Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x

Zdjęcie

motyle

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3730 odpowiedzi w tym temacie

#21 janusz-dgp

janusz-dgp
  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 25 luty 2007 - 13:03

Załączam jeszcze dwie fotki fruczaka nie są rewelacyjne, ale jedne z lepszych jakie mam. Ta bestia lata tak szybko że albo uciekła z kadru albo nie ostro wyszło...
6.
Dołączona grafika
7.
Dołączona grafika
A wszystko po to by złapać tą jedną chwilę...

#22 Dunadan

Dunadan

Napisano 25 luty 2007 - 16:12

Na 7. coś pojechałeś z ustawieniami w PS ;-)
Swoją drogą ciekawe zdjęcia - ja nigdy bestii nie widziałem!
:ninja: Focę tym: Sony A700; Dynax 5, Sigma 10-20/4-5.6, 18-55SAM( kit ), Tokina 19-35, S 70-300 Apo, MAF 500/8 Reflex; Carena CX-300, Ricoh 50/2, Carenar 28/2.8EKK, Sigma 35-70/2.8-4. KM D7D R.I.P.

#23 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz

Napisano 25 luty 2007 - 17:13

Eeeeee 6 pocięta, a 7 nie czytelna.
Wojtek

#24 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv

Napisano 25 luty 2007 - 17:18

6. coś nie bardzo z kompozycją - obiekt dziwnie poucinany.
7. sztucznie wyszła, domyślam się, że przez za mocną obróbkę.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka

#25 hubacz

hubacz

Napisano 25 luty 2007 - 20:04

janusz-dgp strasznie ci zazdroszcze tych "kolibrów" moze w tym sezonie bedzie mi dane je spotkac :)

8.
Dołączona grafika

#26 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv

Napisano 25 luty 2007 - 20:42

Ciekawy kadr hubacz, czółki wychodzą z monitora :-D

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka

#27 janusz-dgp

janusz-dgp
  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 25 luty 2007 - 22:23

hubacz te "koliberki" lubią cynie więc rozglądaj się za nasionkami, bo u mnie tylko na tych kwiatach siadały albo raczej zawisały na chwilkę, ale to połowa sukcesu bo zrobić mu zdjęcie to tak jak łapać w kadr uciekającego zająca jadąc na rowerze trzymając jedną ręką sprzęt z obiektywem 300mm (może troszkę przesadziłem, ale na prawdę te stworzenia nie chętnie pozują) ;-)
Ty mi zazdrościsz koliberków, a ja za to nie spotkałem jeszcze takiego motyla jak twój, no chyba że ot tej strony tak niesamowicie wygląda.

#28 janusz-dgp

janusz-dgp
  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 25 luty 2007 - 22:50

Rusałka Admirał - wybaczcie obcięte skrzydełka ale poruszył nimi w nieodpowiednim momencie :)
9.
Dołączona grafika

#29 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz

Napisano 26 luty 2007 - 08:17

9. znowu ma ucięte skrzydła proponuje 200 zamiast 300 i zejdź z roweru, prawe skrzydło brak ostrości.

A ja zrobiłem 300 na rowerze i w nocy ale fota kiepska bo robiona jednym z pierwszych cyfraków Sony FD 73 chyba tak się nazywał, a może fotograf cienki nie wiem.

10.
Dołączona grafika
Wojtek

#30 Dunadan

Dunadan

Napisano 26 luty 2007 - 09:37

wow, nieźle! tylko to światło ;-)
:ninja: Focę tym: Sony A700; Dynax 5, Sigma 10-20/4-5.6, 18-55SAM( kit ), Tokina 19-35, S 70-300 Apo, MAF 500/8 Reflex; Carena CX-300, Ricoh 50/2, Carenar 28/2.8EKK, Sigma 35-70/2.8-4. KM D7D R.I.P.

#31 Paweł

Paweł

Napisano 26 luty 2007 - 15:25

wojtek, pięknie trafiona fotka zawisaka borowca

przy kwitnacym kaprifolim zawsze warto czatowac wieczorem, tyle., że po ciemku trudno się łapie ostrosć :-). Wszystkie zawisaki (a jest ich w Polsce ok 20 odżywiają się w ten sposób (chyba za wyj. trupiej główki, która ma krótką ssawkę), tak więc nie jest to takie trudne do zauważenia, tyle, ze większośc z nich lata nocą. Furczak gołąbek i 2 jeszcze pokrewne gatunki (zreszta bardzo fajne, z przezroczystymi skrzydłami naśladującymi osy) latają w ciagu dnia. Gołąbek jest raczej pospolity, ale spotykany u nas pojedynczo - na południu Europy widuje się często na raz po kilkanaście osobników nad rabatami szałwi lub lawendy.

#32 janusz-dgp

janusz-dgp
  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 26 luty 2007 - 19:07

ostapowicz he he jak na rower 300 i jeszcze w nocy to nieźle sobie radzisz, bo 10. fajna, tylko wolę nie myśleć jaki był ciąg dalszy wydarzeń...

#33 hubacz

hubacz

Napisano 26 luty 2007 - 19:43

ostapowicz sam fakt ze ci sie udalo cos takiego zlapac zasluguje na oklaski :)

Co do poszukiwania zawisakow to w sumie trzeba ich szukac poza miastem bo ja na swoim "smietniku" w miescie nie mam szans ich spotkac :(

#34 Paweł

Paweł

Napisano 27 luty 2007 - 09:57

akurat jeśli idzie o furczaka gołąbka nie masz racji - to motyl wędrowny, zalatujący równiez do miast.
A tak wogóle to Warszawa wbrew pozorom jest ciekawym środowiskiem dla owadów, oczywiście w strefie ścisłej zabudowy utrzymuje się niewiele gatunków (ale np. w centrum widywałem mieniaka stróżnika i żałobnika), ale jest kilka bardzo ciekawych miejsc, jak np. Lasek bielański (gdzie występuje chroniony Kozioróg dębosz), Park leśny bemowo, gdzie występuje Modraszek telejus, a Czerwończyk nieparek (dispar), który ginie w wielu krajach europejskich, w Warszawie występuje w wielu miejscach. Pod hutą Warszawa i na Olszynce grochowskiej lata Paź żeglarz. W Lasku kabackim był Polkłonnik osinowiec. Sporo jest w granicach miasta terenów "półdzikich" - lasy, parki, działki, torowiska, opuszczone tereny przemysłowe. A tuż pod Warszawą masz Kampinos, Mazowiecki park krajobrazowy, Chojnowski Park krajobrazowy - miejsca w sumie słabo zbadane, a połączone dobra komunkacja z Warszawą.

#35 Elvie

Elvie
  • Moderator
  • 723 postów

Napisano 27 luty 2007 - 13:59

hubacz - jak masz balkon to posadź surfinie, jeżeli będą w pobliżu zawisaki to na pewno przylecą :-)
POZDRAWIAM

#36 hubacz

hubacz

Napisano 27 luty 2007 - 17:46

Niestety nie mam balkonu a moim jedynem polem do lapania robali jest pobliska "łąka" czyli smietnik w okolo stawu na przyczolku :>

#37 morav

morav

Napisano 27 luty 2007 - 20:32

posadź surfinie, jeżeli będą w pobliżu zawisaki to na pewno przylecą :-)

Jak to wygląda, podrzuć jakiś link :-)

#38 Elvie

Elvie
  • Moderator
  • 723 postów

Napisano 27 luty 2007 - 21:54

Jak to wygląda

:shock: surfinia to bardzo popularna roślina balkonowa.
Proszę bardzo, do wyboru, do koloru: http://www.plantpol....rony/1/i/24.php
POZDRAWIAM

#39 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik

Napisano 27 luty 2007 - 21:57

To moze ja cos wrzuce, oto link do surfini. Fajne kwiatki, bardzo szybko rosna. Potrzebuja leko kwasnej ziemi, dosc przewiewnej. Podlewac z umiare, tak aby ziemia byla wilgotna ale nie mokra. Lubi naslonecznione miejsce, osloniete od wiatru. Jak znajde jakis zdjecia z zeszlego roku to wam wrzuce. Aha, jeszcze jedno: lepiej nie sadzic jej zbyt gesto, bo mocno sie krzaczy, ale to chyba u mnie :mrgreen: . Kwitnie od czerwca do pierwszych mrozow.
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/

Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#40 Elvie

Elvie
  • Moderator
  • 723 postów

Napisano 27 luty 2007 - 21:59

:mrgreen: chemik - ja też podałam pierwszy link z google
POZDRAWIAM

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych