Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Wasz/ Samochów w teren i na codzien


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#61 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 28 listopad 2012 - 11:34

To teraz załóż na plecy plecak z 500/4, 3kg statyw, siatkę, spodniobuty, jakieś krzesełko i jedź 40km aby zdążyć na 3

Bywało że zimą w śniegu po kolana z kolarką na plecach i ekwipunkiem maszerowałem po Puszczy Sandomierskiej. Ja to po prostu lubię. Mogę na każdą wyprawę jeździć autem ale dla mnie to niema sensu gdyż często wjadę do lasu w jednym miejscu a wyjadę w innym oddalonym o 20 km :mrgreen: .

Zauważ, że nie każdy jeździ "wkoło płotu" jak Ty, a pokonuje nierzadko setki kilometrów.


A kto Ci powiedział, że wokół płotu? ostatni wypad miałem do rezerwatu przyrody odcinek prawie 160km

Autem też śmigam po lasach i bezdrożach ale co w tym nadzwyczajnego? Zapał przyrodnika, który rowerem się dostaje tam gdzie auto wymięka jest bardziej godne pochwały niż kogoś kto autem dojeżdża i jeszcze narzeka, że ciężko (przynajmniej dla mnie)

Skodzinki nie były nigdy odrestaurowywane, wszystko orginalne. :-P

. :-)
Aż dziw bierze. :-)

ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.


#62 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 28 listopad 2012 - 12:24

kulek855, no tak. Zapomniałem, że Ty nie idziesz na "łatwiznę". Na plecach rower w ręku aparat. Na prawdę już od jakiegoś czasu Cię podziwiam :-)

#63 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 28 listopad 2012 - 12:26

Na prawdę już od jakiegoś czasu Cię podziwiam


Nie tylko Ty ;-)
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#64 Przemasl

Przemasl
  • Użytkownik
  • 477 postów
  • Wiek: 39

Napisano 29 listopad 2012 - 22:07

mój środek transportu terenowego (i nie tylko).
Jeśli ktoś chce jeździć autkiem w teren, a nie ma wystarczających funduszy na zachodnie fury polecam wynalazek braci ze wschodu :-)
Lada Niva 4x4
Dołączona grafika

#65 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 29 listopad 2012 - 22:12

Przemasl, fajne autko żeby pojeździć po okolicy, ale nie wyobrażam sobie jechać nim 600km. W sumie nigdy takim nie jechałem, więc może się mylę?
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#66 Przemasl

Przemasl
  • Użytkownik
  • 477 postów
  • Wiek: 39

Napisano 29 listopad 2012 - 22:27

Na dłuższe trasy pewnie rzeczywiście się nie nadaje, hałas i wibracje doskwierają, aczkolwiek mi to nie przeszkadza, najczęściej pokonuje odcinki 5-15km. Najdłuższy odcinek jaki przejechałem jednorazowo po asfalcie to 200km.
Nivka ma dla mnie swój klimat, urok, nie wiem jak to opisać.
Ja tam wolę ładą jeździć, choć w garażu mam normalne współczesne autko.

Jak widać nivą można i dalej pojechać:
NIVA WYPRAWA

#67 strazak23

strazak23
  • Użytkownik
  • 377 postów
  • Lokalizacja:
    Czyżew(PODLASIE)

Napisano 30 listopad 2012 - 12:53

Ja smigam SUZUKI GRAND VITARĄ
Oto i ona.
WYPRAWA NA BATALIONY WIZNA - GRĄDY

Dołączona grafika
NIKON D90 + Nikkor18-105 + Sigma 100-300/4F

#68 Kosmo

Kosmo
  • Użytkownik
  • 1195 postów
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 30 listopad 2012 - 15:41

Heh Straszyłeś je dodatkowo zapalonymi światłami czy to jakiś nowy wabik :mrgreen:

Fajne zdjęcie ten Nivy
5D III + 7D + 400/2.8 L + inne mało znaczące w dziedzinie ptaków słoiki
http://www.dolinanarwi.com.pl

#69 Technik

Technik
  • Lokalizacja:
    Mazowsze

Napisano 30 listopad 2012 - 19:41

Ja jestem z tych co resztę drogi pokonują pieszo. Dawniej zdarzało mi się wjeżdżać tam gdzie nie trzeba i kończyło się na pomocy dobrych ludzi :-P .
Ogólnie auto niezawodne z karoserią trochę wymęczoną przez te wszystkie wyprawy w teren.
Dołączona grafika

#70 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 30 listopad 2012 - 23:35

Technik,

Civic dobre auto. Też myślałem taką kupić ale raczej pójdę w stronę motorów. Jakaś honda hm najprawdopodobniej będzie mnie woziła na wyprawy fotograficzne. :mrgreen:

W teren wolę jednoślady.
Ale też zdarza mi się jechać autem.

Dołączona grafika

ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.


#71 Wiktor (Robert Witkowski)

Wiktor
  • Użytkownik
  • 313 postów
  • Wiek: 49
  • Lokalizacja:
    Ełk

Napisano 27 październik 2013 - 19:46

Odkopię stary temat ;)

 

Prawie rok temu kupiłem toczydło, które miało mi umożliwić spokojny i bezstresowy dojazd na zdjęcia drogami polnymi. Dość miałem sprawdzania głębokości każdej większej kałuży czy omijania kolein i zastanawiania się, czy tym razem uda mi się dotrzeć na miejsce po większych opadach deszczu. Chciałem kupić samochód, którego nie będzie mi w ogóle szkoda tyrać po polach i krzakach. Początkowo szukałem Suzuki Samuraja, ale jak to zwykle bywa wyszło całkiem inaczej :D  Trafiła się Frontera z sekwencyjnym gazem, na dobrych 31" oponkach MT, z niewielkim liftem, więc kupiłem i jestem z zakupu naprawdę zadowolony. Polecam takie autko każdemu, kto nie chce wydawać majątku na samochód i jego późniejsze utrzymanie, a jednocześnie mieć auto naprawdę dzielne w  nieco trudniejszym terenie.

 

9a85a49f2f068285.jpg

 

Obawiałem się nieco na początku o jazdę zimą w takiej "pałatce" ale okazało się, że nie ma najmniejszego problemu z utrzymaniem wysokiej temperatury w samochodzie - ogrzewanie jest więcej niż wystarczające, a o zaletach napędu 4x4 na zaśnieżonych drogach, przekonywać nikogo nie trzeba.

Latem, możemy w ciągu minuty, zrobić sobie taką namiastkę kabrioletu i siedzący z tyłu mają niezłą radochę z jazdy :)

 

51d0b2a216b4d458.jpg

 

No i jak to żonka powiedziała: "stary a głupi"  :D

 

terenowe-wyglupy.jpg

 

 



#72 krzysiek_k1 (Krzysztof Kijanowski)

krzysiek_k1
  • Użytkownik
  • 221 postów
  • Wiek: 50
  • Lokalizacja:
    Łódź

Napisano 28 październik 2013 - 08:43

Piękne te autka, ale ja zdecydowałem się na inne. Priorytetem była ekonomia użytkowania i elastyczność zastosowania. cały tydz jeżdżę nim po mieście do pracy, w weekendy na zdjęcia. Tyle że z Łodzi każdy wyjazd na zdjęcia to min 40-50 km w jedną stronę asfaltem, a dopiero na miejscu góra 1-2 km leśnymi czy polnymi drogami. Stąd wybór padł na auto w zasadzie typowo osobowe, ale z wyższym zawieszeniem i na większych kołach 15". Uwzględniając ograniczony budżet wybór padł na Dacie i jej nowe Sandero. W wersji Steep Way ma aż 20 cm prześwitu ( tyle chyba co Łada NIVA ), w mojej wersji ma 16 cm prześwitu i radzi sobie tam gdzie znajomi już nie chcą wjeżdżać swoimi osobówkami. Fabrycznie założone LPG daje zużycie gazu na poziomie 7 L na 100 km :) co pozwala bywać w terenie częściej nie patrząc na koszty. Dodatkowo pewną zaletą jest prosta konstrukcja auta :) mniej elementów do psucia. Zobaczymy jak będzie się sprawować zimą w terenie. Kris

#73 pioterski

pioterski
  • Lokalizacja:
    małopolska

Napisano 29 październik 2013 - 19:02

Wiktor gratuluję nabytku :super2:  Tak na marginesie ładne zdjęcia, jak z katalogu producenta :D .


Użytkownik pioterski edytował ten post 29 październik 2013 - 19:03


#74 harrysly (Sly)

harrysly
  • Lokalizacja:
    Ełk

Napisano 13 wrzesień 2014 - 21:09

 Pojeździłem już z Wiktorem tą bryczką i muszę stwierdzić wszędobylstwo całą gębą!!!

Dojeżdżaliśmy nawet po "drzewach" ,krzakach najeżdżając na nie lub przejeżdżając bez oporu.

Moim "kojotem" to raczej light-owo turystycznie.

Pozdrawiam Wiktor-a.


 Canon Eos 7D

Canon EF 100-400 f/4.5-5.6 L IS USM

Rura 650-1350mm made by China

Strona testowa"

http://harrysly.wix.com/photography






Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych