Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Zwycięzcy konkursu "IV Pory Roku Fotoprzyroda.pl - Zima 2014/2015"


19 odpowiedzi w tym temacie

#1 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 06 kwiecień 2015 - 07:51

Flora
Autor: Jackos
przylaszczki_zps8ezka1bg.jpg
 
Fauna
Autor: Jackos
ural_zpsq6shauaw.jpg
 
Krajobraz
Autor: dobry84
31089718724638479028.jpg
 
 
GRATULUJEMY!


Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#2 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 06 kwiecień 2015 - 09:20

Świetne prace. Gratulacje dla autorów :clap:



#3 fotosnajper (Paweł Kołodziejski)

fotosnajper
  • Lokalizacja:
    kaszuby

Napisano 06 kwiecień 2015 - 09:25

Gratulacje .


CANON

#4 jason (Wojciech Czaplejewicz)

jason
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 06 kwiecień 2015 - 10:35

Gratulacje! :clap:


Pentax


#5 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 06 kwiecień 2015 - 11:04

Piękna cała trójka. Gratulacje dla Zwycięzców!
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#6 Andrzej_B (Andrzej Bulandra)

Andrzej_B
  • Lokalizacja:
    Katowice

Napisano 06 kwiecień 2015 - 13:36

Gratulacje  :clap:


Canon 7DII + 100/2.8L + 100-400L II

ambulandra.fotoprzyroda.pl


#7 YOBACK

YOBACK
  • Lokalizacja:
    Złotoryja

Napisano 06 kwiecień 2015 - 14:08

Według mnie konkurs wygrały prace w Faunie i florze, które nie powinny się nawet tutaj znaleźć. W regulaminie konkursu napisane jest : 2. Tematem konkursu jest przyroda z cechami charakterystycznymi dla danej pory roku. - na tych zdjęciach tego nie widać. Z czterech zdjęć w faunie, na których widać oznaki zimy, wygrało zdjęcie, które może być równie dobrze oznaką wiosny, jesieni i lata.

Canon 600D + Canon 55-250 + Canon 18-55

 

logo1.png


#8 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 06 kwiecień 2015 - 16:01

No cóż, zima to nie zawsze jednocześnie śnieg. A to że pod koniec jej trwania niektóre kwiaty zakwitają, to też norma. Uważam więc, że wszystko jest w porządku. :-)
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#9 Magia Światła

Magia Światła

Napisano 06 kwiecień 2015 - 17:54

Nawet jeśli zima to nie zawsze śnieg, to regulamin określa, że na zdjęciach mają być cechy charakterystyczne dla danej pory roku. We florze na czterech zdjęciach było widać ewidentnie zimę, a wygrało zdjęcie gdzie tej zimy w ogóle nie widać. W faunie były same zdjęcia związane z zimą, gdzie człowiek od razu rozpoznał porę roku, azdjęcie które wygrało mogłobyć zrobione równie dobrze na lato. Nie mówię, żeby cofać wyniki konkursu, tylko żeby organizatorzy tego konkursu następnym razem dopuszczali zdjęcia zgodne z regulaminem. Miałam sporo zdjęć makro z tej zimy, aczkolwiek tylko na jednym było widać śnieg - i chcąc przestrzegać regulaminu akurat je wrzuciłam. W moich okolicach śnieg spadł na niecały tydzień podczas zimy. Trudno rywalizować zdjęciom wykonanym w aurze zimowej, ze zdjęciami gdzie takiej aury nie widać, gdyż w pierwszym przypadku zdjęcie jest zazwyczaj bardzo monotonne przez brak innych kolorów w tle poza białym i odcieniami szarości, a w drugim przypadku mamy bardzo barwne tło.

#10 Messenger

Messenger

Napisano 07 kwiecień 2015 - 20:01

Gratulacje :clap: :clap: :clap:



#11 Jackos (Jacek Zięba)

Jackos
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 07 kwiecień 2015 - 20:09

Yoback, Magia Światła, absolutnie macie rację. Zdjęcia które przesłałem na konkurs nie spełniają wymogów pkt.2 Regulaminu. Na swoje usprawiedliwienie mam tylko to, że zupełnie umknął mojej uwadze ten zapis w regulaminie :blink: , zwłaszcza że ostatnio czytałem go kilka lat temu. Swoją drogą Organizator również nie wykazał się czujnością akceptując te foty ;) Oczywiście zdjęcia zrobiłem w regulaminowym terminie, czyli zimą 2014/2015, nie zmienia to jednak faktu, że trudno się na nich doszukać cech charakterystycznych dla zimy. W związku z powyższym bardzo proszę Organizatorów o usunięcie moich zdjęć i przyznanie zwycięstwa drugim w kolejności fotografiom w kategoriach Fauna oraz Flora. Bardzo dziękuję wszystkim głosującym na moje zdjęcia i przepraszam za to całe zamieszanie. No i oczywiście gratulacje dla dobry84



#12 Mustang_71

Mustang_71
  • Lokalizacja:
    Nowa Ruda

Napisano 07 kwiecień 2015 - 21:52

Jacku - jesteś wielki :) A co do tego 2 punktu w regulaminie to przyznaję, że mi też wyleciał z pamięci :) Natomiast nie wiem, czy nie byłoby dobrze zrezygnować całkowicie z niego, ponieważ może rodzić często kontrowersje. Wg mnie same ramy czasowe są wystarczające... Jest teraz trochę czasu do edycji wiosennej, tak więc warto się nad tym zastanowić :)
Pozdrawiam Forumowiczów i jeszcze raz proszę o większy udział w konkursach! (wysłanie zdjęcia oraz głosowanie)


... jest wolna chwila??? No to czas do lasu :)
Canon EOS 5D III, C 24-105 f/4.0 L IS USM, C 300 f/2.8L EF IS II USM, TC EF 2.0x III, C 100-400mm L IS USM, "pośredniaki" - Manfrotto 055XPROB


#13 YOBACK

YOBACK
  • Lokalizacja:
    Złotoryja

Napisano 08 kwiecień 2015 - 14:53

@Jackos Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku byłoby ogłoszenie po dwóch zwycięzców w tej edycji zimowej, bo na tych miejscach akurat są typowo zimowe kadry, a do końca wiosny jakoś dopracować regulamin konkursu.

Canon 600D + Canon 55-250 + Canon 18-55

 

logo1.png


#14 Animal (Krzysiek)

Animal

    poprzednio "What now"

  • Portfolio
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Wiek: 31
  • Lokalizacja:
    Racibórz

Napisano 08 kwiecień 2015 - 16:15

@YOBACK co ty się tak uczepiłeś tego konkursu:) ciężko się pogodzić z porażką? Moje zdjęcie też nie wygrało i jakoś siedzę cicho a co do konkursu to moim zdaniem mało kto przestrzega ten regulamin to już powinien organizator ogarnąć...

#15 YOBACK

YOBACK
  • Lokalizacja:
    Złotoryja

Napisano 08 kwiecień 2015 - 18:02

@Animal Moje zdjęcia są daleko w tyle. Nie boli mnie porażka, traktuję ten konkurs jako przyjemność a nie rywalizację. Ale jeżeli mamy się trzymać zasad, to dlaczego w tym przypadku to nie jest przestrzegane. Razi to człowieka, jak w kategorii Zima 2014/2015 wygrywają zdjęcia, które tej zimy(klasycznej) nie przedstawiają.

Canon 600D + Canon 55-250 + Canon 18-55

 

logo1.png


#16 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 08 kwiecień 2015 - 20:35

Z racji tego, że konkurs traktuję jako zabawę, nie trzymam się bardzo sztywno regulaminu. Zdjęcia Jacka mogą budzić kontrowersje, ale zostały dopuszczone i nie będę zmieniał listy zwycięzców. Na przyszłość postaram się bardziej pilnować tego punktu regulaminu, bo konkurs jednak nazywa się Cztery Pory Roku :-) W razie kontrowersji pozwolę sobie jednak zachować prawo do decyzji administracji i zarządcom forum.

 

Dziękuje wszystkim za udział w konkursie. Gratuluję zwycięzcom i zachęcam do szerszego uczestnictwa w konkursie, bo zgłoszeń jest niewiele jak na tak duże forum.


Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#17 dobry84

dobry84
  • Lokalizacja:
    Puszczykowo

Napisano 08 kwiecień 2015 - 20:38

Miła niespodzianka, cieszę się, że wielu osobom moje zdjęcie przypadło do gustu. Nawiązując jednak do dyskusji, która wymaga postawienia sie po jednej lub drugiej stronie sporu, to mz zdjęcia w tym konkretnym konkursie powinny nawiązywać do pory roku. Powód widzę jeden: ktoś, kto kupił nasz kalendarz, nie koniecznie znając historię zdjęć w nim zawartych i regulamin konkursów oczekuje, ze wiosna będzie oglądał zdjęcia wiosny, latem lata itd. I nie chodzi tu nawet o regulamin, ale o naturalne oczekiwanie, że patrząc na maj będę widział rozkwitające kwiaty, a nie zdarzający się raz na sto lat o tej porze śnieg.

Regulamin konkursu mz mógłby się w tym zakresie ograniczyć do roku wykonania zdjęcia, ewentualnie np. 12 m-cy wstecz i cech charakterystycznych dla danej pory roku. Mówienie, że ktoś ma takie zdanie albo inne bo wygrał lub przegrał w konkursie jest chyba po polsku złośliwe.


Dołączona grafika

#18 YOBACK

YOBACK
  • Lokalizacja:
    Złotoryja

Napisano 09 kwiecień 2015 - 14:22

Jeżeli chodzi o kalendarz, to moim zdaniem powinny zostać dopuszczone prace z 2 miejsca w tych dwóch kategoriach. Jak już mówił dobry84, to od danego miesiąca oczekujemy charakterystycznych dla niego fotografii.

Canon 600D + Canon 55-250 + Canon 18-55

 

logo1.png


#19 Jaco

Jaco
  • Małomówny
  • 42 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 10 kwiecień 2015 - 18:38

Zacytuję klasyka "Sorry, taki mamy klimat".

W niektórych rejonach kraju trudno spotkać zimę w klasycznej postaci, a może być jeszcze gorzej?

Moim zdaniem ramy czasowe są wystarczającym kryterium i może trzeba pomyśleć nad zmianą tego zapisu regulaminu?

To taki mój głos w dyskusji

 

Gratuluję pięknych zdjęć!



#20 YOBACK

YOBACK
  • Lokalizacja:
    Złotoryja

Napisano 10 kwiecień 2015 - 23:04

@Jaco to idąc dalej Twoim śladem, kalendarz na rok 2016 wyglądałby tak, że lato panowałoby do stycznia, zaczynałoby się w lutym a kończyło w maju albo czerwcu. Jeżeli administratorzy chcą zarobić na opłatę serwera poprzez sprzedaż kalendarza, to muszą bardziej selekcjonować zdjęcia. Ktoś wyżej napisał już o tym.

Canon 600D + Canon 55-250 + Canon 18-55

 

logo1.png




Dodaj odpowiedź



  



Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych