Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x

Zdjęcie

Muzyka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
256 odpowiedzi w tym temacie

#61 Paweł

Paweł

Napisano 28 luty 2007 - 17:18

kurcze no nie wiem....jeśli nie podpowiem to nie dacie rady odgadnąć.... perkusista(ale nie główny) zespołu który nagrał płytę "As Your Mind Flies By". Dodam ze jest to dość stary zespół....

Kurcze jednak to była za dobra podpowiedź..... :-/

zadziwiłeś mnie, bo myślałem, ze jestem jedynym, który zna Rare Bird. Kiedyś w PRL :-) wyszła ich płytka będąca składakiem i stąd zaczęła się moja znajomość. As your mind flies by to zapomniane arcydzieło progresywnego rocka, właściwie każdy utwór jest świetny (zdaje się 3 z I str analoga lubię najmniej), suita z drugiej strony LP pt. "Flight" jest cudowna. Niestety inne ich płyty sa takie sobie - pierwszą ratuje jeszcze "sympathy",

Tak wiec nieco odkryłem karty - pasjonuję się rockiem z przełomu 60/70, bo wtedy artyści mieli najwiecej swobody, wytwórnie płytowe nie mogły się połapać co ludzie kupią i wydawali zupełnie odlotowe rzeczy, ktore zresztą najcześciej przepadaly na rynku. Na szczęście era kompaktowych reedycji wydobyła je z zapomnienia. Jak pomyślimy sobie , jakie płyty wtedy wyszły, to nie było do tej pory tak twórczego okresu. Poza tym wtedy dopiero kształtowało się wiele gatunków i można było być bardziej twórczym :-).

Gamę zainteresowań mam dość szeroką - od "wielkiej" progresji typu King Crimson, ELP, Yes, wczesny Genesis, Moody Blues przez mniej znaną jak właśnie Rare Bird, Focus, Curved air, do psychodelicznego Pink Floyd, folkującego jethro Tull i bardziej ostrych brzmień jak The Who, Doors, Hendrix, zeppelin itp. W nowych rzeczach jestem mniej osłuchany, ale wiele rzeczy mi się podoba (np. red Hot chili Peppers, Pearl Jam, U2) - generalnie musi to być muzyka, gdzie sie coś dzieje, muzycy umieją na prawdę grać i można wyłowić jakąs linię melodyczną.

Nie cierpię disco, techno i rapu.

#62 Paweł

Paweł

Napisano 28 luty 2007 - 17:34

ja nigdy w swoim życiu nie byłem na koncercie Floydów, żałuje....ale piosenki mają niesamowite. Ostatnio powróciłem do płyty "animals" .... kapitalne solo organowe w piosence "sheep", zaraz na początku...aż mam ochotę rzucić się na trawę i oglądać piękne niebo, chociaż i tak często tak robie :P

Koncerty to niestety rzadkość, brak czasu, albo pieniążkow na dobre miejsca, bo siedzene z tyłu mnie nie bawi. na szczęście są DVD - polecam koncert "Delicate soud of thunder" albo "Pulse" - niezwykle bogate wizualnie i genialny występ w ruinach amfiteatru w Pompejach - to taki starszy materiał sprzed ciemnej strony księżyca. Fantastyczne wykonanie "Echoes i "Careful with this axe Eugene"

Z innych koncertów to byłem na torwarze na reaktywowanych THE DOORS i co by o tym nie sądzić, to lepiej zobaczyć 1/2 zespołu niż nic, Manzarek i krieger grali jak za dawnych lat (solóweczki w light my fire...mniam) a Ian Astbury z the cult śpiewał świetnie. Dało mi to pojęćie, jak doors wypadał na żywo, Morrisona można juz tylko zobaczyć na filmach.

W kwietniu będzie w Polsce na Koncertach Van Der Graaf Generator - Ktoś zna?
Genialny zespół, ostatnio koncertował 30 lat temu :-)

#63 Roby

Roby

Napisano 28 luty 2007 - 18:30

Van Der Graaf Generator - Ktoś zna?

Ja znam, mam nawet jakąś ich płytę n kasecie, ale nie powiem i jaki ma tytuł bo nie znam. A jak słuchasz takiej muzyki to polecam też Crosby, Stills, Nash & Young chociażby na płycie "4 Way Street" zarąbiasty koncert, pierwsza część na akustycznych gitarach, a druga na elektrycznych. Polecam, choć oni są bardzie w stylu folk rocka, ale jak słuchasz ww. zespoły to i to Ci się pewno spodoba, o ile już tego nie znasz. A tą płytę jakiś czas temu widziałem gdzieś w Wawie.

#64 sauer

sauer
  • Użytkownik
  • 1395 postów

Napisano 14 kwiecień 2007 - 13:43

Koniecznie zobaczcie to-połóżcie się wygodnie, zamknijcie oczy i słuchajcie. Każdemu się bardzo spodoba!!!

(dżwięk trochę się śpieszy)

...wydaje mi się, że słyszałem to w jakimś filmie...?
Moja galeria: http://foto.recenzja... ... -6188.html

Canon 30D+Canon 10-22 IS USM+Pol-Cir+Statyw i głowica Manfrotto+szkiełka M-42 :D

#65 Makoo

Makoo
  • Użytkownik
  • 75 postów

Napisano 27 czerwiec 2007 - 16:14

witam ponownie starych wyjadaczy tego forum oraz innych nowych pasjonatów fotografii przyrodniczej! Podczas mojej nieobecności zaszło wiele zmian.... inna fryzura, inny temat w fotografii oraz zainteresowania...niestety sprzęt, to jedno nie uległo zmianie. Ciągle mam swojego "piaskowego" Canona ...nie pamiętam modelu a siostra zabrała go na mazury.... No nic.

Zostałem adminem forum klasowego (naturalnie mojej klasy) z racji że jestem przewodniczącym i sam to forum zrobiłem. :) ( www.thespooners.fora.pl )
Zmieniłem nieco klimaty muzyczne, lecz nie odcina się od korzeni, raczej sięgam coraz dalej... Junior Senior, Daft Punk, Beck, James Brown ( od dłuższego czasu, ale ię nie chwaliłem.....)
I tak generalnie mój świat się kręci dookoła muzyki.... pierwsza klasa liceum za mną, a przede mną wakacje... jeszcze nie mam planów, ale jedno jest pewne ZDJĘCIA. Nadal uwielbiam naturę, choć nie czuje tej satysfakcji z zrobienia dobrego zdjęcia przyrodniczego..... teraz przerabian makro i mój pokój....

muzyka przypomina mi troche, ale tylko z początku twórczość świetnego gitarzystę klasycznego (niegdyś elektrycznego) Andy'iego McKee....... pięknie gra......

... ed&search=

na osłodę.... przepraszam za moją nieobecność ale wiecie szkoła. :)

mam dużo świetnych fotek...niektóre są na forum...ale forum jest zamknięte dla osób niezarejestrowanych ponieważ to forum klasowe w końcu.

ehhh już się zmęczyłem tym pisaniem :lol:
*(:])(..)(...) <---- oto uśmiechnięty bałwanek, wklejając go do swojej sygnaturki pomagasz zapanować mu nad światem !!!

#66 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów

Napisano 16 lipiec 2007 - 21:35

Dlugo myslalem gdzie to dac ...
Pasuje albo do humor albo do muzyka albo do drapole do rozpoznania ;-)
Powiedzcie kolezanki lub koledzy znawcy - co za ptak występuje w tym "wspaniałym" klipie :-D

:link:

PS. Na muzykę radzę nie zwracać uwagi :cool1:
Canon 400D + Tamron 55-200 i coś krótszego (50 1.8)

#67 michal

michal

Napisano 16 lipiec 2007 - 21:44

ludzie mają pomysły :cool2: :crockett: :russian:
to chyba Jastrząb
POZDRAWIAM Optyka CANON+Benro KB-2

#68 Mikouak

Mikouak

Napisano 08 listopad 2008 - 07:36

Boś Ty dzikus, kudłacz i metaluch, jako i ja... no może poza kudłaczem od paru lat :punk:
A takie pory idealnie wpisują się w nurt przyrodniczo-hardkorowy :laugh:
7D; 10-20; 50/1,8; 55/1,4; 100/2,8; 400/5,6
...:: http://www.jakzobrazka.pl ::...

#69 thebleeding (Maciej Safaryn)

thebleeding

Napisano 08 listopad 2008 - 08:09

Boś Ty dzikus, kudłacz i metaluch, jako i ja... no może poza kudłaczem od paru lat :punk:
A takie pory idealnie wpisują się w nurt przyrodniczo-hardkorowy :laugh:

to tu zapalonych metalowców jest więcej :mrgreen: :?:

#70 coma_berenices

coma_berenices

Napisano 08 listopad 2008 - 11:11

Taa, i pewnie jeszcze w wolnych chwilach Behemłota słuchacie :-P

#71 thebleeding (Maciej Safaryn)

thebleeding

Napisano 08 listopad 2008 - 11:22

Taa, i pewnie jeszcze w wolnych chwilach Behemłota słuchacie :-P

i nie tylko - ale to już zaczyna się OT :mrgreen:

#72 Dunadan

Dunadan

Napisano 08 listopad 2008 - 12:30

No ja sobie wypraszam, ja słucham bluesa i progresywnego rocka z lat 70' :-P ale moro też do tego pasuje :mrgreen:

Ale faktycznie OT się robi, więc wróćmy do tematu ;-)

:ninja:

#73 thebleeding (Maciej Safaryn)

thebleeding

Napisano 08 listopad 2008 - 13:06

progresywnego rocka z lat 70'

YES YES YES ;-)

#74 Dunadan

Dunadan

Napisano 08 listopad 2008 - 13:59

Przeniosłem do bardziej odpowiedniego tematu ;-)

A więc drodzy forumowicze/ki czego słuchacie? :mrgreen:
Ja ostatnio zasłuchałem się w soundtracku do gry Silent Hill - świetny ambient oraz kilka fajnych rockowych kawałków, polecam, jak ktoś lubi mroczne klimaty ;-)
Tu: znajdziecie bardzo ciekawy videoclip do najlepszego chyba kawałka z tego soundtracku. Jak dla mnie świetne muzyka.

A tutaj słynny Hometown: - kawałek który na zawsze zmienił podejście do muzyki w grach ;-)

#75 miszak

miszak

Napisano 08 listopad 2008 - 14:09

...
muzyka przypomina mi troche, ale tylko z początku twórczość świetnego gitarzystę klasycznego (niegdyś elektrycznego) Andy'iego McKee....... pięknie gra......

...

Akurat Andy`ego od klasyki dzieli przepaść. To co on gra generalnie nazywa się nurtem harmonic artifacts. Gra rzeczywiście niesamowicie, szczególnie jak się patrzy na jego ręce - odlot.

#76 Mikouak

Mikouak

Napisano 08 listopad 2008 - 15:08

A więc drodzy forumowicze/ki czego słuchacie? :mrgreen:

W tej chwili bzyczy u mnie Muse - Assasain z płyty Black Holes and Reveletions, Przed chwilą trochę się pośmiałem słuchając kolejnej takiej samej jak wszystkie inne płyty AC/DC Black Ice.
Ostatnio ostro wałkuję Dream Theater na zmianę z Liquid Tension Experiment. :music:
Ogólnie mam dość szerokie upodobania muzyczne, ale generalnie preferuję ciężko, szybko z przytupem, choć raczej nie Behemota ani gitarowe wyścigówki w stylu "bzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz... BZZZZZZZZ... bzzzzzzzzzzzzzz" :thumbsdown:

A wychowałem się na punk rocku :punk:

#77 coma_berenices

coma_berenices

Napisano 08 listopad 2008 - 15:23

Moje początki z muzyką to przede wszystkim Nirvana, Pearl Jam, ogólnie grunge. Później był okres Floydów, Zeppelinów, nawet czasem Dire Straits, wszystko przez mojego tatę ;-) Teraz staroci słucham rzadziej, ot tak czasem lubię wrócić do Szajn on ju krejzi dajmond :-P Za to dużo częściej leci Radiohead, Tori Amos, Portishead. A Muse to przede wszystkim, choć Black Holes and Revelations najmniej mi leży. Nie ma to jak stary, dobry Showbiz, Origin of Symmetry czy Absolution.. Haa, miałam to szczęście zobaczyć ich na żywo 8-)

Żeby nie było, że wszystko zachodnie :-P Kocham Lao Che.

#78 MarcinP

MarcinP

Napisano 08 listopad 2008 - 16:16

A ja zaproponuję zupełnie coś innego

http://pl.youtube.co...h?v=zSaYnQD7EpY

Mam przy tym gęsią skórkę :-D

#79 Dunadan

Dunadan

Napisano 08 listopad 2008 - 16:19

Mikouak,

choć raczej nie Behemota ani gitarowe wyścigówki w stylu "bzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz... BZZZZZZZZ... bzzzzzzzzzzzzzz"

posłuchaj sobie tego: - zaufaj mi i obejrzyj do końca albo chociaż przewiń do 3-ej minuty i obejrzyj co chłopaki tam wyprawiają. Sama muzyka strasz nie kiczowata ale... nie widziałem jeszcze aby ktoś tak szybko grał, a widziałem wiele.

coma_berenices,

Kocham Lao Che.

:etam: jak wszyscy... :-P :mrgreen:

PS: nikomu się nie spodobał soundtrack z Silent Hill? :-|

#80 Mikouak

Mikouak

Napisano 08 listopad 2008 - 16:26

Dobry power metal nie jest zły ;-) Znam Dragon Force'ów. Śmigają nieźle, ale ja bym to jednak musiał zobaczyć na żywca, bo coś mi tu nie teges :-P

A Silent Hill niczego sobie, takie rzeczy lubię do wygłuszania otoczenia podczas czytania w autobusie do pracy :-D

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych