Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x

Zdjęcie

Puszcza Niepołomicka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 cervus

cervus
  • Użytkownik
  • 109 postów

Napisano 29 czerwiec 2012 - 09:04

hej. Ciekaw jestem czy są jakieś osoby co fotopolują w Puszczy Niepołomickiej. Jeśli tak to może macie jakieś miejscówki? wiem, że każdy mas swoje tajemne miejsca, ale może ktoś zechce się podzielić swoimi doświadczeniami? Np. gdzie najczęściej odbywają się rykowiska, gdzie w okolicy PN można znaleźć zimorodka?
Pozdrawiam!
Canon 7D+C400/5,6

#2 marianzzz1

marianzzz1
  • Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 30 czerwiec 2012 - 20:14

:-)

#3 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2035 postów

Napisano 03 lipiec 2012 - 14:59

cervus,
Nie licz na to, że ktoś fotoamatorowi zdradzi swoje miejsca a to ze względu na prawdopodobne szkody jakie mógłbyś wyrządzić i nie tylko. Miejscówki bytowania zwierzyny niejeden z foto przyrodników odszukiwał długi okres czasu. Więc wątpię by ktoś kto o własnych siłach doszedł do tego wszystkiego zechciał się podzielić z leniwą osobą swoją wiedzą. Bierz lornetkę, urlop i w drogę przed tobą setki godzin spędzonych na łonie natury.

http://www.danielwdowiak.pl/

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.

#4 pol

pol

Napisano 03 lipiec 2012 - 15:58

Bierz lornetkę, urlop i w drogę przed tobą setki godzin spędzonych na łonie natury.

Tak na szybko pozostają jeszcze warsztaty fotograficzne, choć osobiście polecam radę kulek855 -a

#5 cervus

cervus
  • Użytkownik
  • 109 postów

Napisano 13 lipiec 2012 - 17:00

nie znasz a od razu oceniasz..dzięki..po pierwsze szkód nie robię. Jestem biologiem i bioetyczne sprawy znam choćby nawet z musu. Co do Puszczy to pracuje w niej i wiele miejscówek znam i wiele odkryłem sam..myślałem bardziej o wymianie doświadczeń..ale skoro sami nieleniwi pracusie i specjaliści traperzy się biorą od razu za ocenę ludzi z góry ich nie poznając to nie ma sprawy..będę sobie radził sam. Jakie to polskie.
Canon 7D+C400/5,6

#6 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2035 postów

Napisano 13 lipiec 2012 - 17:21

nie znasz a od razu oceniasz..dzięki..po pierwsze szkód nie robię. Jestem biologiem i bioetyczne sprawy znam choćby nawet z musu. Co do Puszczy to pracuje w niej i wiele miejscówek znam i wiele odkryłem sam..myślałem bardziej o wymianie doświadczeń..ale skoro sami nieleniwi pracusie i specjaliści traperzy się biorą od razu za ocenę ludzi z góry ich nie poznając to nie ma sprawy..będę sobie radził sam. Jakie to polskie.

A ja biologiem nie jestem i nigdy nie byłem mimo to w poznawaniu miejscówek nikt mi nie pomagał wszystkie odkryłem sam. Tym bardziej Ty (biolog) powinieneś sobie z tym poradzić bezbłędnie. Wymiana doświadczeń? Wystarczy użyć opcji szukaj a znajdziesz masę informacji dotyczących konkretnych gatunków.

Już ci odpowiadam na zadawane pytania:

gdzie najczęściej odbywają się rykowiska,

Aby odnaleźć rykowisko wystarczy kilka godzin dziennie spędzić w lesie. Jedziesz wczesnym rankiem, przed świtem lub po zachodzie słońca (oczywiście w okresie gdy trwa rykowisko) do lasu i nasłuchujesz porykiwania jeleni. Jeżeli już usłyszysz idziesz w miejsce z, którego dobiega głos.

gdzie w okolicy PN można znaleźć zimorodka?

Tam gdzie jest woda. Podobnie jak w przypadku jeleni - nasłuchujesz charakterystycznego odgłosu (tiu tiu tiu). Zimorodek ma swoje często odwiedzane miejscówki. Przy płytkiej wodzie siedzi na patyku (zazwyczaj taki kij jest ubrudzony jego odchodami i śluzem ryb, które ogłusza) i wyczekuje ofiar. Lata szybko tuż nad powierzchnią wody wydając wczesnej wspomniany dźwięk.
P.S. Nie ma co się obrażać. Wybacz chaotyczną odpowiedź.

http://www.danielwdowiak.pl/

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.

#7 cervus

cervus
  • Użytkownik
  • 109 postów

Napisano 13 lipiec 2012 - 17:32

Nikt się nie obraża..tylko wystarczyło tak od początku i byłoby zdecydowanie milej w kontakcie.. Czasami właśnie jak czytam i obserwuje forum to jest takie zbywające i wręcz olewające podejście do nowicjuszy..zdaję sobie również sprawę z opcji szukaj, i że wiele tematów było wielokrotnie maglowane ale nie zawsze jest to wyczerpująca forma..nie wymagałem od nikogo żeby mi podał namiar gps z dokładnością do 5m. Znam np miejsce kilku gniazd Urala i też nikomu bym raczej nie zdradził gdzie to jest. Ale rejon podać czemu nie. Nie sądzę, ale może jestem zbyt naiwny żeby na to forum trafiały osoby przypadkowe..To nie jest fotka.pl czy jakiś pudelek tylko forum fotoprzyrodników, którzy wykazują się jak myślę wrażliwością na przyrodę i zmysłem estetycznym..I jeśli byłem niegrzeczny w dialogu-proszę wybaczyć.
Canon 7D+C400/5,6