Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x

Zdjęcie

Stanowisko dla drapoli

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 drapol

drapol
  • Małomówny
  • 4 postów

Napisano 21 lipiec 2012 - 10:52

Witam, jest to mój pierwszy post na forum.Słyszałem, że niektórzy z Was kiedy wybierają się na fotograficzne łowy na drapole to rozkładają porcje rosołowe i czekają aż ptak przyleci. Ja wpadłem na inny pomysł i chciałem, abyście go ocenili. Moja wizja przedstawia się tak:
Na własnym terenie, który nie jest odwiedzany częściej niż raz w roku ustawiłbym drewniane siedzisko dla ptaków w kształcie litery T (zdjęcie: http://byway.pl/Uplo.....41a0576c1.JPG). W odległości kilku metrów od niego wykopałbym płytki dołek o wymiarach 1,5mx1,5m lub większy zabudował go płytą OSB lub deskami, albo folią wypełnił słomą oaz regularnie sypał ziarno. Według mnie powinno to zwabić myszy i ptaki drapieżne. Co byście zmienili w tym projekcie? Może byście coś dodali? Proszę o odpowiedzi.

#2 Kosmo

Kosmo
  • Użytkownik
  • 1195 postów

Napisano 21 lipiec 2012 - 11:02

Pomysł dobry, ale oczekiwanie na drapole może okazać się mocno długotrwałe.
Metodę którą opisałeś można stosować w przypadku fotografowania sów. One słyszą szelest myszy i wtedy atakują. Tylko patent się sprawdza w okolicy gdzie są sowy :-)))
5D III + 7D + 400/2.8 L + inne mało znaczące w dziedzinie ptaków słoiki
http://www.dolinanarwi.com.pl

#3 drapol

drapol
  • Małomówny
  • 4 postów

Napisano 21 lipiec 2012 - 12:07

Przedwczoraj postawiłem pierwsze stanowisko o wysokości około 3 metrów, a wczoraj siedział na nim myszołów także myślę, że może się to udać ;). Co do sów... mogę zrobić coś z wabienia bo na nasłuchu tylko płomykówki słychać czasami. A może jakbym te porcje rosołowe wyłożył to by się zainteresowały, albo mógłbym zrobić wabienie na żywą mysz.