Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Fotografia ptaków - poszukiwania sprzętu zakończone klęską


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#21 nemos_22

nemos_22
  • Lokalizacja:
    Ożarów

Napisano 02 marzec 2014 - 13:42

pentaksiara swoja droga, sprzedalas juz owe 55-300?


Pentax k10d, kit 18-55, SMC A Pentax 70-210/4, pentacon 300/4

#22 pentaksiara

pentaksiara
  • Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 02 marzec 2014 - 17:40

Nie sprzedałam, nie wiem czy nie zostanę w systemie :) 400-tka ciężka z ręki, a 300-tka stabilizowana za drogo wychodzi w TC.



#23 emwi

emwi
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 02 marzec 2014 - 22:45


Myślę, że jeśli trafi na ten wątek to poleci zakup tego cudeńka

 

 


Zrobiłam kolejny błąd i weszłam również w galerię Emwiego. Im bardziej drążę, tym gorzej... 

i cóż ja mogę na takie dictum odpisać ? Złego słowa na DA*300 powiedzieć mnie mogę, @yazon też świetnie sobie z nim radzi, wiele naszych maleństw podchodzi tak blisko, że kropować naprawdę nie należy ... ale bać się tego nie trzeba, często nawet spory krop nie traci na jakości ... a TC na pewno wypróbuję, jak tylko się na rynku pojawi :-)


Użytkownik emwi edytował ten post 02 marzec 2014 - 22:45

X-T3, X-T20, X-M1, K-5 IIS, S5 PRO i pleśniaków garść, szklarni nie ogarniam
 


#24 jason (Wojciech Czaplejewicz)

jason
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 03 marzec 2014 - 07:09

@pentaksiara, zależy o których pliszkasz wspominasz, obiektyw ostrzy od 1.4m , więc przy tej odległości pliszka się lewdo mieści w kadrze (no i wiadomo jakie pliszki są, wszędobylskie i ciekawskie :) ). Mam i te bez cropa i z cropem. Każde zdjęcie u mnie idzie do obróbki, bo JPEGi z puszki mi się nie podobają, korekta balansu bieli, kontrastu itd. jest wskazana. Tak, o tym użytkowniku wspominałem. Powodzenia przy wyborze.
 

 

więcej focić, mniej pisać.

 

I się pod tym podpisuję :)


Użytkownik yazon edytował ten post 03 marzec 2014 - 07:11

Pentax


#25 harrysly (Sly)

harrysly
  • Lokalizacja:
    Ełk

Napisano 14 wrzesień 2014 - 08:04

Przyznam że mnie też lekko rozczarowała 7-emka.

Z czasem się można przyzwyczaić i lekkie kombinacje minimalnie pomagają.

High ISO (redukowanie zakłóceń) ustawiam na mocny

Zaś redukcja zakłóceń (dł.czas) mam wyłączone bo zamula i nie w każdych warunkach poprawia fotkę.

Styl obrazów:

Ustaw na jakim chcesz i popróbuj.

Ostrość:7

Kontrast:-1

Nasycenie +2

Ton koloru 0 na wodnych fotkach przy wschodach i zachodach daj +1.

Musisz sama dopracować swój styl.

Potem lekka korekta RAW-ów w Digital Photo Profesjonal (załączone do każdej puszki) i coś tam się zawsze poprawi.


 Canon Eos 7D

Canon EF 100-400 f/4.5-5.6 L IS USM

Rura 650-1350mm made by China

Strona testowa"

http://harrysly.wix.com/photography


#26 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 14 wrzesień 2014 - 08:57

A mówiłem, kup K-5II, Da*300/4, potem TCx1,4 i będziesz szczęśliwą? :-) Nie będzie ani problemów z szumami, ani z brakiem stabilizacji, ani z AF-em. Ten ostatni jest sporo lepszy w K-5II niż w K-r. W K-5 już sporo lepiej było.
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#27 ptaszak

ptaszak
  • Użytkownik
  • 147 postów
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 26 listopad 2014 - 15:40

Nie sprzedałam, nie wiem czy nie zostanę w systemie :) 400-tka ciężka z ręki, a 300-tka stabilizowana za drogo wychodzi w TC.


Ja fotogafuję zestawe wymienianym tutaj wielokrotnie (70D 400/5,6). Na początku chodziłam z monopodem i byłam przerażona. Ale teraz robię z reki, a jak się uda, podeprę czasami o coś, ale się przyzwyczaiłam i uważam, że ciężki sprzęt trzyma się pewniej i stabilniej niż lekki ;-)

Tu jeszcze z 300D

IeIwT3.jpg

#28 sergeant

sergeant
  • Małomówny
  • 9 postów

Napisano 30 listopad 2014 - 21:20

Może podepnę się do tematu. Mam okazje kupić w rozsądnej cenie Pentaxa K-5IIS (jeśli się mocno się postaram to może K-3) ale w niewiele większych pieniądzach czai się Nikon D7100 . Pentaxa znam , sam niedawno sprzedałem K-5II z myślą o wymianie na wersje S lub K-3 .Problem jest tylko ze szkiełkiem : pod Pentaxa chciałbym Pentax DA* 300 mm f/4 ED [IF] SDM  a oglądając ofertę Nikona spotkałem się z Nikkor AF-S 300 mm f/4 IF-ED . Który zestaw będzie lepszy ? Ta sama klasa optyki ? Który generuje lepszy "obrazek " ? Czy ktoś może pokazać w pełnym rozmiarze jakieś sample z wymienionych zestawów ? Wiem że 300 mm to niewiele w wypadku fotografii ptaków ale czasami fotografuje również zawody lekkoatletyczne i tu wystarcza mm. Uwielbiam spacery po lesie i obserwacje ptaków i pomyślałem o możliwości uwiecznienia spotkanych "pierzastych".

Kolejne pytanie do właścicieli wymienionych obiektywów : Jak jest z awaryjnością ? Czy zakup używanego szkła jest dużym ryzykiem ?

 

#29 darjo (Dariusz Ratajczyk)

darjo
  • Lokalizacja:
    Piotrków Trybunalski

Napisano 30 listopad 2014 - 21:30

Na temat Pantaxa się nie wypowiem, bo nie miałem z nim do czynienia.

Jeśli chodzi o Nikona D7100 to ja go polecam, możliwości duże a kasa coraz niższa za niego i jest jeszcze do końca roku cashback, zwrot 400 stówki przy zakupie nowego.

Co do szkła Nikona 300/4 to ja nim focę na co dzień w wersji AF-S, żadnych problemów, a jedyną wadę jaką ma to szkło to brak stabilizacji, szczególnie w lesie przy kiepskiej pogodzie. Z telekonwerterem i monopodem daje się radę.


D5


#30 sergeant

sergeant
  • Małomówny
  • 9 postów

Napisano 30 listopad 2014 - 22:17

Stabilizacja w korpusie Pentaxa działa sprawnie.Korpus D7100 ma większe możliwości "filmowe" i większą rozdzielczość. Pentax jest porządnie uszczelniony i nigdy mnie nie zawiódł.Nikona nie znam z własnych doświadczeń i pytam innych użytkowników.

Oglądając testy szkiełka nikona o raz pentaxa wydaje mi się że Nikkor wypada słabiej .Ale to tylko testy a nie praktyka.



#31 pentaksiara

pentaksiara
  • Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 20 grudzień 2014 - 14:57

Stabilizacja w korpusie Pentaxa działa sprawnie.Korpus D7100 ma większe możliwości "filmowe" i większą rozdzielczość. Pentax jest porządnie uszczelniony i nigdy mnie nie zawiódł.Nikona nie znam z własnych doświadczeń i pytam innych użytkowników.

Oglądając testy szkiełka nikona o raz pentaxa wydaje mi się że Nikkor wypada słabiej .Ale to tylko testy a nie praktyka.

 

I jak: podjąłeś jakąś decyzję? Ja przesiadłam się z k-r na D7100 i złego słowa nie powiem, choć jeszcze nie poznałam tego aparatu nawet w 50% :) Może to kwestia skoku na dużo wyższą półkę (zapewne k-5IIs też by taką była), a może kwestia tego, że jestem jeszcze laikiem i nie miałam okazji poznać ograniczeń tego sprzętu. 







Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych