Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Jak umieszczać zdjęcia na forum?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
220 odpowiedzi w tym temacie

#21 Marzanka

Marzanka
  • Małomówny
  • 34 postów
  • Lokalizacja:
    Lublin

Napisano 18 luty 2008 - 19:49

hodzi o to że to w sumie ryzyko - tobie się udało, ale zobaczymy jak będzie w przyszłości

Sugerujesz, że powinnam sie przerzucić jednak na imageshack?
Marzanka

#22 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 18 luty 2008 - 20:23

imageshack zjadł mi ostatnio kilka zdjęć :-[

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#23 Wojtek_sl

Wojtek_sl
  • Lokalizacja:
    Siemianice

Napisano 18 luty 2008 - 20:29

Czasem faktycznie znikają, głównie w weekendy - tak miałem ostatnio, ale w poniedziałek się objawiły ;-) . Po przeczytaniu ostatnich wpisów w wątku o wróblach (przyznaję, że się pogubiłem :-() mam pytanko: jak ma być z tymi EXIF'ami? Usuwałem ze względu na te parę kB, ale jak trzeba to będę zostawiał.

#24 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 18 luty 2008 - 20:39

Exify to Twoja indywidualna sprawa. Ja zostawiam, bo lubię jak inni zostawiają. Czasem podglądam jaka była przysłona, czas ISO, ogniskowa. Czasami patrzę na godzinę zrobienia zdjęcia zanim napiszę o swiatełku :-)

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#25 Magnum43

Magnum43

Napisano 18 luty 2008 - 21:22

EXIF to przydatna rzecz

ISO, ogniskowa. Czasami patrzę na godzinę zrobienia zdjęcia zanim napiszę o swiatełku

Faktycznie czasami usuwanie ich dla tych kilku kb jest bez sensu . Za przykładem Michała tez nie będę usuwał :mrgreen: ...no chyba że ktoś ma pirackie Adobe Fotoszkop CS2 Win :-/ to lepiej usuwac bo ostatnio Policja obserwuje nasze forum ;-)

#26 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 18 luty 2008 - 21:30

img czsem się wali, to fakt. Ale to rzadko. Marzanka, jedź na razie na tym swoim, zobaczymy co będzie. Jak będziesz widziała jakieś problemy to poprawisz najwyżej.

:ninja:


#27 Marzanka

Marzanka
  • Małomówny
  • 34 postów
  • Lokalizacja:
    Lublin

Napisano 19 luty 2008 - 07:53

Jak będziesz widziała jakieś problemy to poprawisz najwyżej.

Problem już się pojawił, ale niespodziewany. Będę musiała albo jeszcze bardziej skompresować zdjęcia (wolałabym nie), albo wstawiać po Waszemu.
Ale i tak dręczy mnie ciekawość:
Dlaczego tak sie dzieje - zmniejszam zdjęcie, ma u mnie na dysku dokładnie 130 KB. Wstawiam To zdjęcie na "mój" serwer i nagle robi sie znacznie cięższe - we właściwościach widzę że ma 318.66 KB? ? ?
O co w tym wszystkim chodzi?
Marzanka

#28 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 19 luty 2008 - 10:11

Niektóre serwery modyfikują zdjęcia przy wgrywaniu.
Ja używam photobucket.com - ma tę przewagę nad żółtą żabą, że można mieć swój profil i albumy ze zdjęciami. Po zalogowaniu widać wszystkie wstawione przez siebie fotki.

Co do EXIFów to do pracy używam linuxa i najlepszy program do wywoływania RAWów jaki znam (Rawstudio) jest jeszcze w fazie budowy. Co pół roku wychodzi nowa wersja. Do niedawna pracowałem na 0.5 i do netu wystarczało.
w 0.6 dołożyli krzywe które często się przydają
teraz jest wersja 0.7, która WRESZCIE wywołuje zdjęcia w pełnej rozdzielczości (już nie tylko do netu się nadają ;-))
Niestety obecne wersje nie exportują EXIF'a :-( dlatego na większości moich zdjęć go nie ma.

PS. i jeszcze taki mały OT (mam nadzieję że będzie wybaczony)
Polecam wszystkim najnowszą wersję GIMP'a 2.4 (naprawdę full wypas :-) znacznie poprawiona w stosunku do wersji 2.2 - m.in. zarządzanie profilami kolorów i fajniejsze narzędzia/filtry) GIMP jest też dla windows i w obu systemach jest CAŁKOWICIE darmowy.
Canon 400D + Tamron 55-200 i coś krótszego (50 1.8)

#29 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 19 luty 2008 - 10:48

Marzanka, to już lepiej używaj imageshack... on zmienia fotki w minimalnym stopniu ( pojedyncze kilkobajty, ale to czasem ), nie zmienia ich jakości. szkoda żeby dobre zdjęcie było zpesute przez kompresję.

:ninja:


#30 Magnum43

Magnum43

Napisano 19 luty 2008 - 11:04

najlepszy program do wywoływania RAWów jaki znam (Rawstudio)

Jest to wersja darmowa ? Szukam czegoś do RAW-ów :mrgreen: Moglibyscie coś polecic ?

#31 Misza

Misza
  • Użytkownik
  • 169 postów
  • Lokalizacja:
    Józefów

Napisano 19 luty 2008 - 11:27

najlepszy program do wywoływania RAWów jaki znam (Rawstudio)

Jest to wersja darmowa ? Szukam czegoś do RAW-ów :mrgreen: Moglibyscie coś polecic ?


Polecam Light Room

#32 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 19 luty 2008 - 11:32

Darmowy to on nie jest :mrgreen: ja też polecam. Fajna rzecz do SZYBKIEJ obróbki.

:ninja:


#33 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 19 luty 2008 - 12:42

Rawstudio jest darmowe i przyjemne.
Niestety nie wiem czy działa pod windowsem ... musiałbyś poszukać. Wymaga bibliotek GTK+ i program dcraw do konwersji. Przypuszczam, że dla chcącego i znającego się na rzeczy informatyka skompilowanie go ze źródeł pod widnowsem jest możliwe ...

Ja poszedłem na łatwiznę i używam go pod linuxem ;-)

Sorry za OT, może ktoś z szanownych modów wydzieli te posty do nowego wątku? Albo przerzuci do wątku o rawach (chyba już taki był)
Canon 400D + Tamron 55-200 i coś krótszego (50 1.8)

#34 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 19 luty 2008 - 15:12

Marzanka , ja korzystam od dawna z tego serwera , bez problemów raczej

http://www.fothost.p... ... 734e2a0062

#35 Magnum43

Magnum43

Napisano 19 luty 2008 - 18:46

fotosik tylko fotosik ;-) ale nie udostępniac zdjęć tylko prywatnie .

#36 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 19 luty 2008 - 21:56

Ja używam photobucket.com - ma tę przewagę nad żółtą żabą, że można mieć swój profil i albumy ze zdjęciami. Po zalogowaniu widać wszystkie wstawione przez siebie fotki.


Ja tak mam na imageshack :hmmm:

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#37 emka

emka
  • Małomówny
  • 3 postów

Napisano 17 kwiecień 2008 - 19:14

A co z numerkami zdjec? Nie wiem,jak je wstawiac :mur3:

#38 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 17 kwiecień 2008 - 19:31

A co z numerkami zdjec? Nie wiem,jak je wstawiac


To zdjecia potrafisz wstawiac a numerka nie???? :shock:
Numerek wklepuszej normalnie, jakbyc cos pisala a pod nim kod do fotki.
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#39 michkosz

michkosz
  • Małomówny
  • 1 postów

Napisano 30 kwiecień 2008 - 19:25

http://img178.images...8/43b44bru9.jpg

#40 salvadhor

salvadhor
  • Małomówny
  • 8 postów

Napisano 30 kwiecień 2008 - 21:01

Rawstudio jest darmowe i przyjemne.


A próbowałeś pracować na RawTherapee? (http://rawtherapee.com). Od razu najnowszą wersję testową, 2.4 :)
-- D.





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych