Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Jak zamocować głowicę do drzewa?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 radziu4

radziu4
  • Małomówny
  • 16 postów
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 13 maj 2012 - 10:56

Witam serdecznie.
Mam zapytanie czy ktoś orientuje się jak zamocować zestaw foto wraz z głowicą kulową do grubego drzewa? Mam zamiar zrobić ujęcia dziupli z dzięciołem ale z jej poziomu czyli ok 10m nad ziemia. ja się dostanę na taką wysokość ale jak zamocować cały zestaw aby nie drgał i nie poruszył się.
Może ktoś zna jakiś patent?
Z góry dziękuję za pomoc.

#2 emanuel

emanuel
  • Użytkownik
  • 193 postów
  • Lokalizacja:
    Tarnówka

Napisano 13 maj 2012 - 16:38

hej - nie wiem czy to się aby nie łapie pod paragraf:

5.2. Niedozwolone jest pokazywanie zdjęć ptaków na i przy gniazdach (dziuplach).

regulaminu forum.

samo montowanie nie jest tu sklasyfikowane ale administrator zażyczył sobie, by nie publikować zdjęć ptaków przy dziuplach.


Pozdrawiam
nikon.pl

Jeśli aparat będzie na pasku, można uniknąć konieczności przeprowadzania napraw.


O SP-600UZ, N d90, N35|1.8G, N50|1.8D, N18-105|3.5-5.6EDVR, S70-300|4-5.6DGMACRO

#3 PatrykGala

PatrykGala
  • Lokalizacja:
    Złotów

Napisano 13 maj 2012 - 21:07

radziu4, a po co głowica? ;-) nie wiem jak teren wygląda ale ja zrobiłbym to inaczej. Nie wspominając o aspektach wymienionych wyżej przez kolegę.
Patryk, Pozdrawiam

#4 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 14 maj 2012 - 06:59

hej - nie wiem czy to się aby nie łapie pod paragraf:

5.2. Niedozwolone jest pokazywanie zdjęć ptaków na i przy gniazdach (dziuplach).


Łapie się łapie, ale jeżeli nawet przyjmiemy, że zdjęcia nie zobaczą światła dziennego to tak czy inaczej obserwuję na forum bardzo dziwne zachowania jak mniemam młodych osób bo taki dziadek jak ja na drzewo się nie wdrapie.
Jest coraz więcej postów z pytaniami jak rozwiązać problem bo chcę fotografować dzięcioła w dziupli wstawiając mu aparat przed dziób, albo słowika zamęczyć wabieniem mp3.
Mam tylko nadzieję, że młodzi ludzie przyjmą sobie do serca rady doświadczonych kolegów i spojrzą na problem szerzej, bo takie działanie może ponieść za sobą spore szkody, a uzyskane zostaną w zamian trzy, cztery zdjęcia i nie koniecznie wartościowe.
Wojtek

#5 radziu4

radziu4
  • Małomówny
  • 16 postów
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 14 maj 2012 - 16:57

Witam serdecznie.
Moi drodzy "starsi" i młodsi koledzy. Proponuję zagłębić się w temat a nie wypowiadać się odnośnie Ustawy ochrony przyrody z dnia 1 maja 2004 r. o ochronie przyrody, oraz rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 28 września 2004 r. w sprawie gatunków dziko występujących zwierząt objętych ochroną.
Przepisy te, w celu ochrony gatunkowej, wprowadzają pewne zakazy właściwe dla poszczególnych gatunków i odstępstwa od zakazów, a także określają sposoby ochrony gatunków zwierząt, w tym wielkość sfer ochrony.
To tak na wstępie.
A teraz dla sprostowania. Nie jest to dziupla lęgowa tylko stara spróchniała dziupla w drzewie przy domu moich rodziców gdzie dzięcioł ma swoją stołówkę.
Ponieważ mój statyw uległ uszkodzeniu dlatego chcę jakoś przymocować zestaw do pobliskiego drzewa. Dzięcioł ten jest przyzwyczajony do obecności ludzi ponieważ zima nawet przylatywał do karmnika który znajdował się na tym drzewie.

Pozdrawiam w szczególności doświadczonych kolegów.

#6 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 14 maj 2012 - 18:47

Moi drodzy "starsi" i młodsi koledzy.

Starszy nie zawsze znaczy doświadczony, a ja pisałem o doświadczonych.
Co do ustawy to już ją studiowało wiele osób na tym forum i robili to ludzie z dużym doświadczeniem przyrodniczym, naukowym, którzy na co dzień borykają się z tematem ochrony przyrody.
Możesz mi wierzyć na słowo, że wśród nas jest wiele osób pracujących naukowo, oraz zawodowo zajmujących się sprawami ochrony przyrody.
Wojtek





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych