Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

ImageShack - Limit do 500 zdjęć dla darmowych kont.


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
76 odpowiedzi w tym temacie

#41 guest1

guest1
  • Użytkownik
  • 338 postów

Napisano 15 luty 2012 - 15:48

Qgito, a mozna wiedziec jakie transfery generuje miesiecznie forum ?

#42 noka

noka
  • Użytkownik
  • 61 postów

Napisano 15 luty 2012 - 16:14

Do hostowania zdjęć polecam produkt Google, czyli Picasaweb. Od kilku lat tam hostuję, mam około 200 albumów i kilka tysięcy zdjęć - do dziś żadnych problemów. Oczywiście za darmo.

Jest limit dla jednego konta - 1 GB, ale dotyczy to zdjęć w rozdzielczości wyższej niż 800px (tylko dla takich zdjęć jest naliczana zajętość dysku), natomiast do 800px można wrzucać bez limitu.

Picasa ma sporo możliwości konfiguracyjnych zarówno zdjęć jak i albumów (opis, komentarze, sposoby udostępniania ect). I co najważniejsze - firma raczej nie zniknie :)

#43 Marzanka

Marzanka
  • Małomówny
  • 34 postów

Napisano 15 luty 2012 - 16:46

Mam takie pytanie, może ktoś podpowie:
Gdzie można trzymać zdjęcia, które później otwierają się na cały ekran komputera?
Marzanka

#44 kasprzyk

kasprzyk
  • Użytkownik
  • 1059 postów

Napisano 15 luty 2012 - 18:27

Witajcie

Już 5zł miesięcznie wydaje mi się być dużą kwotą, wiadomo różne wydatki domowe, obowiązki, własne serwery, domeny, i inna kasa poświęcana na fotografię mocno drażni drugą połówkę ;)
Jeżeli nawet zbierze się 100 osób, co w sytuacji, kiedy inni będą chcieli zamieszczać zdjęcia - będą to mieli za friko ? Nie chodzi o to, że jestem chytry czy zazdrosny, myślę, że powinno być to rozwiązane bardziej globalnie i dla wszystkich równo. Nawet Ci najbardziej hojni mogą się z czasem wycofać i wszystko zacznie chylić się ku upadkowi.
Nie wiem jak duży ruch jest tu generowany, ile osób dziennie - użytkowników, gości korzysta, w moim mniemaniu jest to solidne forum z tradycją i renomą, nie powinno być kłopotu z uzyskaniem sponsoringu, choćby w jakimś procentowym dofinansowaniu.
Reklamy między postami, czy inne banery nie powinny się Nam mocno nastręczać, po drugie (nie wiem jak to wygląda technicznie) wprowadziłbym opłatę dla wszystkich użytkowników - dla korzystających "biernie" z forum 5złnetto/6miesięcy, dla tych zamieszczających fotki 10złnetto/6miesięcy. (tylko propozycja, można zrobić ankietę ogólnodostępną) Jeżeli ktoś pokierowałby tym wszystkim, także należałoby taką osobę wynagradzać, fajnie jakby były prowadzone statystyki, podliczenia wpływów, kosztów i byłby one do wglądu części choćby jakiejś grupy reprezentacyjnej, czy tych wpłacających wyższą kwotę. Ze zwyżki pieniędzy można by organizować konkursy z nagrodami, może jakieś gadżety typowo forumowe itd.
Może to tylko moje bajkopisanie, a może są osoby które będą potrafiły to wprowadzić w życie, trzeba zrobić ankietę dla wszystkich, z propozycją kilku kwot, umieścić w kilku miejscach, rozesłać e-maile.
pzdr
fotki robię: Olympus E3 i ZD 70-300
strona: www.fotochodziez.pl

#45 Animus

Animus

Napisano 15 luty 2012 - 19:03

Byłem kiedyś użytkownikiem płatnego portalu dla osób zainteresowanych fotografią. Były różne opcje płatności i różne rodzaje kont do wyboru (ilość zamieszczanych zdjęć, dostępna maksymalna rozdzielczość i waga etc...). Wcale nie brakowało chętnych na najdroższą opcję, która wynosiła 120zł rocznie. Dawało to kwotę 10 zł miesięcznie. Czy 5 zł na miesiąc to dużo? Chyba nie. Biorąc pod uwagę to, iż niektórzy potrafią wypalić paczkę papierosów dziennie (ok 10zł/paczka=300zł/miesiąc), lub co sobota wypić w pubie po 3 piwa (przyjmijmy 6zł/kufel), to dla osoby poważnie traktującej temat fotografii przyrodniczej, kwota oscylująca wokół 100zł/rok nie będzie chyba bardzo wygórowana :-)
Ale oczywiście są to takie moje skromne wstępne rozważania :-)

#46 Roby

Roby

Napisano 15 luty 2012 - 22:07

Jeżeli nawet zbierze się 100 osób, co w sytuacji, kiedy inni będą chcieli zamieszczać zdjęcia - będą to mieli za friko ? Nie chodzi o to, że jestem chytry czy zazdrosny, myślę, że powinno być to rozwiązane bardziej globalnie i dla wszystkich równo. Nawet Ci najbardziej hojni mogą się z czasem wycofać i wszystko zacznie chylić się ku upadkowi.

Ja przynajmniej tak rozumiem ten pomysł, że miejsce na serwerze wykupują chętni i oni tam umieszczają zdjęcia, inni jak chcą też mieć miejsce na serwerze, powinni się dorzucić, tak jest najbardziej sprawiedliwie.
Ten pomysł jest po to by nie spotkały nas w przyszłości takie niespodzianki jak z IS, że jednego dnia w kosmos poleci jednemu użytkownikowi 1000 fotek, a z forum zniknie ich 15 000.

#47 dieselpower

dieselpower
  • Użytkownik
  • 67 postów

Napisano 15 luty 2012 - 22:14

Forum ma ponad 4k zarejestrowanych użytkowników. Ilu aktywnych? Co administracja zrobi z resztą osób, które np nie mogą się dorzucić do serwera a będą chciały umieścić zdjęcie? Mi to osobiście nie będzie przeszkadzało bo (biorąc pod uwagę uczciwość) nie każdy może mimo, że będzie to 5 do 10zł/mc/osobę.

Nie będę wnikał w: ja umieszczam kilka zdjęć a ktoś więcej. Dlaczego ja płacę tyle samo? Albo płacimy wszyscy tę samą kwotę albo nic.

Jak będą się kształtowały koszty jeśli nastąpi konieczność dokupienia przestrzeni?

Jeśli serwer nie wypali to pozostają alternatywy ale pewnie darmowe do czasu.
Może z wyjątkiem usług Google?
Ostatecznie przejście na własne serwery i wybieranie tylko najciekawszych zdjęć.

Jeśli chodzi o opłaty to preferuję z góry na dłuższy okres czasu rok, dwa.


I także głośno myślę, że całość może wystartować i upaść po kilku latach z racji
kosztów. Czego sobie i innym nie życzę ale taką ewentualność należy także brać pod uwagę.
Zimą matryca mniej szumi.

#48 Quechua

Quechua
  • Użytkownik
  • 411 postów

Napisano 15 luty 2012 - 22:46

Jak będą się kształtowały koszty jeśli nastąpi konieczność dokupienia przestrzeni?


To na pewno. Ceny będą rosły, bo przestrzeń nie jest nieograniczona.

 

 

6d + 24-105 4 L + 85mm 1.8 + 40MM F/2.8 + 50d + 055XPROB + 804RC2
 


www.przemekbicki.pl


#49 Roby

Roby

Napisano 15 luty 2012 - 23:01

Ceny będą rosły, bo przestrzeń nie jest nieograniczona.

To nie ulega dyskusji, napisz jeszcze w jakim czasie wg Ciebie, możemy zapełnić te 3,5 mln zdjęć, o których pisał Qgito.
Oszacujmy - powiedzmy, że do serwera chce dołączyć 150 użytkowników. 3,5 mln. dzielone przez 150 użytkowników daje liczbę 23 333 zdjęć na jednego użytkownika.
Ja sam, który sporo zdjęć umieściłem na forum, przez te ponad 5 lat mojej działalności na FP, umieściłem ich około 1500.
Także proszę Cię, nie patrz tak czarno na tę inicjatywę. Zanim limit się wyczerpie, miną lata.

#50 Qgito

Qgito

Napisano 16 luty 2012 - 08:03

Jeżeli chodzi o formułę organizacji całego przedsięwzięcia, to zdecydowanie byłoby to zorganizowane w formie usługi.

Kto chce korzystać, ten po opłaceniu opłaty uzyskuję usługę w postaci miejsca na serwerze z możliwością korzystania z niej.

Uważam, że tylko taka formuła może mieć rację bytu i może się utrzymać w dłuższej perspektywie.

Jeżeli chodzi o szczegóły to przyjdzie na to czas potem - jak uzbiera się wystarczająca ilość chętnych (obecnie mamy już 25% wymaganego minimum).


Dla osób, które pytają, czy każdy będzie mógł korzystać z tego serwera - zgodnie z tym co napisałem powyżej byłaby to usługa dostępna dla osób, które dokonują za nią opłaty - w mojej ocenie to jedyne sensowne rozwiązanie.

Proszę pamiętać, że korzystanie z forum jest darmowe, zamieszczać zdjęcia z innych serwerów również można bez ograniczeń (oczywiście musi to iść w zgodzie z regulaminem) - i w tym względzie nie planujemy żadnych zmian.

Witryna autorska: wf.fotoprzyroda.pl


#51 Anna_W

Anna_W

Napisano 17 luty 2012 - 00:29

Edit: nie prościej założyć kolejne konto? Chyba, że faktycznie hostujecie miesięcznie ogromną ilość zdjęć. :oops:

Picassa się nie nadaje na hostowanie zdjęć, chyba, że coś się zmieniło od nowego roku, ponieważ do tej pory był zmienny bezpośredni adres zdjęcia, aby uniknąć hotlinkowania (podobnie było przy wgrywaniu zdjęć na blogspot).
Zapraszam na moją skromną stronę :) http://www.annaw.pl | E-3 + szkła różne

#52 noka

noka
  • Użytkownik
  • 61 postów

Napisano 17 luty 2012 - 23:09

Picassa się nie nadaje na hostowanie zdjęć (...), ponieważ do tej pory był zmienny bezpośredni adres zdjęcia, aby uniknąć hotlinkowania

Bzdura.
Url zdjęć na Picasie nie był i nie jest zmieniany.

#53 August

August

Napisano 18 luty 2012 - 09:52

nie prościej założyć kolejne konto? Chyba, że faktycznie hostujecie miesięcznie ogromną ilość zdjęć.

Prościej.Ale ten limit 500 zdjęć kiedyś się skończy, a wtedy co? Zaczną znikać starsze zdjęcia. A co będzie z poprzednim kontem - zostanie czy będzie usunięte prze IS?
Nie wiadomo też, czy da się mieć kilka kont na IS na ten sam adres IP.
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#54 szycho

szycho

Napisano 18 luty 2012 - 12:18

Picassa się nie nadaje na hostowanie zdjęć (...), ponieważ do tej pory był zmienny bezpośredni adres zdjęcia, aby uniknąć hotlinkowania

Bzdura.
Url zdjęć na Picasie nie był i nie jest zmieniany.

Fakt, Picasa jest jakąś alternatywą, ale ma kilka ograniczeń.
Zdjęcia z IS są takiej wielkości jakiej chcesz [900x600] i 'wadze'. A co za tym idzie nie zżera ich kompresja.
Picasa ścina obrazek do 720x480 i 74kb, chociaż wrzucone zostało 900x600 162kb. Lekutko spada jakość - przynajmniej u mnie na lapku.
No i Picasa też ma limit - 1024mb.

ImageShack
Dołączona grafika
Picasa Web Albums
Dołączona grafika

#55 noka

noka
  • Użytkownik
  • 61 postów

Napisano 18 luty 2012 - 12:45

Czary mary hokus pokus i Twoje zdjęcie na Picasie ma 900 px


Dołączona grafika

https://lh4.googleusercontent.com/-sfioL_Xh1b4/TcGXcaSJuEI/AAAAAAAAdmM/QB8ONnLi2ZQ/s720/IMG_5538afp.jpg

s720 w url zmień na s900

#56 szycho

szycho

Napisano 18 luty 2012 - 12:59

Czary mary hokus pokus i Twoje zdjęcie na Picasie ma 900 px

https://lh4.googleusercontent.com/-sfioL_Xh1b4/TcGXcaSJuEI/AAAAAAAAdmM/QB8ONnLi2ZQ/s720/IMG_5538afp.jpg

s720 w url zmień na s900

Ooo, tej sztuczki nie znałem. Thx ;-)

#57 guest1

guest1
  • Użytkownik
  • 338 postów

Napisano 18 luty 2012 - 13:36

Qgito powtorze pytanie jaki transfery generuje miesiecznie forum
i dla czego nie serwer wirtualny a dedykowany ?

#58 Qgito

Qgito

Napisano 18 luty 2012 - 20:47

guest1, Rozmawiamy nie o serwerze pod forum tylko o serwerze pod zdjęcia (pliki).

Forum bez zdjęć (nie licząc galerii) zjada obecnie, średnio 50-60 GB transferu miesięcznie.

Witryna autorska: wf.fotoprzyroda.pl


#59 guest1

guest1
  • Użytkownik
  • 338 postów

Napisano 18 luty 2012 - 23:45

rozmawiamy nie o serwerze pod forum tylko o serwerze pod zdjęcia

a co za roznica ??


60 gb to nie wiele wiec serwer wirtualny za 300 zl daje min 500gb miesiecznie u najdrozszych operatorow

#60 Marek1364

Marek1364
  • Użytkownik
  • 270 postów

Napisano 19 luty 2012 - 08:48

Witam. Noka – Mam prośbę, możesz opisac jak wstawiasz zdjęcia z picasa , szczegółowo i po kolei .

Próbuje różnymi sposobami i nie wychodzi mi tylko adresy się wyswietlają a nie obrazki na forum.
przykład adresu:
https://lh4.googleus... ... SC0184.JPG

Dziękuje z góry za pomoc i pozdrawiam
Mój Album MIX...
http://picasaweb.google.pl/marek1364
SONY A200 + 18-55/3,5-5,6 MFA 70 - 210 F 3,5-4,5...