Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x

Zdjęcie

Zatoka Gdańska

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Adler

Adler
  • Użytkownik
  • 132 postów

Napisano 08 kwiecień 2013 - 16:01

Witam!

Poszukuję kontaktu z kimś fotografującym ptaki w Zatoce Gdańskiej. Bardzo zależałoby mi żeby poznać jakieś miejsca (poza Sobieszewem i Mewią Łachą) w których mogę spotkać przede wszystkim ptaki wodne (jakieś gatunki oprócz wszędobylskich mew, łabędzi i krzyżówek) ;) . Niestety nie mam w Gdańsku samochodu, więc dobrze by było gdyby była możliwość jakiegoś dojazdu komunikacją miejską/SKM. Czy w kwietniu idąc plażą mogę się natknąć na coś ciekawego? Jeżeli tak, to mniej więcej na jakich odcinkach? Marzą mi się wszelkiego rodzaju siewkowce i blaszkodziobe (poza łabędziami i krzyżówkami). Innymi gatunkami oczywiście też nie pogardzę :)

Pozdrawiam i liczę na jakąkolwiek podpowiedź :)
C40D || C50mm/1,8 || Sigma 120-400/4.5-5.6

#2 Marian

Marian
  • Użytkownik
  • 240 postów

Napisano 17 czerwiec 2015 - 19:32

Ello wszystkim,

Foci ktoś może na Mierzei Wiślanej ? Wybieram się w lipcu na urlop nad morze do Krynicy Morskiej i chętnie polatałbym z rana i pofocił ptactwo. Czy jest ktoś z okolicy kto pomógłby dobrać ciekawe miejsce ? Chętnie mogę się umówić nawet na wspólny wypad. Proszę o odzew kogoś z okolicy :)

#3 meehow (Michal)

meehow

Napisano Tydzień temu

Poza tymi dwoma miejscami to raczej będzie ciężko znaleźć cos innego niz mewy. Musiałbyś wyjechac poza miasto pewnie gdzieś gdzie jest bardziej dziko. Lepszego miejsca nisz Wyspa Sobieszewska to chyba nie ma i autobkiem dojedziesz pod sam Ptasi Raj.