Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x

Zdjęcie

Łabędź - Cygnus

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1724 odpowiedzi w tym temacie

#61 mmsko

mmsko
  • Użytkownik
  • 507 postów

Napisano 02 styczeń 2007 - 11:53

No, ale z drugiej strony jak inaczej ustawić ten balans

Trzeba robić w RAWach ;-)
Nikon

#62 Rubin

Rubin
  • Użytkownik
  • 119 postów

Napisano 02 styczeń 2007 - 16:41

Jeżeli juz chcemy dokarmiać ptaki to lepiej kupic paczkę płatków owsianych albo makron ugotować w nieosolonej wodzie.Chleb powinien byc traktowany jako dodatek do pozostałych pokarmów. Artykuł świetny można by pisać jakieś monografie do naszych zdjęć, niektórzy tutaj prezentują bardzo wysoki poziom. Można by w ten sposób wypromować to forum umieszczając pod artykułem imię i nazwisko oraz adres strony (ew. nazwę forum). Jeśli chodzi o Wolierę to prywatnie nie wspieram duchowo tej gazety, bo po części kupują ją ludzie którzy zakłądają klatki (sidła) na jastrzębie (czyt. gołębiarze). Jak wiadomo w te sidła wpadają przeważnie: myszołowy które nigdy by gołębia nie złapały, sowy, jastrzębie i sokoły.

#63 mateusz20

mateusz20
  • Użytkownik
  • 65 postów

Napisano 02 styczeń 2007 - 18:17

Rubin ja akurat gołębiami się nie zajmuje, wole inne ptaki Woliera jest to pismo w małym stopniu o gołębiach więcej jest o kurach i egzotyce jak i o ptakach dzikich. A jeśli chodzi o teksty to kilkanaście dobrych tekstów na temat różnych gatunków ptaków już powstało i jest zamieszczonych na forum woliery, tylko wystarczy poszukać w odpowiednim dziale.

Woliera ma fajne forum panuje tam taka przyjazna atmosfera jak tu, może byśmy zaczęli współpracować?
zapraszam do siebie www.forum.woliera.com

#64 Rubin

Rubin
  • Użytkownik
  • 119 postów

Napisano 03 styczeń 2007 - 18:19

Mateusz dlatego napisałem że to moja prywatna opinia na temat woliery. Sam mam wydanie specjalne Woliery na temat dzikich ptaków. Mój post nie mał na calu zniechęcenia nikogo do woliery.

#65 dka

dka
  • Małomówny
  • 4 postów

Napisano 07 styczeń 2007 - 13:06

hej, gratuluje udanych ujec labedzi. choc faworyta nie chce wskazywac, to jednak pierwsze zdjecie uzytkownika Mont zrobilo na mnie wrazenie.

dolaczam sie do kolekcji.
21
Dołączona grafika
22
Dołączona grafika

#66 sauer

sauer
  • Użytkownik
  • 1395 postów

Napisano 07 styczeń 2007 - 13:51

Oba dobre, ale 2 lepsze :-D , podoba mi się to odbicie.
1 zbyt centralnie ;-)
Moja galeria: http://foto.recenzja... ... -6188.html

Canon 30D+Canon 10-22 IS USM+Pol-Cir+Statyw i głowica Manfrotto+szkiełka M-42 :D

#67 Dunadan

Dunadan

Napisano 07 styczeń 2007 - 18:52

2 - fajna symetria.

:ninja:

#68 FERRER

FERRER
  • Użytkownik
  • 237 postów

Napisano 08 styczeń 2007 - 13:48

Dzisiejsze ze spacerku z psem
23
Dołączona grafika

#69 Rubin

Rubin
  • Użytkownik
  • 119 postów

Napisano 09 styczeń 2007 - 08:05

No to jeszcze raz z dedykacją dla Mateusza20
łabędzie czyli wodne wariacje
24.
Dołączona grafika
25.
Dołączona grafika
26.
Dołączona grafika
27.
Dołączona grafika
28.
Dołączona grafika

#70 mils

mils
  • Użytkownik
  • 118 postów

Napisano 09 styczeń 2007 - 14:44

FERRER, czym focone?? widać troche aberacji na tych łabądkach

Rubin świetne fotki

#71 FERRER

FERRER
  • Użytkownik
  • 237 postów

Napisano 09 styczeń 2007 - 15:10

FERRER, czym focone?? widać troche aberacji na tych łabądkach

PENTACON 4/200

#72 Roby

Roby

Napisano 09 styczeń 2007 - 20:33

Rubin świetna seria.

#73 mateusz20

mateusz20
  • Użytkownik
  • 65 postów

Napisano 09 styczeń 2007 - 21:21

Dziękuję bardzo ładne, ptaszęta. Dzisiaj planowałem po robić trochę zdjęć moim milusińskim z parku, Sołackiego, ale rano zaspałem na pociąg i aparat został na biurku :-(
zapraszam do siebie www.forum.woliera.com

#74 Rubin

Rubin
  • Użytkownik
  • 119 postów

Napisano 09 styczeń 2007 - 21:37

Dzieki ale mogą być problemy zkontrastem kolorem bo mam na stanie laptopa.

#75 Luka

Luka
  • Użytkownik
  • 58 postów

Napisano 17 luty 2007 - 00:00

Jeśli mogę o coś państwa prosić to czy podczas fotografowania łabądków moglibyście zwracać uwagę na obrączki ornitologiczne. Jestem z OTOP i bardzo byłabym wdzięczna jeśli mogli by państwo przesyłać mi informacje o tym gdzie i kiedy widziano łabędzia z obrączką oraz jaki nr. miał na obrączce. Jest to bardzo potrzebne ornitologą w obserwacji migrowania gatunków na nowe obszary. Acha jeszcze jedno jeśli można to proszę o niedokarmianie blaszkodziobych kiedy jest to niepotrzebne ponieważ to im szkodzi i to bardzo. Pozdrawiam
,,Ars recruit totum homenim"

#76 Dunadan

Dunadan

Napisano 17 luty 2007 - 10:35

hmm... swoją drogą bardzo fajny pomysł - stworzyć akcję wśród fotografów przyrody - widzisz ptaka z obrączką? spróbuj zrobić zdjęcie obrączce i wysłać do OTOPu! - to może faktycznie pomóc jak zdjęcia będą OK ;-)

:ninja:

#77 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 17 luty 2007 - 18:48

Łabędz jak łabędz fotka jak fotka, ale ją zrobiłem z kibelka na dzwońce i inne małe ptice, tyle że miałem dziś gościa i byłem trochę bliżej skarpy więc wydać było rzekę, pomyślałem a co mi tam, lepszy miałem widok z kibelka niż z dołu, po powrocie do domu lekkie zaskoczenie, że coś tam na tej fotce widać :mrgreen: jutro chyba pstryknę tej parce jakieś porządne foto, bo przecież nie jakaś tam parka na jeziorku chlebem karmiona tylko wyczynowcy rzeczni :mrgreen:
29.
Dołączona grafika

#78 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz

Napisano 17 luty 2007 - 19:05

No Tomek z takiej odległości go strzelałeś że jestem pod wrażeniem jakości foty. (ja ten dystans oceniam na ponad 100 m)
Wojtek

#79 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 17 luty 2007 - 19:12

(ja ten dystans oceniam na ponad 100 m)

I dokładnie ja też tak oceniam, do tego tą fotkę zrobiłem jak siedziałem w kibelku, bo pozostałe niestety albo zasłonięte bardziej albo poruszone.

#80 Luka

Luka
  • Użytkownik
  • 58 postów

Napisano 17 luty 2007 - 20:59

Przepiękne! Też bym chciała siedzieć na kibelku i robić takie foty! Ale w kibelku nie mam okna :lol: Mam kilka ujęć łabędzi ale najpierw muszę się nauczyć jak wstawiać i zmniejszyć ich rozmiar. A ile tam było łabądków? Ciekawe dlaczego on się w okienko gapi ;-)
,,Ars recruit totum homenim"

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych