Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Bagna i torfowiska


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
100 odpowiedzi w tym temacie

#1 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 17 grudzień 2006 - 17:56

Nie ma tu jeszcze takiego tematu, więc zaczynam.

1.
Dołączona grafika

Zapraszam do wrzucania swoich.

#2 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 17 grudzień 2006 - 20:34

Żadne bagno tylko ols :-P
A tak serio, fajna fotka, ciekawy ten pyłek na wodzie. Widziałęm kiedyś niewiarygodne fotki takiego olsu, tyle że podczas wschodzu słońca - światło niesamowicie oświetlało pyłek - woda dosłownie wyglądała jak płynne złoto...

:ninja:


#3 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 17 grudzień 2006 - 21:06

Żadne bagno tylko ols

Dun a olsy nie rosną na bagnach, czyli na podmokłym terenie? Odnośnie pyłku, to zdjęcie było robione w kwietniu, cos więc pewno pyliło.

#4 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 17 grudzień 2006 - 21:09

No rosną rosną, tak się tylko przekomarzam :-P

:ninja:


#5 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 27 grudzień 2006 - 18:51

Nikt się nie dorzuca więc znowu ja. W Święta korzystając z pobytu u rodzinki poszedłem sobie do swoich ulubionych olsów. Wody z uwagi na suchą jesień mało, więc skupiłem się na 'powiązaniach'.

2.
Dołączona grafika

3.
Dołączona grafika

#6 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 27 grudzień 2006 - 20:50

przypomina mi stare sosny w Rogowie, w arboretum - różne pnącza pną się na wysokość... na prawie po konary. A te sosny są naprawdę olbrzymie...

:ninja:


#7 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 27 grudzień 2006 - 21:45

Dun, a wiesz może co to za pnącza tak sie lubią wić w tych olsach?

#8 enter

enter
  • Użytkownik
  • 99 postów
  • Lokalizacja:
    Wawa

Napisano 27 grudzień 2006 - 23:56

Roby pierwsza foteczka bardzo mi się podoba, mimo ze wydaje się krzywa.
Dołączona grafika

#9 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 28 grudzień 2006 - 01:29

Nie mam pojęcia Roby. W Rogowie to jest bluszcz ( Hedera helix ) z jakim egzaotycznym czymś :-D To twoje też może być bluszcz.

:ninja:


#10 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 28 grudzień 2006 - 08:19

Enter to pierwsze rzeczywiście wydaje się krzywe, ale mimo wszystko jest chyba proste - jak się przyjrzeć w głąb zdjęcia, bo te drzewka nie wszystkie rosną prosto.
Dun też myślę, że to może być jakiś bluszcz, postaram się kiedyś jakiś liść zabrać i ustalić.

#11 sauer

sauer
  • Użytkownik
  • 1395 postów
  • Lokalizacja:
    Kościerzyna

Napisano 30 grudzień 2006 - 14:51

To ja dożucę.
Ostrość celowo ustawiona na gałązkach. Chciałem zrobić ze środka bagna, ale nie miałem przy sobie woderów. Jak będzie pogoda to wybiorę się tam wcześnie rano z woderami i może cuś upoluję, bo jak obchodziłem bagno dookoła to spłoszyłem sarnę. Jest tam też sporo ptaków:3 lub 4 sójki, bogatki i wróblowate.
4.
Dołączona grafika

#12 Janek

Janek
  • Użytkownik
  • 116 postów
  • Lokalizacja:
    Słomków Mokry :)

Napisano 30 grudzień 2006 - 16:13

Ale klimacik sauer.
Fajny , strach się bać.
Mam wrażenie , że lubisz takie :-)
Avatarek tez niczego sobie

Pozdrawiam

#13 sauer

sauer
  • Użytkownik
  • 1395 postów
  • Lokalizacja:
    Kościerzyna

Napisano 30 grudzień 2006 - 16:26

Janek, oczywiście, że lubię takie kimaty :-) zapraszam do "Krajobrazy>Promienie" jest tam kilka tajemniczych fotek. Jest też powiększenie avatarka :-D
Moja galeria: http://foto.recenzja... ... -6188.html

Canon 30D+Canon 10-22 IS USM+Pol-Cir+Statyw i głowica Manfrotto+szkiełka M-42 :D

#14 Guest_winnetou_*

Guest_winnetou_*
  • Gość

Napisano 30 grudzień 2006 - 18:37

Zdjęcie pokazuję nie dlatego, że jestem z niego zadowolony (ba, uważam że to gniot :mrgreen: ), chodzi raczej o ciekawostkę - co mogą zrobić bobry. W tym miejscu płynęła sobie szybkim nurtem Brzeźnica (przez Płocczan zwana "Śmierdziołką" hmm.. wiadomo dlaczego.. chociaż trzeba przyznać, że ostatnio jej stan się poprawił), jej koryto i miejsce w którym pstryknąłem to "coś" jest oddalone jakieś 200 - 300 metrów od przemysłowej dzielnicy. Jakie było moje (w pierwszej chwili niemiłe) zaskoczenie, gdy okazało się, że nie dam rady przejść niedawną ścieżką... No ale teraz wiem gdzie się zasadzić na "boberka". Rozlewsiko ma około 100 metrów szerokości, zas sama rzeczula miała pierwotnie nie więcej jak 2 do 3 m.
P.S. Przepraszam za jakość, ale było bardzo wcześnie, mgliście, "krzaczaście" i autofocus dostawał świra (manualnego ostrzenia praktycznie nie mam :) ). Swoją drogą jak tu bez ostrzenia manualnego zrobić zdjęcie bobrom przez "krzaczory"... Ma ktoś pomysł???
P.S. Dunadan... tylko nie krzycz że znów mocno skompresowane :) Jak zrobię coś dobrego to nie będzie zabójczej kompresji - tak szkoda serwera.
5.
Dołączona grafika

#15 sauer

sauer
  • Lokalizacja:
    Kościerzyna

Napisano 30 grudzień 2006 - 18:51

Ja też mam takie miejsce, gdzie bobry żerują :-) Jest to tuż koło czaplińca, nad j.Książe. Oto bardzo skromna część pozwalanych drzew nad rzeką. Jest jeszcze bardzo dużo pozwalane nad jeziorem. Gdy tam jestem często szukam świeżych śladów bytowania bobrów. Wiem, że jeszcze żyją. Może kiedyś zapoluję jak nabędę lepszy sprzęt.


6.
Dołączona grafika

#16 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 30 grudzień 2006 - 19:46

Sauer mimo, że piszesz, że drugie z tej strony Ci się nie podoba, to ja uważam, że jest ono najfajniejsze z trzech Twoich zdjęć. Fajne światło (to szczególnie) i niezły kadr. A światło sprawia, że to miejsce ma tajemniczy wygląd i to siła tego zdjęcia. Trójka jest kiepska i nie pasuje do tematu, bo to jakas rzeczka, a nie bagienko. Kiepska ostrość. No sorry, nie podoba mi się. No i pierwsze. Cóż świadomie piszesz o ostrości na gałazkach, ma to jakis sens i wygląda trochę jak pazury jakiegoś stwora, ale by zdjęcie było lepsze mogłoby być ich więcej. Ogólnie nie mam przekonania do tego zdjęcia, choć nie jest złe. Drugie zdjęcie jak dla mnie najlepsze.
Ps. moze załóż osobny temat na ślady bobrów.

#17 sauer

sauer
  • Lokalizacja:
    Kościerzyna

Napisano 30 grudzień 2006 - 19:57

Roby, ta dwójka to zdjęcie winnetou, chyba się nie mylę ;-)

#18 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 30 grudzień 2006 - 20:05

Sauer, o rzesz masz rację :slap: to zdjęcie Winnietou.

#19 sauer

sauer
  • Użytkownik
  • 1395 postów
  • Lokalizacja:
    Kościerzyna

Napisano 30 grudzień 2006 - 20:22

Mnie też się to podoba ;-)
Moja galeria: http://foto.recenzja... ... -6188.html

Canon 30D+Canon 10-22 IS USM+Pol-Cir+Statyw i głowica Manfrotto+szkiełka M-42 :D

#20 Januszi

Januszi
  • Użytkownik
  • 176 postów

Napisano 11 styczeń 2007 - 10:29

i takie moje bagienko
7.
Dołączona grafika





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych