkach z jednolitym tłem często kompresja jest widoczna ( na jednolitym tle kompresja jest silniejsza niż na szczegółowym ) Zresztą na twoich fotkach jej nie widzę ;-)

#45 lynx

lynx
  • Użytkownik
  • 177 postów
  • Wiek: 49
  • Lokalizacja:
    Stężyca

Napisano 30 grudzień 2006 - 23:43

a mnie się podoba: cień kontra nieboskłon...jakby niebo było w jednolitym odcieniu i ptak /lub ptakowa/ też był wyprostowany to byłoby w/g extra w zupełności samej!!! :-)
Canon 7D/70-200/f4 IS
www.lynx4u.pl -> e-sklep DVB-T/SAT

#46 tomajk

tomajk

Napisano 30 grudzień 2006 - 23:47

Zresztą na twoich fotkach jej nie widzę ;-)

Dobra :-D ale za to cropy widzisz. :mrgreen:

#47 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 30 grudzień 2006 - 23:49

No :mrgreen: Ale wiesz, to lepiej niż różwe słoniki...

Poczekaj, słyszę jakieś tupanie na ulicy...

:ninja:


#48 Guest_winnetou_*

Guest_winnetou_*

Napisano 30 grudzień 2006 - 23:50

Dunadan, jest kadrowana ale.... Ucięta góra :-D . Czyli kadr od początku był do kitu...
Wracając do kompresji - zdjęcie zrobione w trybie jakości 2736x1824. Jakość drastycznie spada kiedy zmiejszam do 800x.... , robię to w PS i nie pyta mnie ten szczwany program w jakiej jakości chce zapisać tylko robi "jak uważa".

Życzę jutro udanego wypadu. U nas niestety deszczowo... (swoją drogą, nie za późno o 9?)

#49 Guest_winnetou_*

Guest_winnetou_*
  • Gość

Napisano 30 grudzień 2006 - 23:55

Lynx, ten wyprostowany to rodzic był i patrzył jak dwie pociechy kolację szamają. Ni jak nie chciały się od żarełka oderwać.

#50 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 31 grudzień 2006 - 00:06

Kadr wcale nie do kitu Winnetou. Spróbuj nie przycinać.
Co do PSa - kiedy zmniejszaj używał resamplingu dwusześciennego - brzmi jak czary, ale to nie ja wymyślałem nazwę ( opcja w angielskiej wersji nazywa się resampling/bicubic ). Potem użyj filtr/wyostrzanie/wzmocnienie ( pobaw się trochę, najlepsze wyniki u mnie wychodzą przy ustawieniach 60/1/0 ). Potem, kliknij zapisz jako, i jak będziesz zapisywał powinno się pojawić okno z zapytaniem jak skompresować - ustaw na 8-10 i najwyższą jakość ( te opcje na dole ). Powinno pomóc ;-)

:ninja:


#51 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Zarządca
  • 14230 postów
  • Wiek: 48
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 31 grudzień 2006 - 10:05

Albo można zapisać opcją Save for Web. Wtedy mamy możliwość wyboru dokładniejszej skali kompresji 0-100, a nie 0-12 jak przy normalnym zapisywaniu. Reszta jak Dun, tylko ja najczęściej wyostrzam z ustawieniami 150/0,5/0-3.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#52 kasiam

kasiam
  • Małomówny
  • 34 postów

Napisano 31 grudzień 2006 - 11:56

20
Dołączona grafika

letnie foty
21
Dołączona grafika

czyszczenie :mrgreen:

#53 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz

    Honorowy użytkownik

  • Użytkownik
  • 3098 postów
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 31 grudzień 2006 - 12:29

kasiam obie fotki zrobione w trudnych warunkach bo pod światło i tu się zaczynają schody z balansem bieli może twój kodak sibie nie radzi albo ty popełniłaś kilka błędów przy takich fotkach ważne jest aby robić je rano kiedy światło jest łagodne i koszące, kolorki trochę wyprane druga fota to wielki crop brak ostrości.
Wojtek

#54 brezlej

brezlej
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 06 marzec 2007 - 01:57

ad. 20
Zdjęcie ogólnie średnie, bocian wygląda jakby wpadł do miski wybielaczem bo troche stracił tą mocną czerń na piórach. Zdjecie troche zaniedbane kompozycyjnie. Radziłbym na drugi raz spróbować lepiej wykadrować zdjęcie przed naciśnięciem spustu.Obiekt jest praktycznie w miejscu więc nie ma się co martwić że zaraz odleci. a jednocześnie możnaby ładnie pokazać całe gniazdo na którym jest ulokowane a tak to ze zdjęcia można wywnioskować że było zachmurzone niebo które bije po oczach niesamowicie.

ad. typowa utrata jakości przez zoom...no cóż, nie wszyscy mają super lunety przybliżające jednak aż takiego zbliżenia bym sam nie preferował. Raczej to podchodzi pod zoom cyfrowy bo optyczny aż takiego zamazanie by raczej nie dał,no chyba że pani fotograf z wrażenia się zdenerwowała i poruszyła (zdarza się i mnie) ,ale nie trzeba było aż tak przybliżać bo wystarczyło zrobić zdjęcie na maxymalnym optycznym a potem w domu popatrzeć na jakie maxymalne zbliżenie możemy sobie pozwolić przy wykadrowaniu zdjęcia żeby nie utracić aż tak grafiki. Co do kolorów to jednak robienie zdjęć pod słońce to wielkie wyzwanie.
PS: przepraszam że to powiem ale to zdjęcie wygląda jakby było robione komórką :-/
Fuji Finepix S5500 + pełna torba soczewek + wiadro ambicji
Canon 300D + Sigma 70-300 + Raynox DCR-250 (własna kombinacja)

#55 bodziek

bodziek
  • Użytkownik
  • 485 postów
  • Lokalizacja:
    łódzkie

Napisano 24 marzec 2007 - 17:39

Nie mogę doczekać się bocianów,zdjęcia z ubiegłego roku.

22.Zakładamy rodzinkę.
Dołączona grafika

23.to samo gniazdo po 2 miesiącach

Dołączona grafika

#56 PIRX

PIRX
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 24 marzec 2007 - 19:19

to moze ja poakaze swoje - po polgodzinnym czolganiu sie bo mokrym blocku w koncu dotarlem na rozsadna odleglosc strzalu:
24. - z glizda /przed dziobem - slabo widac :/ / :D
Dołączona grafika

25. po chwili cos zalopotalo skrzydlami i wyladowalo kolo bociana - moro sie jednak sprawdza :D - choc jak tylko poprawilem aparat w recach to uciekla :/ a szkoda
Dołączona grafika

26.
Dołączona grafika

27.bociani MIX
czwarte zdjęcie w poście
Roby

#57 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Zarządca
  • 14230 postów
  • Wiek: 48
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 24 marzec 2007 - 19:30

PIRX, bardzo ciekawe są Twoje ujęcia i złapałeś piękne światelko. Najbardziej podoba mi się 25 i 26.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#58 warchlaq

warchlaq
  • Użytkownik
  • 434 postów
  • Lokalizacja:
    Wsi spokojna

Napisano 24 marzec 2007 - 20:45

28.
Dołączona grafika
600/5,6 :>

#59 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Zarządca
  • 14230 postów
  • Wiek: 48
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 24 marzec 2007 - 21:04

Fajne, ale wyciąłbym ten śmietnik na górze.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#60 Bogunow

Bogunow
  • Małomówny
  • 42 postów
  • Lokalizacja:
    Łomża

Napisano 24 marzec 2007 - 21:21

Ja wrzucam świeżego bocianka znad Biebrzy.
To pierwszy mój tegoroczny bocian.
29.
Dołączona grafika
Bogunow
www.bogunow.com





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych