Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Nowy skrypt forum Fotoprzyroda.pl - informacje dla użytkowników


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
203 odpowiedzi w tym temacie

#21 rusałka

rusałka
  • Użytkownik
  • 209 postów
  • Lokalizacja:
    Zielonka

Napisano 01 wrzesień 2013 - 11:36

najgorzej jest ilośc reklam, która zakłóca przeglądanie wątków, jak jest starsznie wąski "pas" gdzie się piszę wypowiedzi przedtem zdjęcia były większe i ładniej były widoczne :) teraz nie potrzebnie sa te 2 paski po obu stronach zabierające miejsce :)

ja np. nie odcuzwam różnicy przedtem bezzazutów mi forum funkcjonowało bez ścięć czy też nie było jakieś powolne :) zapewne kwestia przyzywczajenie (nie jestem długo na tym forum) ale poprzednie wcielenie takie bardziej czytelniejsze :)

ale da się radę :)



#22 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 01 wrzesień 2013 - 11:49

rusałka

Na reklamy jest pewien sposób.

 

Jeżeli korzystasz z firefoxa to zainstaluj ten dodatek:

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/adblock-plus

 

Jeżeli innej przeglądarki to poszukaj na google adblock plus właśnie do niej.


Użytkownik kulek855 edytował ten post 01 wrzesień 2013 - 11:51

ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.


#23 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 01 wrzesień 2013 - 12:07

musiałem zmienić hasło, ale ogólnie mi się podoba :)
Muszę sie przyzwyczaić do klikania na zdjęcia bo się nie otwierają automatycznie w max. rozdzielczości.

Shootboxa nie będzie?


<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#24 Luke92 (Łukasz Rados)

Luke92

Napisano 01 wrzesień 2013 - 12:17

Ja też zmieniałem hasło :)

 

zapewne kwestia przyzywczajenie (nie jestem długo na tym forum) ale poprzednie wcielenie takie bardziej czytelniejsze :)

 

Zwróć uwagę na to, co pisał Qgito - wygląd forum jest tymczasowy, w ciągu kilku tygodni pojawi się nowa skórka i myślę, że będzie czytelniejsza niż obecna (chociaż do obecnej nie mam zarzutów, no może poza hm... "bezpłciowością" :) )


Pozdrawiam, Łukasz
www.lukaszrados.pl

#25 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 01 wrzesień 2013 - 13:12

No witam po zmianie hasła:)

Forum się zmienia tak jak czasy - mam nadzieję, że na lepsze.

Jest tylko jedna rzecz, która mi nie pasuje w funkcjonalności forum:

Odpalam główną stronę i widzę, że np. Szczepan napisał posta w wątku Jeleń. Klikam w temat wątku obok avatara Szczepana licząc na to, że skoczę do jego postu i... ląduje na początku całego wątku :confused:

I tak się dzieje z każdym ostatnim postem.

Fakt, jeśli z pierwszej strony wątku klinę sobie na ostatnią stronę, to w sytuacji opisanej wyląduję tam gdzie chcę. Ale przecież nie będę klikał każdego wątku z osobna.

Da się coś z tym zrobić?



#26 JK

JK
  • Użytkownik
  • 433 postów

Napisano 01 wrzesień 2013 - 13:39

No witam po zmianie hasła:)

Forum się zmienia tak jak czasy - mam nadzieję, że na lepsze.

Jest tylko jedna rzecz, która mi nie pasuje w funkcjonalności forum:

Odpalam główną stronę i widzę, że np. Szczepan napisał posta w wątku Jeleń. Klikam w temat wątku obok avatara Szczepana licząc na to, że skoczę do jego postu i... ląduje na początku całego wątku :confused:

I tak się dzieje z każdym ostatnim postem.

Fakt, jeśli z pierwszej strony wątku klinę sobie na ostatnią stronę, to w sytuacji opisanej wyląduję tam gdzie chcę. Ale przecież nie będę klikał każdego wątku z osobna.

Da się coś z tym zrobić?

 

A spróbuj kliknąć zamiast na nazwę tematu obok avatara, na datę i godzinę umieszczone pod nią (szarą czcionką). U mnie kliknięcie na temat również przekierowuje do pierwszego postu, natomiast w datę - na koniec wątku.



#27 Harvester (Tomek J. Kierkowicz)

Harvester
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 01 wrzesień 2013 - 13:52

To dziwne bo u mnie po kliknięcie w nazwę tematu przenosi mnie do pierwszego nieprzeczytanego posta, a w datę na koniec wątku jak pisze JK. 


FB

tomaszkierkowicz.manifo.com


#28 JK

JK
  • Użytkownik
  • 433 postów

Napisano 01 wrzesień 2013 - 14:44

Ponawiam pytanie o edycję postów - właśnie udało mi się edytować post raz, a za drugim razem (ledwie minutę czy dwie później) - już nie. Czy nie można by wprowadzić możliwości edycji w ciągu jakiegoś sensownego czasu od napisania, np. 15 czy 30 minut? Wydaje mi się, że to przydatna opcja.

 

Chciałam napisać o tym w dziale "Propozycje użytkowników", ale okazuje się, że nie mogę tam założyć tematu. Trzeba mieć jakieś specjalne uprawnienia?



#29 adamotl

adamotl
  • Użytkownik
  • 1039 postów
  • Wiek: 32
  • Lokalizacja:
    Beskid Niski

Napisano 01 wrzesień 2013 - 14:45

Z małym problemami ale jestem z Wami.


„Tu z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba, zieleń lasów i pół, srebro jezior i rzek. Tu śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo, po polsku…” Jan Paweł II


#30 ciechus (Adrian Ciechanowski)

ciechus
  • Lokalizacja:
    Police

Napisano 01 wrzesień 2013 - 15:20

Skoro forum jest teraz szersze to czy dalej obowiązuje wrzucanie zdjęć do 900 pix na dłuższym boku czy można większe?


Canon eos 400D+C 300mm f/4 L

http://fotografiaprz... ... strefa.pl/


#31 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 01 wrzesień 2013 - 19:25

Skoro forum jest teraz szersze to czy dalej obowiązuje wrzucanie zdjęć do 900 pix na dłuższym boku czy można większe?

Regulamin sie nie zmienil. Dalej jest 900 px.


Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#32 laza (Tomasz)

laza
  • Lokalizacja:
    Świętokrzyskie

Napisano 01 wrzesień 2013 - 20:16

Tak jak pisał Qgito w pierwszym poście, wygląd będzie zmieniony. Ten jest tylko tymczasowy.

Co do przenoszenia do ostatniego postu. Kliknięcie w avatara przenosi do profilu usera. Natomiast klikniecie na tatę przenosi do ostatniego nie czytanego postu, ale nad tym jeszcze pomyślimy :)

Jak wejdziemy na jakiś temat gdzie są nie czytane posty i nie jesteśmy na stronie z ostatnio nie czytanym poście to obok górnego "Dodaj odpowiedź" jest link do "Przejdź do pierwszego nieczytanego posta".

Edycja postów. Teraz jest domyślne ustawione 2 minuty, ale to też jeszcze kwestia do przemyślenia.

@JK przetestowałem i u mnie nie ma problemu z rozpoczynaniem tematu w dziale "Propozycje użytkowników". Jak możesz to podeślij więcej szczegółów.
 


Raczej nie inaczej.

#33 JK

JK
  • Użytkownik
  • 433 postów

Napisano 01 wrzesień 2013 - 20:28

@JK przetestowałem i u mnie nie ma problemu z rozpoczynaniem tematu w dziale "Propozycje użytkowników". Jak możesz to podeślij więcej szczegółów.
 

 

Hmm, teraz weszłam na tamten dział i opcja zakładania tematów jest aktywna. Nie wiem, co to się wcześniej podziało.

 

 


Edycja postów. Teraz jest domyślne ustawione 2 minuty, ale to też jeszcze kwestia do przemyślenia.

 

 

Mało! ;) :grin:



#34 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 01 wrzesień 2013 - 21:28

Ariston dobrze mówi :-) Może to i Mercedes, ale trza z nim do serwisu ;) Poprzednia wersja była o wieeeele bardziej czytelna i bardziej przyjazna. Jesteśmy na forum foto przyrodniczej, a las lubi prostote, jak samochód to uaz, jak buty to gumofilce... ;-)

 

Kolejny minus, to taki, że klikając w nick użytkownika wchodzimy w jego profil, a nie kopiujemy go do tworzonego posta. W poprzedniej wersji wystarczyło kliknąć na nick i już przechodziliśmy do tworzenia posta i nazwe użytkownika mieliśmy fajnie pogrubioną no i nei trzeba było po kilka razy sprawdzać pisownię trudnych nieraz nicków :-)

 

No i dalej nie wiem czego to wina, ale u mnie tematy łądują się i łądują... końca nie widać, poprzednio chodziło szybciej.

 

I jeszcze jedno :) W poprzedniej wersji była fantastyczna możliwośc dodawania do ignorowanych, tematów, które nas nie interesują :) Ja miałem ponad 8 stron ignorowanych, które mnie nie interesują i wyświetlały mi się tylko te które bym sobie życzył - szybciej się przeglądało forum. Warto o tym pomysleć i w tej wersji

 

I jeszcze wg mnie warto pomysleć nad opcją najechania kursorem na tytuł tematu/wątku i wyświetlanie się w ramce piewszego i ostatniego postu, znowu wzorem z wersji poprzedniej


Użytkownik slawoj edytował ten post 01 wrzesień 2013 - 21:35


#35 Luke92 (Łukasz Rados)

Luke92

Napisano 01 wrzesień 2013 - 21:39

To jeszcze uwaga ode mnie:

W wersji mobilnej wyświetla się tylko strona główna forum. Kliknięcie na jakąkolwiek kategorię skutkuje pojawieniem się tylko białej strony.


Pozdrawiam, Łukasz
www.lukaszrados.pl

#36 Ariston

Ariston
  • Użytkownik
  • 745 postów
  • Wiek: 68
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 01 wrzesień 2013 - 22:10

Opiszę na czym polega moja "choroba" i może ktoś wie co nie jest OK. A zatem: Loguję się czyli: użytkownik, hasło i jestem zalogowany. No i mam życzenie zobaczyć posty od ostaniej wizyty, klikam wyświetl nową zawartość i po tym mam kilka możliwości a ja chcę posty od ostatniej wizyty albo nieprzeczytane posty albo ostatnie 24g. I kiedy kliknę na którąś z tych możliwości pojawia się komunikat brak nowej zawartości. I co robię źle. I dziwne jest to, że gdy wyloguję się i kliknę wyświetl nową zawartość a następnie np ostatnie 24g to pojawiają się posty  ( no oczywiście nie pojawia się możliwość od ostatniej wizyty ani nieprzecztane bo przecież jestem wylogowany czyli gość ).

 

Kto pomoże.



#37 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 02 wrzesień 2013 - 06:50

JK, Harvester, laza dzięki. Jakoś sobię radzę, ale to ciągle ni to samo.

Tak na szybko mam jeszcze jedną uwagę dotyczącą zdjęć na forum.

Klikamy na zdjęcie i pojawia się ono w oknie  i... opcja CLOSE jest ok, ale SAVE? Dla mnie sprawa do szybkiego załatwienia.

Tak wiem, w starej wersji też można było ściągnąć sobie czyjeś zdjęcie, ale SAVE rzucające się w oczy...?

Wyszło kiedy chciałem prawym klikiem sprawdzić exif.

 

Kolejny minus, to taki, że klikając w nick użytkownika wchodzimy w jego profil, a nie kopiujemy go do tworzonego posta. W poprzedniej wersji wystarczyło kliknąć na nick i już przechodziliśmy do tworzenia posta i nazwe użytkownika mieliśmy fajnie pogrubioną no i nei trzeba było po kilka razy sprawdzać pisownię trudnych nieraz nicków :-)

Podklejam się pod post Sławka.



#38 Qgito (Tomek Wieczorek)

Qgito
  • Lokalizacja:
    Świetokrzyskie

Napisano 02 wrzesień 2013 - 08:21

Dziękujemy za uwagi i sugestie.
 
Część z tych rzeczy o których piszecie już wiedzieliśmy i mamy je na tapecie.
 
Nie będą odpowiadał na wszystkie pytania, ale wszystkie analizujemy i będziemy poprawiać co się da. 
 
Tak więc jak coś to zgłaszajcie wszystkie szczegóły, które Wam nie leżą.
 
Pozdrawiam
Qgito

Witryna autorska: wf.fotoprzyroda.pl


#39 niemek

niemek
  • Lokalizacja:
    Kazimierz Bisk./P-ń

Napisano 02 wrzesień 2013 - 11:44

A czemu zdjecia takie małe. Czy cos nie doczytałem? :przepraszam:

 

Edit. A już wiem :doh: .


Użytkownik niemek edytował ten post 02 wrzesień 2013 - 11:55

Krzysztof Niemczewski C7D, C 100-300 4.5-5.6 USM, C 400 5.6L,


#40 laza (Tomasz)

laza
  • Lokalizacja:
    Świętokrzyskie

Napisano 02 wrzesień 2013 - 12:46

Czas edycji własnych tematów i postów to 60min.


Raczej nie inaczej.





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych