Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Zamieszczanie zdjęć na forum


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
58 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rubin

Rubin
  • Użytkownik
  • 119 postów

Napisano 31 grudzień 2006 - 11:09

Jak Panowie i Panie zamieszczać zdjęcia? Nie mogę nigdzie przeczytać na ten temat.
Wrzucam zdjęcia do www.imageshack.us i potem wklejam link, który na podglądzie nie pokazuje zdjęć.Jestem skołowany tak samo jak wsadzę w znaczniki {img} to na podglądzie też są niewidoczne zdjęcia a nie chcem zaśmiecać forum. HELP!

#2 Mortis

Mortis

Napisano 31 grudzień 2006 - 11:57

Dobrze kombinujesz. Na poczatek przygotowujesz zdjecie, tak by nie łamało regulaminu (nie wiecej niz 800 na dluzszym boku, oraz ponizej 250KB wagi), wrzucasz na imageshack, i kiedy masz juz adres, i piszesz odpowiedz,
uzywasz [ img ] adres.jpg [ /img ] (bez spacji), i dziala :) Gdyby cos sie nie udalo, zawsze mozesz dedytowac swoj post, i skorygowac ewentualne błędy :)

edit:

http://www.fotoprzyr... ... m-vt13.htm

:)

#3 Mike

Mike
  • Użytkownik
  • 146 postów

Napisano 03 styczeń 2007 - 20:18

Zastanawiam się nad tym czy nie możnaby w jakiś sposób zrobić tak, abyśmy zdjęcia wgrywali na serwer Fotoprzyroda.
Zdjęcia uploadowane przez imageshack mają to do siebie, że czasem potrafią zniknąć (przyczyną jest chyba kasowanie zdjęć na serwerze imageshack) co może powodować późniejszy brak zdjęć w tematach :(

#4 morav

morav

Napisano 03 styczeń 2007 - 21:17

Zastanawiam się nad tym czy nie możnaby w jakiś sposób zrobić tak, abyśmy zdjęcia wgrywali na serwer Fotoprzyroda.


:no:

Za duże obciążenie dla serwera

#5 Januszi

Januszi
  • Użytkownik
  • 176 postów

Napisano 16 styczeń 2007 - 18:18

żaba ? czy http://fotoo.pl/hosting-zdjec/

#6 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 16 styczeń 2007 - 18:48

http://fotoo.pl/hosting-zdjec/

super tylko jeszcze który link do wklejenia się najbardziej nadaje?

_________________

#7 Januszi

Januszi
  • Użytkownik
  • 176 postów

Napisano 16 styczeń 2007 - 18:57

:cry: właśnie ze nie wiem

#8 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 18 marzec 2007 - 21:39

Forum się rozrasta, i w związku z tym mam pytanie, czy nie byłoby wskazane by ograniczyć ilość wrzucanych fotek w jednym poście, czasami jest tak, że cała strona jest zajęta fotkami jednego dla przykładu ptaszka ale w 5 jego wersjach, czy nie można by wybrać jednego najlepszego zdaniem autora i wrzucenie ?
Nie rozumiem celu wrzucania 5 czy nawet więcej fotek i pisanie: to poruszone, to nie ostro, to takie, a to siakie, chyba lepiej wrzucić jedno, ale naszym zdanie najlepsze, znacznie ułatwiło by to odbiór, niestety nie wszystkie się ładują, a często jest tak że temat staje się nie ciekawy i poprostu się go omija.
Dlatego wrzucając po kilka fotek szkodzimy sobie sami, robiąc poprostu jarmark.
Taka jest moja opinia, i oczywiście mogę nie mieć racji.

#9 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów

Napisano 18 marzec 2007 - 21:50

Czuje że to do mnie skierowane... :-/
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#10 morav

morav

Napisano 18 marzec 2007 - 22:06

Czuje że to do mnie skierowane... :-/


Chyba raczej nie.

A odnośnie tego co napisał tomajk , napiszcie jakie jest wasze zdanie.

#11 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 18 marzec 2007 - 22:12

Czuje że to do mnie skierowane... :-/

EE nie jesteś sam :mrgreen: zobacz na Dunadana
Chodziło mi o to że faktycznie robi się kicha, stron przybywa a treści nie wiele, ja jednak sporo przeglądam i widzę po sobie że zaczynam omijać tematy, a czy o to chodzi :?:
Wiem że czesto się człowiek cieszy z mniej lub bardziej udanej sesji ale trzeba coś wybrać, czy pokazać ile fotek udało się zrobić.
Oczywiste jest że są sytuacje gdzie jedna fotka nie wystarczy, ale jaki jest sens pokazywanie takich samych fotek, różniących się minimalnie.
Marcin STFN absolutnie nikt nie może brać tego do siebie, ja to podsunąłem jako myśl a dotyczy ona nas wszystkich.
ps. skoro wrzuca się tylko jedną fotkę z danej serii to nie znaczy że jedna tylko wyszła, poprostu jedną tylko daję, ja przyznam się, że nawet najbardziej udanych w internecie nie publikuję, kto wie czy to się kiedyś nie przyda, właśnie kolega przeglądając odbitki zdziwił się że nie wszystko wrzucam, ale to jest tylko takie moje małe co nie co które zostawiam na DESER :mrgreen:

#12 michalv

michalv

Napisano 18 marzec 2007 - 22:14

Moim zdaniem ograniczeni liczby fotek do 3 w jednym poście zmusi nas do wybierania tych najlepszych. Ułatwia to też ocenę zdjęć. Jeśli ktoś będzie uważał, że trzy zdjęcia nie wyczerpują danego tematu, zawsze może wrzucić kolejne zdjęcia w kolejym poście, po odpowiedziach innych użytkowników.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#13 morav

morav

Napisano 18 marzec 2007 - 22:48

Zgadzam się z wami, jeżeli większość się za tym opowie, wprowadzimy ograniczenia.

#14 chemik

chemik

Napisano 18 marzec 2007 - 23:53

Wiem ze to moze komus sie nie spodobac ale takie ograniczenia jakos do mnie nie przemawiaja. Odrazu mowie dlaczego. Rozumiem ze co niektore osoby wrzucaja na forum jak leci, nie zastanawiajac sie zbytnio czy to SA JEGO NAJLEPSZE ZDJECIA. Czasem leci kilka czy kilkanascie zdjec tego samego osobnika :evil: :evil: :evil: . To napewno wkurza. I tu jestem za ograniczeniem wysylanych zdjec. Ale jest jeszcze masa innych osob ktore robi zdjecia, stara sie pokazac to co najlepsze ma. Ograniczajac do tylko np 3 zdjec watku (bo chyba o to chodzi, chyba ze cos pokrecilem :huh: ) nie dajemy szansy tym osobom. Przeciesz nie wszyscy maja super sprzet by moc konkurowac z tymi co maja wypasiony sprzet (czyli kompakt kontra lustrzanka). Co innego w jednej wypowiedzi. To moge zakceptowac. Wrecz jest wskazane.
Takie moje zdanie.

Co do tematu watku (by nierobic zbytnio OT) na "żółta zabe" jakos ostatnio nie wrzucam. Sa jakies problemy pozniej z wyswietleniem zdjec na forum. Wrzucam na www.fotosik.pl i jakos nienarzekam.
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#15 Dunadan

Dunadan

Napisano 19 marzec 2007 - 00:13

Czuje że to do mnie skierowane... :-/

EE nie jesteś sam :mrgreen: zobacz na Dunadana


Chodzi o mojego ostatniego pluszcza? :mrgreen:
Jestem za w sumie. Ale z drugiej strony bez przesady. IMHO ograniczenie do trzech/czterach zdjęć będzie OK. Czasem tak jest że dany temat można pokazać naprawdę na różne sposoby. Co więcej często ma się serię zdjęć tego samego ptaka z przodu, z boku i od tyłu - IMHO WARTO pokazać wszystkie trzy zdjęcia, to pomaga w identyfikacji i w nauce jak dany ptak wygląda.

#16 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 19 marzec 2007 - 06:38

2 lub 3 fotki to już nie to samo co 5 lub 6 które i tak autor uznał za nieudane, poprostu tego jakoś nie rozumiem, jaki jest sens wrzucania serii słabo ocenionych fotek już przez samego autora, jedna dwie z zapytaniem co należy lub można poprawić na przyszłość, pewnie lepszy skutek odniesie.
Co do sprzętu, to raczej nie ma co przesadzać, to jak już zdążyliśmy się przekonać nie jest decydujące o jakości fotografii, raczej wysiłek i zaangażowanie w zrobienie dobrego zdjęcia na miarę posiadanego sprzętu.
Zresztą ja jak zauważyliście nie wrzucam dużych ilości fotek, co nie znaczy że takowych nie posiadam, nie chcę też niczego ograniczać, poprostu zaczęło się ciężko przeglądać forum z powodu dużej ilości takich samych fotek i do tego nie zawsze sprawnie ładujących się, zresztą jak widzę w oknie podglądu że w ostatnim poście jest :img 1,2,3,4,5,6 to omijam często i zamiast przeczytać i coś na temat napisać to jest jak jest.

#17 Roby

Roby

Napisano 19 marzec 2007 - 08:36

Też jestem za pewnym ograniczeniem do np. maksymalnie 4 zdjęć w poście (Chemik -> w poście, a nie w wątku). Jeżeli ktoś nie jest pewien ich jakości, to wystarczy do pewnej oceny, a jeśli nie zadowoli to autora, to w kolejnym poście po udzieleniu odpowiedzi zamieści następne. Poza tym jeżeli dane zdjęcia się podobają to autorzy z reguły w kolejnych postach coś mogą zamieścić, jak się to zresztą z powodzeniem dzieje.

#18 chemik

chemik

Napisano 19 marzec 2007 - 14:07

No sie wszystko wyjasnilo. Jestem za ograniczeniem do 3 fotek w jednym poscie (nie watku :mrgreen: )
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#19 morav

morav

Napisano 19 marzec 2007 - 16:28

Skoro wszyscy są za, wprowadzamy ograniczenie: maksymalnie trzy zdjęcia w poście.

Wpis do regulaminu:
4a. Maksymalna ilość zdjęć, w jednym poście: 3 szt.
Większa ilość zdjęć będzie usuwana :judge:

#20 Apollo36

Apollo36
  • Użytkownik
  • 198 postów

Napisano 19 marzec 2007 - 17:29

Wpis do regulaminu:
4a. Maksymalna ilość zdjęć, w jednym poście: 3 szt.
Większa ilość zdjęć będzie usuwana :judge:


Przeczytałem cały wątek i podzielam zdanie kolegów :-)
Na pewno wpłynie to korzystnie na strukturę i czytelność poszczególnych postów.

Nie jestem tylko pewny, czy wszyscy użytkownicy dostrzegą to uściślenie w regulaminie?
Po usunięciu zdjęć mogą być pytania... zdziwienie...
Może ten aneks dopiąć gdzieś na widoku, przez pewien czas? Wiele osób jednak omija wątek o sprawach organizacyjnych, bo tam nie ma fotek :-)
KonicaMinolta D7D+ 16-300mm f/1.4-5.6