Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Nur czarnoszyi - Gavia arctica


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#21 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 21 kwiecień 2013 - 09:20

Pogratulować gatunku. Bardzo dobre zdjęcia wwx.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#22 wwx

wwx
  • Użytkownik
  • 384 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 21 kwiecień 2013 - 12:19

Wspaniałe ma ubarwienie, chociaż na ostatnim wysoko dość.


Dosyć ciężko uzyskać właściwą perspektywę z samochodu, który dodatkowo jest na nasypie ;-) Ale na tym zdjęciu dobrze widać mu kuper i grzbiet więc coś tam wnosi.

Pozdrawiam,
/v.

#23 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 23 kwiecień 2013 - 16:26

wwx, foty mega, pozostałych kolegów również! Napiszesz coś o spotkaniu? Te ptaki są niesamowite, mieliście ogromne szczęście fotografując je. Macie najlepsze zdjęcia w Polsce tego gatunku. Fociliście je z ukrycia? Były płochliwe? Reagowały może na głos? Pozdrawiam
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#24 lucas_g

lucas_g
  • Użytkownik
  • 639 postów
  • Wiek: 42
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 23 kwiecień 2013 - 16:37

Marcin STFN, mi również dane było obserwować i focić te ptaki. Ja miałem w całej tej sytuacji niezłego farta i udało się. Ukrycie to karimata i siatka, nic więcej nie potrzeba. Zachowują się dosyć swobodnie, nie zwracając za bardzo uwagi na szkiełko. Moje strzały poniżej w trochę innych warunkach niż u Waldka.

9.

Dołączona grafika

10.

Dołączona grafika

11.

Dołączona grafika

#25 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 23 kwiecień 2013 - 17:01

lucas_g, dzięki. Aż mnie skręca z zazdrości :-P Do niedawna myślałem, że takie foty można zrobić tylko w Skandynawii.
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#26 wwx

wwx
  • Użytkownik
  • 384 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 23 kwiecień 2013 - 19:04

Łukasz, świetne foty - mi brakowało właśnie takiej spokojnej wody.
Marcin STFN, spotkanie zupełnie przypadkowe - zauważyłem je jadąc samochodem jak pływają tak z 5m od brzegu nasypu. Niestety nie było nawet jak się zatrzymać by mnie nie zatrąbili na śmierć więc zaparkowałem niedaleko i pogalopowałem pstryknąć chociaż jakie dokumentacyjne fotki. O ile wędkarzy to nie bardzo się obawiały to jednak moja akcja została zauważona i odpłynęły. Udało się coś tam pstryknąć pod słońce z innego miejsca ale było mało. Na drugi dzień wybrałem się obserwować kaczki i przejeżdżając obok tego samego miejsca zauważyłem, że nadal są obecne więc kaczki poszły w odstawkę i już z siatką i karimatą usadowiłem się przy brzegu na środku nasypu. Po chwili już były przy mnie ale ciemnica jeszcze była straszna. Potem co prawda trochę się rozjaśniło ale jednocześnie zaczęła się mżawka. Zebrałem się i pojechałem na te kaczki a że nie mogłem się na nich skupić to wróciłem raz jeszcze i wówczas udało mi się napstrykać portretów - podpływały na 5m i bliżej. Generalnie zachowywały się bardzo spokojnie, wędkarze im bardzo nie przeszkadzali. Robiły sobie rundkę wzdłuż brzegu tam i z powrotem. Na następny dzień wpadł Łukasz i jeszcze taki jeden znajomy, który ładnie Łukaszowi ptaki nagonił. Potem jednak przyszedł wyż i ptaki się zwinęły. Emocji było w każdym bądź razie co niemiara :-)

Pozdrawiam,
/v.

#27 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 23 kwiecień 2013 - 19:33

wwx, dzięki za opis. Te ptaki są jakieś magiczne. Miałem przyjemność obserwować nury w Polsce w lipcu... Ale nie udało się na 100% potwierdzić lęgu. Bo był też osobnik młody. Raz nawet się odezwały, coś pięknego...
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#28 lucas_g

lucas_g
  • Użytkownik
  • 639 postów
  • Wiek: 42
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 23 kwiecień 2013 - 19:37

Na następny dzień wpadł Łukasz i jeszcze taki jeden znajomy, który ładnie Łukaszowi ptaki nagonił. Potem jednak przyszedł wyż i ptaki się zwinęły. Emocji było w każdym bądź razie co niemiara :-)


Zgadza się, ja je fociłem ok. 7ej rano, a wracając z budy po 12tej już ich nie było. Właśnie to co nazwałem fartem w poprzednim poście to nagonka, którą zrobił mi Jacek i cztery sztuki wpłynęły mi prosto w obiektyw.

Waldek, dzięki za namiar. No jak zawsze pomocą posłużył Tomek_K, któremu również dzięki za wkład w te foty.

Pozdro Panowie

PS. Widzę, że nastąpiła jakaś kompresja w moich fotach, bo ostrość w oryginale jest sporo lepsza.

#29 agabird

agabird
  • Użytkownik
  • 63 postów
  • Lokalizacja:
    pomorze

Napisano 30 kwiecień 2013 - 15:20

lucas_g, SUPER
aga

#30 pol

pol
  • Lokalizacja:
    dolnośląskie

Napisano 03 maj 2013 - 07:26

lucas_g :thumbsup:

#31 miszak

miszak

Napisano 03 maj 2013 - 09:33

Łukasz - rewelka :)

 


#32 ornitologbywalec

ornitologbywalec
  • Małomówny
  • 10 postów

Napisano 24 listopad 2013 - 22:45

lucas_g piękności

#33 harrysly (Sly)

harrysly
  • Lokalizacja:
    Ełk

Napisano 15 grudzień 2013 - 20:48

Łukasz...Fotki rewelka!!!

To nie kompresja to po prostu za słaba rozdzielczość monitora żeby oddać to piękno!


 Canon Eos 7D

Canon EF 100-400 f/4.5-5.6 L IS USM

Rura 650-1350mm made by China

Strona testowa"

http://harrysly.wix.com/photography


#34 Areksmerdel

Areksmerdel
  • Nowa postać
  • 1 postów
  • Lokalizacja:
    Legnica

Napisano 10 czerwiec 2014 - 12:38

Mogę użyć sobie tego ostatniego zdjęcia jako tapetę na kompie? Wyszło fenomenalnie.



#35 lucas_g

lucas_g
  • Użytkownik
  • 639 postów
  • Wiek: 42
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 10 czerwiec 2014 - 19:15

Mogę użyć sobie tego ostatniego zdjęcia jako tapetę na kompie? Wyszło fenomenalnie.

 

Śmiało!!



#36 Grous

Grous
  • Nowa postać
  • 1 postów

Napisano 30 wrzesień 2014 - 08:04

Nur cudny. Aż dziw, że nie jest to grafika komputerowa







Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych