Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Pogórze Strzyżowsko - Dynowskie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
107 odpowiedzi w tym temacie

#41 viwaldi68

viwaldi68
  • Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 20 luty 2013 - 22:50

viwaldi68, kościółek to w Oparówce? Kształt ten, ale okolica ciekawie ujęta, od strony której nigdy nie widziałem ;)

To nie jest Oparówka chociaż blisko byłeś :), tuż za górką jest miejscowość Rzepnik i to ten jest na fotce.
Podkarpacie :)

#42 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 21 luty 2013 - 11:54

Mam jeszcze jedno pytanie prośbę dot. ona Vulpesa i Adminów , czy można by zmienić tytuł galerii na Pogórze Strzyżowsko - Dynowskie?

Ja jestem za. :-) Zwłaszcza, że często obydwa Pogórza ujmuje się w różnych opracowaniach razem i są one dość zbliżone do siebie krajobrazowo.
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#43 viwaldi68

viwaldi68
  • Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 21 luty 2013 - 23:16

Ja jestem za. :-) Zwłaszcza, że często obydwa Pogórza ujmuje się w różnych opracowaniach razem i są one dość zbliżone do siebie krajobrazowo.


Pozostaje nam czekać na reakcje Admina.
Fotka przedstawia fragment pogórza widziany z BN
24.
Dołączona grafika
Podkarpacie :)

#44 Dratwa (Paweł Szydło)

Dratwa
  • Lokalizacja:
    Pogórze Strzyżowskie

Napisano 15 marzec 2013 - 01:53

viwaldi68, pięknie się wpisuje w leśny pejzaż, ale drewniane paskudztwo mnie trochę przeszkadza(ale ja już tak mam ;-) ) nigdy nie byłem w Rzepniku a widzę, że warto wpaść. ja z drugiej strony pogórza. widziałem cerkiew w Bonarówce ale raczej tylko architektoniczne fotki, ponieważ w krajobraz wpisuje się raczej słabo. Co do wątku to kiedyś myślałem, że samoistnie się połączą, gdyż to tak naprawdę ta sama jednostka geograficzna, spróbowałem wstawić fotkę nawet ale nie wyszło.

Mam dwa pstryki z okolicy góry Chełm, już praktycznie nocnych, gdyż ostatnio mam chwilę wolnego tylko wieczorem.
25.
Dołączona grafika
26.
Dołączona grafika

#45 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 15 marzec 2013 - 07:30

Mam dwa pstryki z okolicy góry Chełm, już praktycznie nocnych, gdyż ostatnio mam chwilę wolnego tylko wieczorem.

Na szczęście dni coraz dłuższe i wkrótce czas zmienią na letni, to będziesz miał wieczorami więcej czasu na focenie. :-)
25 mi się bardzo podoba.
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#46 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 15 marzec 2013 - 08:51

czy można by zmienić tytuł galerii na Pogórze Strzyżowsko - Dynowskie?

Załatwione. Piszcie na PW w takich sprawach zawsze będzie szybciej.

#47 Dratwa (Paweł Szydło)

Dratwa
  • Lokalizacja:
    Pogórze Strzyżowskie

Napisano 16 marzec 2013 - 20:46

Vulpes dzięki. dnia przybywa więc na pewno jak nie o brzasku to wieczorem uda się wygospodarować trochę czasu. na razie wpadłem w młynek i tyram na okrągło, ale czasem wieczorem godzinkę znajdę ;-) .

dodam jeszcze takie z jesieni i dwa teraźniejsze:
27.
Dołączona grafika
28.
Dołączona grafika
29.
Dołączona grafika
gdyby kogoś interesowało to pogórze pstrykam w obrębie miejscowości Zawadka-Grodzisko-Różanka-Nawsie.

P.S.
niedawno ktoś z mojej okolicy był u mnie kupić filtry. niestety byłem w pracy i osobiście nie miałem przyjemności spotkania. może to przypadkiem ktoś z tego forum?

#48 pioterski

pioterski
  • Lokalizacja:
    małopolska

Napisano 16 marzec 2013 - 21:38

Dratwa piękne kadry. 27 najbardziej mi się podoba, takie przestrzenne - aż mam wrażenie, że ta sarna zaraz ucieknie za pagórek ;-)

#49 Dratwa (Paweł Szydło)

Dratwa
  • Lokalizacja:
    Pogórze Strzyżowskie

Napisano 22 marzec 2013 - 02:04

pioterski, dzięki. cieszę się, że spojrzałeś na moje pstryki.
mam jeszcze takie z zimowego wieczoru:
30.
Dołączona grafika
31.
Dołączona grafika
32.
Dołączona grafika

#50 emwi

emwi
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 22 marzec 2013 - 06:15

Dratwa, naprawdę ciekawe te ostatnie odsłony
[27] piękne światło i czworonożny bonusik w plenerze
[28] zgrabny kadr i równowaga tonalna
[29] drzewo świetnie w kadr wpasowane, no i ta mgiełka ...
[30] faktury na śniegu czadowo podświetlone, choć samo słońce nie do końca mi się podoba (myślę o tej obwódce)
[31] w sam raz
[32] do szczęścia mi bark tylko czegoś jeszcze na pierwszym planie - jakoś duuużo tego śniegu w tym przypadku ...

X-T3, X-T20, X-M1, K-5 IIS, S5 PRO i pleśniaków garść, szklarni nie ogarniam
 


#51 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 22 marzec 2013 - 06:50

Dratwa, obie serie bardzo fajne, choć zupełnie odmienne. :-) Pięknie wykorzystałeś warunki.
Ja nieraz mam dylemat - jechać z Jasła na południe w Beskid Niski, czy na północ, na Pogórze Strzyżowskie. :-)
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#52 KrzysiekG

KrzysiekG
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 22 marzec 2013 - 10:50

Witajcie,

Dratwa, Vulpes, z ogromną przyjemnością obejrzałem cały wątek, piękne miejsca Panowie pokazujecie, oby więcej takich wątków na forum :bow:

Pozdrawiam
Krzysiek

#53 Dratwa (Paweł Szydło)

Dratwa
  • Lokalizacja:
    Pogórze Strzyżowskie

Napisano 24 marzec 2013 - 12:31

nieraz mam dylemat - jechać z Jasła na południe w Beskid Niski, czy na północ, na Pogórze Strzyżowskie. :-)

to akurat nie jest dziwne, widziałem w wątku beskidzkim, że piękne masz tam zakątki. kiedyś wpadnę do Ciebie jak czasu więcej dorwę to mi je pokażesz mam nadzieję.
KrzysiekG, Vulpes, dzięki.emwi, Tobie szczególnie dziękuję za szczegółowe potraktowanie serii takie rady są dla mnie na wagę złota.

pokażę jeszcze taki pstryk popełniony na potoku płynącym przez Zawadkę:

33.
Dołączona grafika

#54 =JARECZEK= (Jarek)

=JARECZEK=
  • Użytkownik
  • 61 postów
  • Wiek: 33
  • Lokalizacja:
    Łódź

Napisano 26 marzec 2013 - 18:26

Ciekawy kadr, ale ja bym wydłużył czas naświetlania żeby woda była bardziej rozmyta.

Nikon D300s + Nikkor 300mmf/4


#55 Dratwa (Paweł Szydło)

Dratwa
  • Lokalizacja:
    Pogórze Strzyżowskie

Napisano 30 kwiecień 2013 - 08:02

=JARECZEK=, dzięki. inaczej się nie dało, niestety nie miałem statywu :-/ .
takie drzewa z pogórza:
34.
Dołączona grafika
35.
Dołączona grafika
36.
Dołączona grafika

#56 emwi

emwi
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 30 kwiecień 2013 - 09:28

Dratwa, mnie tam brak mleka na 33 w ogóle nie przeszkadza, lubię tak jak jest. Co do ostatniej serii, na 34 piękne jesienne kolory, na 35 dobra rytmiczna kompozycja, a najlepsza 36-ka, że też Ci się chciało w taką śnieżycę biegać z aparatem ;-)

X-T3, X-T20, X-M1, K-5 IIS, S5 PRO i pleśniaków garść, szklarni nie ogarniam
 


#57 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 30 kwiecień 2013 - 19:21

Dratwa, świetna seria. Bardzo zrożnicowana. 36 wyszła bardzo malarsko.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#58 meg (Magda)

meg
  • Użytkownik
  • 261 postów
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 02 maj 2013 - 16:01

36 fajnie graficznie wyszło, gratki

#59 Dratwa (Paweł Szydło)

Dratwa
  • Lokalizacja:
    Pogórze Strzyżowskie

Napisano 19 maj 2013 - 08:52

emwi, michalv, meg, wielkie dzięki.

dodam jeszcze takie zamknięte bardziej z mojego ulubionego lasu

37.
Dołączona grafika
38.
Dołączona grafika
39.
Dołączona grafika

#60 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 19 maj 2013 - 22:21

Dratwa, piękne zdjecia pokazujesz na tej stronie. 36 mnie rozwaliło super. Wyróżnię też 31, 32 i 39.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych