Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

delta Odry


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 lynx

lynx
  • Użytkownik
  • 177 postów
  • Wiek: 49
  • Lokalizacja:
    Stężyca

Napisano 29 grudzień 2006 - 22:14

1.

Dołączona grafika


wiem wiem przepalenie o góry, za ciemno na dole ale nijak nie można było tego zrobić inaczej

PROSZE PAMIETAC O ROZMIARZE ZDJEC
Canon 7D/70-200/f4 IS
www.lynx4u.pl -> e-sklep DVB-T/SAT

#2 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 29 grudzień 2006 - 22:18

Ładny widoczek, w celu wyeliminowania tych niedoskonałości o których piszesz warto by wybrać się tam przy bardziej sprzyjającym świetle (świt, zachód, chmury coś w tym stylu), ale jak się domyślam bywasz w tych okolicach pewno okazjonalnie.

#3 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 29 grudzień 2006 - 22:23

Można też użyć filtru połówkowego ;-) a zdjęcie faktycznie łądne - nigdy tam nie byłem.

:ninja:


#4 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 30 grudzień 2006 - 10:21

Piękne miejsce.

Zdjęcie powinieneś zrobić tak jak podpowiadają przedmówcy. Dodatkowo probowałbym zlikwidować ten fiolecik na drugim planie. No i krzaczorki na dole - wyrzucić przynajmniej te, które ledwo wystają z kadru, albo dać ich więcej, żeby stworzyć obramowanie.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#5 lynx

lynx
  • Użytkownik
  • 177 postów
  • Wiek: 49
  • Lokalizacja:
    Stężyca

Napisano 30 grudzień 2006 - 10:25

he he ten fiolecik to promienie UV nad morzem... ;-)
wiem że jest taka metoda HDR ale nie miałem statywu aby zrobić kilka zdjęć, poza tym na Olympusie nijak nie da rady założyć filtró...
dzięki za uwagi :-D
Canon 7D/70-200/f4 IS
www.lynx4u.pl -> e-sklep DVB-T/SAT

#6 McPiv

McPiv
  • Lokalizacja:
    Węgrów / Warszawa

Napisano 13 listopad 2008 - 15:25

lynx, widzę, że już z olka zrezygnowałeś i stary temat ale ja miałem ten sam problem przy kompakcie. Zero możliwości skorzystania z filtrów. Ratowałem się łapaniem ekspozycji na najjaśniejszych partiach kadru i robiłem zdjęcie. Wtedy masz dół ciemny ale w procesie obróbki bardzo szybko można w Gimpie zastosować szarą połówkę. Trochę z tym zabawy ale ustrzegasz się przepaleń. To tak tylko dla kolejnych fotoamatorów. Pozdrawiam
Nikon D80 | Nikkor 18-135 | Velbon DF-60 |





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych