Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Zamieszczanie zdjęć na forum


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
58 odpowiedzi w tym temacie

#21 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów

Napisano 19 marzec 2007 - 18:42

Czesc,
Nie bylo mnie kilka dni i takie zmiany .... no no ;-)
Ograniczenie jest OK - popieram, mam jednak jedno ale czyli wyjątek.
Myślę, że warto zdjąc ograniczenie w co do postów (szczególnie nowych wątków) z "Bezkrwawych łowów" - nieraz wychodzimy/wyjeżdzamy na dłuższą wyprawę i chcemy opisać ciekawą podróż, przygody i obserwacje poczynione na jednej wycieczce - często 3 zdjęcia to za mało ... co wy na to?
Sami wiecie, że niektóre opowiadania "z obrazkami" czyta się przyjemnie :book:
Canon 400D + Tamron 55-200 i coś krótszego (50 1.8)

#22 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 19 marzec 2007 - 18:51

nieraz wychodzimy/wyjeżdzamy na dłuższą wyprawę i chcemy opisać ciekawą podróż, przygody i obserwacje poczynione na jednej wycieczce - często 3 zdjęcia to za mało ... co wy na to?

To oczywiście inaczej wygląda, zakładając że ta większa ilość to nie są powtarzające się ujęcia, zresztą nad tym chyba panować będą nasi szacowni moderatorzy no i admin. :-D
Choć właściwie nic nie stoi na przeszkodzie by wrzucić fotki z wycieczki do różnych wątków, przecież na tym polega podział że w każdym jest coś innego, zakładam że na wycieczkach widzi się i fotografuje dużo rozmaitych rzeczy, więc chyba nie powinno być problemu. :roll:
:-D

#23 bodziek

bodziek
  • Użytkownik
  • 485 postów

Napisano 19 marzec 2007 - 19:08

Osobiście,jestem "za",musimy być samokrytczni.Nie ilośc,tylko jakość,to utrzyma wysoko poziom naszego forum.
Problem może być w przypadku chęci zamieszczenia reportażu z jakiejś wycieczki,pleneru lub wydarzenia,wtedy 3 zdjęcia to mało.

#24 morav

morav

Napisano 19 marzec 2007 - 20:18

Nie jestem tylko pewny, czy wszyscy użytkownicy dostrzegą to uściślenie w regulaminie?

Teoretycznie każdy powinien regulamin przeczytać :-/
Umieściłem również wpis na stronie głównej, jednak mało widoczny :-/

Myślę, że warto zdjąc ograniczenie w co do postów (szczególnie nowych wątków) z "Bezkrwawych łowów" - nieraz wychodzimy/wyjeżdzamy na dłuższą wyprawę i chcemy opisać ciekawą podróż, przygody i obserwacje poczynione na jednej wycieczce - często 3 zdjęcia to za mało ... co wy na to?

Są wyjątkowe sytuacje i nikt tutaj strzelał nie będzie, w uzasadnionych przypadkach można wrzucać więcej.

To oczywiście inaczej wygląda, zakładając że ta większa ilość to nie są powtarzające się ujęcia

No właśnie :-)

#25 tyrpin

tyrpin
  • Małomówny
  • 36 postów

Napisano 21 marzec 2007 - 06:36

Myślałem, że zadomowię się u Was na dłużej, lecz kretyńskie zmiany do regulaminu nie pozwalają mi na to. Pomysł z 3 zdjęciami JEST GŁUPI. Ja uważam, że każdy z nas powinien wiedzieć jakie zdjęcie nadaje się do pokazania, a jakie nie oraz mieć wyczucie co do ilości pokazywanych zdjęć. A jeśli już ktoś "przegnie pałę", od tego są moderatorzy by zrobili porządek. Wczoraj zamieściłem 6 zdjęć w TYM WĄTKU które stanowią niejako całość, z uwagi na to, że zostały zrobione podczas jednej (wprawdzie dwudniowej) imprezy i na terenie jednego miejsca (parku narodowego) i chociaż to dziwnie zabrzmi, nie uważam, by kasować któreś z nich z powodu jakiegoś chorego punktu regulaminowego. Zastanówcie się - jesteście forum fotograficzno-przyrodniczym, więc nastawienie powinno być odpowiednie. A tu wręcz przeciwnie...

Żegnam towarzystwo. Bawcie się dobrze. Mam nadzieję, że nie napisałem za dużo wyrazów ;-)
pozdrawiam

#26 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 21 marzec 2007 - 07:01

Widzę że kolega jest niecierpliwy, a zauważyłeś że to forum jest podzielone tematycznie, mogłeś tego samego dnia wrzucić spokojnie i 10 fotek nie łamiąc regulaminu.
A podpowiem ci dla przykładu w onePhoto można wrzucić AŻ 2 fotki na 14dni, a jak zapłacisz troszkę grosza to i NAWET 3 gorąco ci polecam to forum pewnie tam będziesz się wspaniale bawił wrzucając całe stosy fotek z wycieczki. ;-)

#27 tyrpin

tyrpin
  • Małomówny
  • 36 postów

Napisano 21 marzec 2007 - 07:13

mogłeś tego samego dnia wrzucić spokojnie i 10 fotek nie łamiąc regulaminu.

Taaa... tworząc 2 posty pod rząd, a baza danych będzie rosnąć w siłę... ;-) bez sensu.

A podpowiem ci dla przykładu w onePhoto można wrzucić AŻ 2 fotki na 14dni, a jak zapłacisz troszkę grosza to

Zapłacić? Kpiny sobie robią? To mi płacą za zdjęcia - przywykłem już do tego ;-) Ale patrząc na poziom artystyczny większości zdjęć, niech sobie płacą ci, co tam je umieszczają :)
pozdrawiam

#28 Dunadan

Dunadan

Napisano 21 marzec 2007 - 08:38

tyrpin, decyzja należy do ciebie oczywiście, zrobisz jak uważasz. Co do tematu który pokazałęś - spokojnie można by z niego zrobić 3 tematy. To jest forum forografii PRZYRODNICZEJ. Poza nauką fotografii to forum ma za zadanie nauczyć też przyrody, głównie polskiej. To po to tworzymy tematy 'gatunkowe' ew. 'rodzajowe' żeby ktoś, powiedzmy student leśnictwa mógł wejść na forum, wstukać powiedzmy "przylażdżka" ( którą pokazałeś ) i znaleźć temat gdzie będzie mnóstwo jej fotek, dzięki którym będzie wiadomo jak roślinka wygląda...

Co do ograniczania zdjęć - wspomniane było że jeśli np. chcesz pokazać jakieś ciekawe fotki z wyprawy, możesz wrzucić więcej, o ile nie pokazują ciągle tej samej rzeczy. Al ei to bez przesady - jak ktoś powie dwa słowa i wrzuci 10 zdjęć NIKOMU nie będzie chciało się tych zdjęć oglądać...

:ninja:


#29 Roby

Roby

Napisano 21 marzec 2007 - 08:39

A jaki problem jest z wrzuceniem tych zdjęć do osobnych wątków? To że zostały zrobione na jednej wycieczce? Tyrpin jak masz ochotę nas opuścić Twoja sprawa, ale zalecam pewien dystans w takich sprawach. Dodam, że zamiarem początkowym na forum, z tego co wiem, było by zdjęcia danego gatunku wędrowały do jednego wątku i wprawdzie nie wprost, ale jest to też w Regulaminie. Przez takie uparte traktowanie sprawy robi się bałagan. A jeśli chcesz opisać wycieczkę i mieć wszystkie zdjęcia w jednym poście, to są od tego opisy wycieczek. Przeczytaj uważnie ten wątek, bo chyba w całości go nie przeczytałeś i zostało dopuszczone pewne odstępstwo od tego punktu.

#30 tyrpin

tyrpin
  • Małomówny
  • 36 postów

Napisano 21 marzec 2007 - 09:00

Ok, wkurzony byłem nieco, wybaczcie, zdjęcia robie od 20 lat, a tyle to nawet niektórzy z Was nawet nie mają, więc wiem, co mogę pokazywać, a co nie.
Porozdzielam te kwiaty do poszczególnych wątków, te co już są, lub założe nowe, jeśli takowych nie ma. Mam zamiar w tym roku poświęcić dużo uwagi leśnym i łąkowym kwiatom.
pozdrawiam

#31 mmsko

mmsko
  • Użytkownik
  • 507 postów

Napisano 21 marzec 2007 - 09:01

Tworząc nowy wątek pod tytułem "przylaszczka" mażesz wrzucić 3 zdjęcia tego kwiatka zamiast jednego w wątku o kwiatach i to jest plus takiego manewru. Minusem jest to że czasami kilka zdjęć (>3) tworzy jednolita całośc i nie sposób tego rozdzielić. Ale w takich przypadkach zawsze można pogadac z moderatorami o ustępstwach... (mam nadzieję) :-)
Nikon

#32 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 21 marzec 2007 - 09:27

Ok, wkurzony byłem nieco, wybaczcie, zdjęcia robie od 20 lat, a tyle to nawet niektórzy z Was nawet nie mają, więc wiem, co mogę pokazywać, a co nie.
Porozdzielam te kwiaty do poszczególnych wątków, te co już są, lub założe nowe, jeśli takowych nie ma. Mam zamiar w tym roku poświęcić dużo uwagi leśnym i łąkowym kwiatom.


I teraz piszesz rozsądnie, :-D
Jesteś dorosłym i doświadczonym fotografem, a na naszym forum wszystko jest dla takich ludzi dostępne, tylko troszkę zasad trzeba się trzymać.

Co do bałaganu, to przyznam że w czasie gdy była mniejsza ilość bezosobowych wątków, czyli takich które zakładał pierwszy z fotką a następni dokładali swoje było jeszcze całkiem nieżle, teraz gdy zakładane są jakby własne tematy, powtarzające dla przykładu te same rośliny czy zwierzę robi się zamieszanie, i choć teoretycznie dorobek forum się powiększa to coraz trudniej znależć coś co nas interesuje, bo i często nazwy tematów są typu "PTAKI TOMAJKA" :mrgreen:(oczywiście takiego nie założyłem i nie założę, od tego jest inne forum, typu galeria) czego z założenia mieliśmy unikać.
Inną sprawą jest WOLNY TEMAT, ale tu nie zabieram głosu bo tam jest samowola, ale też szkoda gdy wartościowe fotki i komentarze giną w bełkocie o dyrdymałach.

#33 ostapowicz

ostapowicz

Napisano 21 marzec 2007 - 10:09

trypin może jednak zostaniesz piekne foty tych kwiatów jest na co popatrzeć i nad czym podyskutować ja osobiście bym żałował gdybys odszaedł.
A gdyby utworzyć wątek i dać trzy zdjęcia w jednym poście a potem w kolejnym następne trzy i tak dalej, a może ktos już o tym napisał, a ja dubluje a co tam.
Wojtek

#34 tyrpin

tyrpin
  • Małomówny
  • 36 postów

Napisano 21 marzec 2007 - 10:21

trypin może jednak zostaniesz piekne foty tych kwiatów jest na co popatrzeć i nad czym podyskutować ja osobiście bym żałował gdybys odszaedł.

nie no, spoko, tak jak napisałem, troszę emocje wzięły górę, w związku z tym napisałem co o tym myślę. Jak już pewnie zauważyłeś, napisałem kilka nowych wątków, które mam nadzieję będą się rozwijać sukcesywnie :-)
pozdrawiam

#35 morav

morav

Napisano 21 marzec 2007 - 17:28

Myślałem, że zadomowię się u Was na dłużej, lecz kretyńskie zmiany do regulaminu nie pozwalają mi na to. Pomysł z 3 zdjęciami JEST GŁUPI.

Ja te zmiany wpisałem do regulaminu i jakoś tak nie lubię jak mnie ktoś nazywa kretynem.
Pomysł z 3 zdjęciami jest MĄDRY, jedna z lepszych zmian na forum.


A gdyby utworzyć wątek i dać trzy zdjęcia w jednym poście a potem w kolejnym następne trzy i tak dalej.


:paluszek:

Minusem jest to że czasami kilka zdjęć (>3) tworzy jednolita całośc i nie sposób tego rozdzielić. Ale w takich przypadkach zawsze można pogadac z moderatorami o ustępstwach... (mam nadzieję) :-)

Już wyżej o tym pisałem.

#36 tyrpin

tyrpin
  • Małomówny
  • 36 postów

Napisano 21 marzec 2007 - 18:11

nie lubię jak mnie ktoś nazywa kretynem.

Nie nazwałem nikgogo w ten sposób, lecz sam pomysł i dalej tak twierdzę i będę twierdził :-P Ale faktycznie, jak zobaczyłem ilość rusałek pawików w jednym poście, to się nie dziwię, że takie pomysły powstały. Ale na takie patologie powinny być inne sposoby.
pozdrawiam

#37 BlueDun

BlueDun

Napisano 28 styczeń 2008 - 18:44

mam pytanie , skoro nie obciązamy fotami serwera forumowego to dlaczego jest ważny tak bardzo cieżar fotek , nie wystarczyłby tylko ich rozmiar zunifikowany ?
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#38 Roby

Roby

Napisano 28 styczeń 2008 - 19:09

Jak ktoś ma wolne łącze to ciężka fotka ciężko tj. długo się otwiera. Chyba o takie ograniczenie chodzi.

#39 August

August

Napisano 01 sierpień 2008 - 22:32

Nie chcę zakładać nowego tematu, więc wpasuję się tutaj...
Nie wiem też czy sprawa była juz poruszana - za krótko jestem z Wami by pamietać a znaleźć nie mogłem (przyuznaję, ze za mocno nie szukałem :oops: ).
Chodzi o limit 3 fotek na posta.
Oglądam z wielką przyjemnością fotki nebari z Tatr ale mnie wkurza, że muszą być tak poszatkowane = 3 sztuki, przerwa, 3 sztuki przerwa....
Brakuje mi czegoś takiego jak "fotorelacja" - wątku w którym można byłoby pokazać więcej zdjęć połaczonych z relacją z jakiejś wyprawy w ciekawe miejsce.
Jesli któryś moderator wyrazi zgodę (nie chcę podapadać :roll: ) to podam link do pewnego forum, w którym mamy coś takiego i uważam, że wygląda to całkiem ciekawie. Oczywiście w pzostałych wątkach limit 3 fotek uważam za jak najbardziej słuszny, ale w takich przypadkach bym odpuścił...

Co Wy na taki pomysł?
No i czy można podac linka do tego drugiego Forum? Mam tam akurat kilka moich relacji z wypadów na Teneryfę i w Małą Fatrę, wtedy najlepiej pojmiecie co mam na myśli....
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#40 Roby

Roby

Napisano 02 sierpień 2008 - 09:22

August, podaj link zobaczymy, w każdym razie plan jest od jakiegoś czasu by zrobić taki jeden wątek na opisy wypraw, jak na razie plan.