Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Smena Triplet T-43 40/4 - smiena - tanie, dobre makro


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 siudym

siudym
  • Użytkownik
  • 859 postów
  • Wiek: 43
  • Lokalizacja:
    Iława

Napisano 28 maj 2015 - 18:37

Temat smienki jako szkielka do cyfry byl kiedys  przeze mnie zaczety na forum canona:
 
Mysle, ze dobrym pomyslem zaczac tez tutaj. Powodem jest to, ze te obiektywy sa rewelacyjne do makro. Triplet ma to do siebie, ze nie posiada aberacji chromatycznych, a T-43 ma swietna ostrosci i kontrast.
 
Obecnie wrocilem do canona i oczywiscie ponownie wrocilem do Smieny jako macro (mam ich kilka roznie przerobionych).
 
 
Sample pelna rozdzialka z 300D, zdjecia mix F4 i 5.6 (wyzej nie, F4 rownie ostre i dobre jak przymykany). JPG z aparatu, ustawienia neutralne:
 
 
(niektore moga byc lekko ruszone - wszystko z reki robie)
 
Polecam :)
 
smena081.jpg
smena082.jpg
smena083.jpg
 

Użytkownik siudym edytował ten post 28 maj 2015 - 18:41

Canon 300D / 600D


#2 meser

meser
  • Użytkownik
  • 57 postów

Napisano 29 maj 2015 - 07:34

"Skolko"? :P

No powiem Ci, że jestem w szoku :P Efekty masz co najmniej - zaskakujące :) Powiedz coś więcej - jakaś konkretna odległość od matrycy? Jak zamocowałeś? ;) Jak to wygląda od strony wykonania zdjęcia - ile trafień na 100 zdjęć, jak upierdliwe to w użyciu ;)

Super patent na zajęcia warsztatowo-terenowe z dzieciakami :)


Użytkownik meser edytował ten post 29 maj 2015 - 07:55


#3 siudym

siudym
  • Użytkownik
  • 859 postów
  • Wiek: 43
  • Lokalizacja:
    Iława

Napisano 29 maj 2015 - 10:06

A trafianie jak wszedzie  :) Mniejsze makro zawsze sie ostrzy manualnie, wiec czy to 100L czy ta smiena masz to samo. Zreszta 40mm to i tak prosciej sie ostrzy jak wszelkie 90/100makro. Np.seria z ciolkiami przy czasach 1/25-30 mam z reki 5/10 ostrych, jak czasy 1/60 i wyzej to 8/10 nieporuszone. A trafianie standard jak w kazdym szkle - jakie ma sie oko, takie trafianie. ;) Ja od lat uzywam manuala w kazdym aspekcie, czy to tele czy portret czy macro. Jak mam okazje uzywac cos z AF to czesto jets "dziwne uczucie" ;)

 

Dziura w deklu, przykrecasz smienke i koniec. Ostrosc itd mozna normalne ustawiac. Przyslona od przodu jest. Tu mam zaklejony tasma, bo obiektyw keidys mial "wypadek" i dekielek pekniety - nie wymienialem, ale jedynie zakleilem tasma dookola aby swiatlo bokiem nie wpadalo :)

 

Odleglosc jak widac - jak sie ustawi takie odwzorowanie. Ja mam ten akurat pod mniejsze plazy, owady itd. Ale mam tez wersje gdzie zrobie kota w pelnym kadrze, a i takie, gdzie oddalone jest mocno i mam mrowke w pelnym kadrze :)


Użytkownik siudym edytował ten post 29 maj 2015 - 10:08

Canon 300D / 600D


#4 meser

meser
  • Użytkownik
  • 57 postów

Napisano 29 maj 2015 - 10:49

To mój pierwszy aparat był : Do dziś mam fotografie (BW) :P A jeszcze podpytam o odległość od fotografowanych obiektów - rozumiem, że jest różna w zależności od tych wersji, które wyprodukowałeś - więc dla każdej z nich jaka? :)


Użytkownik meser edytował ten post 29 maj 2015 - 11:32


#5 Nieznany (Tom Pit)

Nieznany
  • Użytkownik
  • 588 postów
  • Wiek: 34
  • Lokalizacja:
    PL

Napisano 30 maj 2015 - 11:07

Ładne robale ;)


Wildlife Photography

 

 

 






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych