Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Nowy skrypt forum Fotoprzyroda.pl - informacje dla użytkowników


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
203 odpowiedzi w tym temacie

#1 Qgito (Tomek Wieczorek)

Qgito
  • Lokalizacja:
    Świetokrzyskie

Napisano 30 sierpień 2013 - 12:29

 

Witajcie!

 

 

Jesteśmy już na nowym silniku forum. Powiem Wam - mercedes s klasa. Przemo nam się dobrze przez lata wysłużyło, ale był to już najwyższy czas, żeby zmienić skrypt na nowy.

 

Ważne rzeczy związane ze zmianą skryptu:

 

1. Trzeba wyczyścić pamięć podręczną w przeglądarce oraz pliki cookies. Jak ktoś nie wie jak u niego w przeglądarce to zrobić, tutaj mała pomoc: http://pomoc.onet.pl...faq_serwis.html

 

2. Może być problem z zalogowaniem się na konto. Nie wiemy do końca na ilu kontach taki problem wystąpi, ale test pokazały, że raz bez problemu używając dotychczasowego loginu i hasła się logujemy na forum, a innym razem wyskakuje komunikat o niepoprawnych danych.

 

Jeżeli podczas logowania mamy informację o błędnych danych należy skorzystać z opcji przypomnienia hasła (link tutaj).

 

 

W przypadku jeżeli nie mamy dostępu do adresu e-mail, który mamy zdefiniowany w profilu, należy przesłać prośbę o wygenerowanie nowego hasła na adres: tomasz.wieczorek@webrange.pl - zrobimy to z poziomu panelu administracyjnego.

 

3. Wydaje nam się, że zostały ustawione właściwe uprawnienia do wszystkich for, gdyby jednak gdzieś ktoś coś nie mógł napisać, wyświetlić etc. > proszę zgłaszać w tym wątku. Tak samo wszelkie błędy, bugi etc., piszcie tutaj.

 

4. Profil użytkownika - zawiera teraz więcej informacji. Same dane w profilu każdy, kto ma ochotę może uzupełnić, z naszej strony zachęcamy do zrobienia tego, wkrótce będą udostępnione kolejne ułatwienia, które będą bazować na danych z profilu właśnie. Jeżeli chodzi o zakładki: Tematy i posty (widoczne w profilu), to po napisaniu pierwszego postu na forum, zakładki te powinny się przeliczyć i pokazywać tematy i posty pisane przez danego użytkownika.

 

5. Forum już działa, ale tak jak wcześniej pisaliśmy jesteśmy na razie bez galerii. W przyszłym tygodniu planujemy się za to zabrać, powinno nam to zająć nie dłużej niż tydzień. Jak skończymy pracę nad galerią weźmiemy się za szablon forum - ten obecny, niebieski to domyślny szablon skryptu IPS. 

Kolorystycznie dopracujemy go do potrzeb naszego forum, więc na razie się tymi niebieskościami nie przejmujcie - niestety chwilowo musi tak być.

 

 

6. Wraz ze zmianą skryptu delikatnie zmieniła się struktura For. Krajobrazy wyciągnęliśmy na sam wierz na równi z Fauną i Florą oraz na samą górę przesunęliśmy tematy forumowe. Z czasem tematu forumowe przesuniemy z powrotem na dół, ale na razie, w okresie zmian chcemy, żeby były dobrze widoczne na górze strony. W dziale propozycje użytkowników śmiało piszcie co ciekawego chcielibyście jeszcze na fotoprzyrodzie, my również wkrótce zaczniemy tam kilka wątków.

 

 

Najbliższy okres (jesień - zima), będzie okresem sporych zmian i nowości na Fotoprzyrodzie, zachęcamy wszystkich do aktywnego uczestnictwa w rozmowach, macie realny wpływ na to jak fotoprzyroda.pl będzie wyglądać w przyszłości. Mamy sporo pomysłów, będziemy je konsultować na forum - jeszcze raz zachęcam do aktywnej dyskusji.

 

 


Witryna autorska: wf.fotoprzyroda.pl


#2 Jacenty

Jacenty
  • Użytkownik
  • 398 postów
  • Wiek: 58
  • Lokalizacja:
    Otwock

Napisano 31 sierpień 2013 - 07:36

Śmiga aż miło. Podziękować.



#3 JK

JK
  • Użytkownik
  • 433 postów

Napisano 31 sierpień 2013 - 09:54

Zauważyłam, że jak przeglądam temat bez zalogowania, i loguję się klikając u góry strony, to ląduję z powrotem w przeglądanym temacie. Mała rzecz, a cieszy - na innych forach, na których byłam zarejestrowana, po logowaniu wracało się na stronę główną, co było nieco denerwujące.



#4 Harvester (Tomek J. Kierkowicz)

Harvester
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 31 sierpień 2013 - 10:41

Teraz według mnie jest znacznie lepiej. Dzięki. :)


FB

tomaszkierkowicz.manifo.com


#5 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 31 sierpień 2013 - 10:42

Jestem i ja, ale procedurę zmiany hasła musiałem przejść. Teraz idę oglądać ... i podziwiać. :flower2:


<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#6 Argo (Michał Przystaś)

Argo
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 31 sierpień 2013 - 11:36

Działa nieźle, pora zapoznać się ze zmianami i przyzwyczaić do nowego układu  :-D Dobra robora brawo.


Canon 7D | Sigma 18-200 | Canon EF 100mm f/2,8L macro | Canon EF 300mm f/2.8L IS | TC 1.4x III | TC 2x III

https://www.facebook...ystasfotografia

#7 fotosnajper (Paweł Kołodziejski)

fotosnajper
  • Lokalizacja:
    kaszuby

Napisano 31 sierpień 2013 - 11:46

Witam jestem i ja z małymi problemami ale sie udało. Pora poznać nowe cudo !!


CANON

#8 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 31 sierpień 2013 - 17:06

Zmiana hasla i równiez jestem. Brakuje mi opcji "pokaż nieprzeczytane posty".

Generalnie świetnie. trzeba sie trochę przyzwyczaić, ale jest ok. Dzięki Qguito :-)


Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#9 laza (Tomasz)

laza
  • Lokalizacja:
    Świętokrzyskie

Napisano 31 sierpień 2013 - 17:18

@michalov po prawej pod wyszukiwarką "Wyświetl nową zawartość"


Raczej nie inaczej.

#10 Jacenty

Jacenty
  • Użytkownik
  • 398 postów
  • Wiek: 58
  • Lokalizacja:
    Otwock

Napisano 31 sierpień 2013 - 17:37

Informacyjnie.

Kilka razy zapięła mi się stara wersja. Nowych postów (pisanych po popięciu nowej) nie widziałem.

Teraz jestem na nowej...



#11 JK

JK
  • Użytkownik
  • 433 postów

Napisano 31 sierpień 2013 - 18:43

Pytanie mam - jak jest z edycją postów? Jest/będzie taka możliwość? Pisałam w dziale o ptakach wodnych, chciałam edytować i nawet otworzyło mi się odpowiednie okienko, ale przy wysyłaniu wyświetlił się komunikat - że nie mam uprawnień do edycji.



#12 danielw

danielw
  • Zbanowany
  • 2 postów

Napisano 31 sierpień 2013 - 19:02

Ładnie to wszystko wygląda ale forum strasznie mnie zniechęciło przez utratę swojego starego konta. Z samego początku nie mogłem się zalogować, później prośba do Qgito o pomoc.

Stare konto zakładałem na adres e-mail, który dawno temu usunąłem.  Więc zdaje się, że odzyskać konta raczej już się nie da.

P.S. Na chwilę pokazała mi się stara szata graficzna forum, więc szybko się zalogowałem chcąc  zmienić  e-mail na aktualny i przez ten pośpiech wpisałem go błędnie. Wyskoczył komunikat iż konto jest dezaktywowane i aby je aktywować należy kliknąć w link wysłany na moją pocztę (która nie istnieje)...

kulek855



#13 laza (Tomasz)

laza
  • Lokalizacja:
    Świętokrzyskie

Napisano 31 sierpień 2013 - 20:33

@danielw spokojnie :) Podeślij mi albo do Qgito nowy adres email to Ci go zmienimy i wygenerujemy nowe hasło do konta.


Raczej nie inaczej.

#14 danielw

danielw
  • Zbanowany
  • 2 postów

Napisano 31 sierpień 2013 - 22:00

Przesłałem w wiadomości prywatnej.



#15 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 31 sierpień 2013 - 22:33

Wszystko już gra. Dzięki za pomoc laza:dumny:


ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.


#16 Ariston

Ariston
  • Użytkownik
  • 745 postów
  • Wiek: 68
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 31 sierpień 2013 - 23:06

I jakoś się udało, że tu jestem, ale dziwna rzecz: jako zalogowany nie widzę postów np. od ostatniej wizyty, notomiast jak się wyloguję to widzę posty ostatnio pisane.

#17 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 31 sierpień 2013 - 23:17

A u mnie na fajerfoxie zawiesza się teraz... na starej wersji nie było żadnych problemów. I może jestem staroświecki, ale poprzednio mi się bardziej podobało, może z przyzwyczajenia :-)


Użytkownik slawoj edytował ten post 31 sierpień 2013 - 23:17


#18 Ariston

Ariston
  • Użytkownik
  • 745 postów
  • Wiek: 68
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 01 wrzesień 2013 - 09:08

Jak do tej pory też wolę poprzednią wersję, była bardziej logiczna a teraz jest bardziej domyślna, bo np.
Co to znaczy wyświetl nową zawartość - zawartość czego. Dlaczego nie ma "zobacz nowe posty".
Gdzie jest opcja edytuj, albo: zamiast wyślij jest napisz. Dlaczego napisz, przecież już napisałem i chcę wysłac tego posta.
Dzisiaj jem zupę z Phaseolus, a jutro z Solanum tuberosum, no i wszyscy wiedzą o co chodzi.
Może to i jest Mercedes ale ja tego nie czuję.

#19 MikołajA (Mikołaj Arndt)

MikołajA

    Poprzednio "maczu pikaczu"

  • Użytkownik
  • 567 postów
  • Wiek: 26
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 01 wrzesień 2013 - 10:40

Zgadzam się z tym co pisze Ariston, chociaż to pewnie kwestia czasu kiedy się przyzwyczaimy ;-)



#20 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 01 wrzesień 2013 - 11:34

Na canon-board po zmianie silnika forum też ludzie marudzili. Powiem więcej mogą marudzić jeszcze przy zmianie szaty graficznej. W tym wszystkim jedno jest pewne - wszystkim nie da się dogodzić.

 

Więc cieszcie się z tego co macie.

P.S. Można też samemu zrobić coś lepiej. :-)

 

Jak dla mnie to różnica między starą a nową wersją forum to przepaść z tym że na korzyść nowej wersji.


Użytkownik kulek855 edytował ten post 01 wrzesień 2013 - 11:39

ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych