Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Maskowanie fotopułapki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 merixos

merixos
  • Nowa postać
  • 2 postów

Napisano 15 marzec 2014 - 13:45

Witam, mam nadzieję że umieściłem temat we właściwym dziale.

Od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem fotopułapki, redleaf wypuścił fajny model w dość ciekawej cenie:

http://www.redleaf.p...ail_camera.html

 

Problem polega na tym że nie fajnie by było wydać 500zł na kamerę i stracić ją po tym jak przywłaszczy ją sobie jakiś grzybiarz czy inny leśny spacerowicz.

Jak najlepiej ukryć ją przed wzrokiem ciekawskich ludzi?

 

Ps. jeszcze jedno pytanie, czy ktoś może się orientuje czy czujnik ruchu w takich kamerkach wykryje lądującego/przelatującego myszaka?



#2 rafiboj

rafiboj
  • Lokalizacja:
    Bogatynia

Napisano 15 marzec 2014 - 18:03

Może lepiej kupić używanego Bushnella, można trafić za 200 -250 zł, mniejsza strata jak się komuś przyklei do łapek. Ciężko to zamaskować, ja zostawiam swoją w miejscach w których mam większą pewność, że nikt się tam nie kręci ale 100% pewności nigdy nie ma. Ja mam model 119467  wykrywa ruch nawet wróblaków więc z myszakiem na pewno nie będziesz miał problemu nawet w mniej czułych modelach. Ogólnie fotopułapka fajna rzecz, sam planuje dokupić jeszcze jedną.



#3 Kosmo

Kosmo
  • Użytkownik
  • 1195 postów
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 15 marzec 2014 - 18:29

Za Rafałem. Mam taką na stanie i jak do tej pory nikt nie przygarnął A reaguje bardzo dobrze na każdy ruch


5D III + 7D + 400/2.8 L + inne mało znaczące w dziedzinie ptaków słoiki
http://www.dolinanarwi.com.pl

#4 Argo (Michał Przystaś)

Argo
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 15 marzec 2014 - 19:40

Można kupić metalowe puszki zamykane na kłudkę i przypiąć łańcucham do drzewa :D ale jak ktoś się uprze to nic nie pomoże. Jak fotopułapka jest z funkcją mms to jest szansa, że zobaczysz zdjęcie sprawcy.
Canon 7D | Sigma 18-200 | Canon EF 100mm f/2,8L macro | Canon EF 300mm f/2.8L IS | TC 1.4x III | TC 2x III

https://www.facebook...ystasfotografia

#5 Adler

Adler
  • Użytkownik
  • 132 postów
  • Lokalizacja:
    Rypin/Gdańsk

Napisano 15 marzec 2014 - 20:03

Albo kupić drugą i skierować na pierwszą, żeby uchwycić złodzieja ;) A tak na poważnie, to maskowanie może być trudne, ze względu na zasłonięcie obiektywu/diod/czujników ruchu. Jedyne co mi przychodzi do głowy to pieniek z otworami na w/w elementy. Taki pieniek nie rzuci się za bardzo w oczy ;)


C40D || C50mm/1,8 || Sigma 120-400/4.5-5.6

#6 merixos

merixos
  • Nowa postać
  • 2 postów

Napisano 16 marzec 2014 - 14:18

Dziękuję za odpowiedzi i zaproponowanie bushnella, a gdzie takiego szukać? allegro?tablica?

Co do maskowania myślałem nad przykryciem fotopułapki kawałkiem kory z otworami na obiektyw + czujniki ruchu.



#7 Mustang_71

Mustang_71
  • Lokalizacja:
    Nowa Ruda

Napisano 16 marzec 2014 - 14:30


Taki pieniek nie rzuci się za bardzo w oczy

Ale zawsze może wylądować np. w ognisku :( - oczywiście żartuję sobie.

Sam mam Bushnella i "łapie" nawet myszki :)

Maskowanie raczej się nie sprawdza - ja swojego podpisałem na papierze samoprzylepnym i nakleiłem to we wnętrzu z informacją do czego to ustrojstwo służy. Liczę, że może się ktoś zlituje po przeczytaniu i nie pożyczy go sobie na wieczne oddanie...


... jest wolna chwila??? No to czas do lasu :)
Canon EOS 5D III, C 24-105 f/4.0 L IS USM, C 300 f/2.8L EF IS II USM, TC EF 2.0x III, C 100-400mm L IS USM, "pośredniaki" - Manfrotto 055XPROB


#8 Argo (Michał Przystaś)

Argo
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 16 marzec 2014 - 17:24

ja swojego podpisałem na papierze samoprzylepnym i nakleiłem to we wnętrzu z informacją do czego to ustrojstwo służy. Liczę, że może się ktoś zlituje po przeczytaniu i nie pożyczy go sobie na wieczne oddanie

Przykro tak mówić o rodakach ale małe szanse, że to podziała w naszym kraju. Zwłaszcza w pobliżu dużych miast. Myślę, że jedyne co mogłoby spowodować odłożenie fotopułapki to informacja w stylu "Twoje zdjęcia zostały wysłane..."
Canon 7D | Sigma 18-200 | Canon EF 100mm f/2,8L macro | Canon EF 300mm f/2.8L IS | TC 1.4x III | TC 2x III

https://www.facebook...ystasfotografia

#9 Ark (Arkadiusz)

Ark
  • Użytkownik
  • 2221 postów

Napisano 16 marzec 2014 - 18:54

Swojego Bushnella okleiłem taśmą maskującą, ale to za dużo nie daje ;-). Aby utrudnić życie (czytaj: zbycie) amatorowi cudzej własności "okaleczyłem" Bushnella i wydrapałem na tylnej ściance swoje inicjały i numer telefonu ;-)

Wysłane za pomocą Tapatalk 2


...spokój grabarza...

 

http://www.listkiewicz.eu


#10 Mustang_71

Mustang_71
  • Lokalizacja:
    Nowa Ruda

Napisano 16 marzec 2014 - 23:16


wydrapałem na tylnej ściance swoje inicjały i numer telefonu

I to Ci powiem, że super pomysł :) W wolnej chwili swojego też "wytatuuję"


... jest wolna chwila??? No to czas do lasu :)
Canon EOS 5D III, C 24-105 f/4.0 L IS USM, C 300 f/2.8L EF IS II USM, TC EF 2.0x III, C 100-400mm L IS USM, "pośredniaki" - Manfrotto 055XPROB


#11 konradbie

konradbie
  • Lokalizacja:
    Łagiewniki-Resko

Napisano 17 marzec 2014 - 00:06

A co to da? Może lepiej jakiś nadajnik GPS przymocować do tego :-) jak ktoś będzie chciał ukraść to i tak ukradnie.Na nic tu wydrapywanie inicjałów. Można eewentualnie nad fotopułapką przymocować karteczkę ''obiekt monitorowany'' bo to zazwyczaj działa

#12 Ark (Arkadiusz)

Ark
  • Użytkownik
  • 2221 postów

Napisano 17 marzec 2014 - 00:12

@konradbie, przeczytaj ze zrozumieniem ;-)


...spokój grabarza...

 

http://www.listkiewicz.eu


#13 kaba

kaba
  • Użytkownik
  • 277 postów
  • Lokalizacja:
    Suchedniów / Kielce

Napisano 17 marzec 2014 - 07:58

Ciężko jest zamaskować fotopułapkę.

Jeszcze trzeba wspomnieć o pięknie świecących czerwonych diodach ;) Bardzo fajnie to wygląda wieczorem, lub zimą.

 

 wydrapałem na tylnej ściance swoje inicjały i numer telefonu ;-)

 

Dobry pomysł.



#14 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 17 marzec 2014 - 08:45

@konradbie, przeczytaj ze zrozumieniem ;-)

 

Młody jest, jeszcze się nauczy ;) ;)

 

Swojego Bushnella okleiłem taśmą maskującą, ale to za dużo nie daje ;-). Aby utrudnić życie (czytaj: zbycie) amatorowi cudzej własności "okaleczyłem" Bushnella i wydrapałem na tylnej ściance swoje inicjały i numer telefonu ;-)

Wysłane za pomocą Tapatalk 2


Użytkownik slawoj edytował ten post 17 marzec 2014 - 08:46


#15 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 17 marzec 2014 - 10:25

No dobra zdradzę wam jak to maskować :) - można przy pomocy kleju silikonowego przykleić korę np. sosnową do przedniej ścianki urządzenia i zrobić otwory na obiektyw, czujniki i diody, gdy kora się uszkodzi lub wykruszy taki klej daje możliwość na odklejenie kory i wymianę-(kora tylko z martwych drzew to jasne).

Drugi sposób kupić przezroczystą folię samoprzylepną, którą można zadrukować zdjęciem kory i nakleić na przednią ściankę urządzenia (folia do kupienia na allegro).

Ja osobiście na mojej służbowej korzystam z kory, chociaż w odrobinę innej formie - świetnie się sprawdza sam mam nieraz problemy z odnalezieniem urządzenia na drzewie:)

Jak przykleicie korę, nie odcinajcie równo krawędzi, im bardziej postrzępiona tym lepiej "wtapia" się w wzór kory na pniu drzewa.


Wojtek

#16 krzysiek_k1 (Krzysztof Kijanowski)

krzysiek_k1
  • Użytkownik
  • 221 postów
  • Wiek: 50
  • Lokalizacja:
    Łódź

Napisano 17 marzec 2014 - 20:31

Ja swoje fotopułapki mocuję do drzew dodatkowo stalową linką 2-3 mm i kłódką. Oczywiście jak ktoś się uprze to i tak ukradnie, ale musi mieć już narzędzia, chyba że połamie obudowę. Każda ma trwale wyryte moje dane na obudowie. Do tej pory skradziono mi jedną fotopułapkę która stała na środku łąki przed czatownią, bez zabezpieczeń.

Często mam w terenie do 10 fotopułapek i najlepsze zabezpiecznie to takie ich umieszczenie, aby nie rzucały się w oczy.

Kris


Użytkownik krzysiek_k1 edytował ten post 17 marzec 2014 - 20:35


#17 Argo (Michał Przystaś)

Argo
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 17 marzec 2014 - 21:09


najlepsze zabezpiecznie to takie ich umieszczenie, aby nie rzucały się w oczy.

a do tego sposób, który opisał @ostapowicz jest chyba najlepszy :D


Canon 7D | Sigma 18-200 | Canon EF 100mm f/2,8L macro | Canon EF 300mm f/2.8L IS | TC 1.4x III | TC 2x III

https://www.facebook...ystasfotografia

#18 ogrod9021

ogrod9021
  • Nowa postać
  • 1 postów

Napisano 23 grudzień 2017 - 20:07

A gdzie kupiliście najlepszą fotopułapkę? Jakiej firmy, jaki model? I czym sugerowaliście się przy wyborze? Bo ja trafiłem na stronę https://najlepszyran...ing-fotopulapki gdzie wymienione są najlepsze z najlepszych fotopułapek i o dziwo, nie są to produkty z najwyższych półek. Możecie sami na to zerknąć.



#19 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 24 grudzień 2017 - 14:45

@ogrod9021 - ten link co dales to jakis pic na wodę fotomontaż. Wrzucili zdjecia fotopulapek, napisali ceny i dali numerki. Ale czym sie sugerowali przy nadawaniu miejsc to juz nie napisali. Szkoda klikac.


Użytkownik kurdeniewiemco edytował ten post 24 grudzień 2017 - 14:47

<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#20 monia77

monia77
  • Użytkownik
  • 511 postów
  • Lokalizacja:
    gogolin

Napisano 27 maj 2018 - 14:36

Miałam od piątku fotopułapkę w terenie,pierwszej nocy przyszła locha z warchlakami i odrazu zauważyła sprzęt-zwiała.potem już więcej nie przyszła do babrzyska.Przylatywały ptaki i te nie reagowały na fotopułapkę.Tak myślę czy nie byłoby dobrze powiesić atrapę(chcę tylko w wekendy wieszać) by się przyzwyczaiły.I jeszcze jedno czy może się tak zdarzyć,że dzik "zaopiekuje się" takim sprzętem ze lepiej wieszać wyżej?


canon eos 50d,Canon EF 70-300 mm f/4-5.6 IS USM,statyw Velbon Sherpa 200R,sony H5
http://przyropol.blogspot.com/





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych