Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Bocian biały - Ciconia ciconia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
837 odpowiedzi w tym temacie

#21 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 19 październik 2006 - 18:51

Niema sprawy

Boćki fajne dobre zbliżenie, oswojony :?:
Ostrość jakby z głowy na korpus poleciała :whistle:

#22 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 19 październik 2006 - 18:57

Oswojony to może nie, ale zwierzęta się nie boją maszyn rolniczych, i można do nich podjechać na wyciągnięcie ręki, a temu jegomościowi to nawet drogi musiałem ustąpić, bo za robalami się uganiał. :-)
Szkoda że, jak zwalniam to przeważnie zaczynają się oddalać lub uciekają a z kolei ciągnikiem trzepie na wybojach i przeważnie z fotek nici :cry:

#23 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 19 październik 2006 - 19:03

mam ten sam problem z drapolami... nie raz mijalem samochodem siedzacego na drzewie myszaka czy blotniaka w odleglosci jakis 5 metrow od ulicy - ale jak sie zwalania... to uciekaja :-/ nic tylko miec 1200/4 i zyroskopowy statyw :D ( albo czolg, te nowe maja lufy na zyroskopach )

:ninja:


#24 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 19 październik 2006 - 19:24

zwierzęta się nie boją maszyn rolniczych, i można do nich podjechać na wyciągnięcie ręki
Szkoda że, jak zwalniam to przeważnie zaczynają się oddalać lub uciekają a z kolei ciągnikiem trzepie na wybojach i przeważnie z fotek nici :cry:


Ten sam pomysł miałem do lisów, czasami kilka za pługiem sie uwija :-D
Też się tych wstrząsów obawiam

#25 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 19 październik 2006 - 20:35

Już gdzieś o tym pisałem, można taki stabilizator żyroskopowy zrobić samemu, ja zamówiłem części, w styczniu i lutym mam urlop to może uda mi się zmontować, oby działał.
Kiedyś widziałem takie cudeńko dokręcane do kamery wideo, i działało lepiej niż te optyczne, tylko że ważyło trochę, a film wyglądał jakby ze statywu kręcony.
Może ktoś wie czy można kupić takie coś jeszcze, do ujęć z pojazdu wymażona sprawa.

#26 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 19 październik 2006 - 21:00

Chyba wiem co masz na mysli... cos w stylu Smart Gun z 'Aliens'? :-D wiem ze cos takiego uzywaja operatorzy kamer... ale zeby zaraz do aparatu - no, chyba sie ma 600/4. Ale jedno jest pewne - raczej malo kto takiego czegos uzywa - czemu? pewnie dlategto ze nie zdaje egzaminu...

:ninja:


#27 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 19 październik 2006 - 21:21

No akurat nie o to chodzi, ten moduł zyroskopu był wielkości gripa do aparatu i przykręcało się go do gniazda montażu statywu, żadnych pasów itp. jedynie bateryjka tylko starczyła na 30min. ale można było podłączyć zewnętrzne żródło zasilania.
Bawiłeś się kiedyś żyroskopem? jeśli nie to spróbuj to zobaczysz jak to działa, aparat nie zadrży nawet, ale śledzić obiekt może być problem, lecz to kwestja doboru ciężaru aparatu i obrotów głowicy.

#28 crater

crater
  • Użytkownik
  • 265 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 20 październik 2006 - 00:01

tomajk odezwij sie na priv i powiedz dokladnie o co chodzi moze bede w stanie cos takiego zmontowac :)
Canon Rebel EOS 300D + Tamron 70-300 + Tamron28-80 + Helios 2/58 +Transcend 2GB x120

http://crater.cr.funpic.org/ moje portfolio

#29 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 20 październik 2006 - 03:26

fizycy... :-P
Ale to moze byc ciekawa rzecz - problem w tym - czy aby taki zyroskop nie jest zbyt drogi? nie wiem, nie znam sie... dla mnie zyroskop to urzadzenie ktore montuja na promach kosmicznych itp...

:ninja:


#30 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 20 październik 2006 - 07:20

I w samolotach statkach, i nawet w samochodach terenowych, to są urządzenia do nawigacji bezwładnościowej, starego typu, bo dziś króluje GPS. Właśnie dlatego może być bardzo tanie i łatwe w wykonaniu, żeby przekonać się jak działa żyroskop domowym sposobem można przednie koło od roweru chwycić oburącz za ośkę a druga osoba niech nim zakręci, bardzo ciężko jest wtedy zmienić położenie prostopadłe osi koła, no dobra myślę, że osobny temat warto założyć, bo zaśmiecimy Bociany. :-)
Wieczorkiem coś więcej na ten temat napiszę.

#31 StachP

StachP
  • Użytkownik
  • 234 postów
  • Lokalizacja:
    Konin

Napisano 03 listopad 2006 - 21:20

Dla odświeżenia wątku - jedna stara fotka :
17
Dołączona grafika

#32 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 03 listopad 2006 - 21:53

Niezłe! Podoba mi się!

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#33 kostek-brasil

kostek-brasil
  • Użytkownik
  • 488 postów
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 03 listopad 2006 - 22:14

I pomyśleć, że taka chudizna miała by dzieci przenosić. :-D

#34 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 03 listopad 2006 - 22:48

Nie wiem czy zwróciliście uwagę na to, że nasze BABE TAXI :-D to niechluj i brudas, one są wiecznie wyświchtane, nie dbają o ubranko. :mrgreen:
Jak odświerzamy no to siup.
18
Dołączona grafika

O choroba zapomniałem trochę wyostrzyć, ale co tam inni dają ostre. ;-)

#35 aczu

aczu
  • Użytkownik
  • 138 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 03 listopad 2006 - 23:12

StachP, świetne zdjęcie! Super kolorki..

#36 ZbyszekB

ZbyszekB
  • Użytkownik
  • 105 postów
  • Lokalizacja:
    Mielec

Napisano 03 listopad 2006 - 23:55

StachP, Tamronik 200-500?? :-)

#37 StachP

StachP
  • Użytkownik
  • 234 postów
  • Lokalizacja:
    Konin

Napisano 04 listopad 2006 - 08:50

StachP, Tamronik 200-500?? :-)


Nie, to było jeszcze Tamronem 200-400 ;-)

#38 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 listopad 2006 - 10:18

Tomajk

Nie wiem czy zwróciliście uwagę na to, że nasze BABE TAXI :-D to niechluj i brudas, one są wiecznie wyświchtane, nie dbają o ubranko.


NO bo mają za długie dzioby :-D

:ninja:


#39 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 04 listopad 2006 - 17:30

:mrgreen: To chociaż by się nie brudziły :baby: jak dzieci. :-D

#40 Guest_winnetou_*

Guest_winnetou_*
  • Gość

Napisano 30 grudzień 2006 - 23:13

No to trochę inne spojrzenie (ukrywające braki autora [a może uwypuklające..?])
19
Dołączona grafika





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych