Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x

Zdjęcie

Foto - opowieści

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
104 odpowiedzi w tym temacie

#101 kucik (Michał)

kucik

Napisano 28 wrzesień 2012 - 12:26

Rykowisko 2012 - Pogoda tego dnia lekko się zepsuła, ale na naszą korzyść z prognozy pochmurnego poranka niewiele się sprawdziło. Po wczorajszych przeżyciach, dziś siedzimy cicho jak mysz pod miotłą, w końcu w tym miejscu wczoraj tyle się wydarzyło. Rykowisko jest nieco mniej intensywne, ale przynajmniej „śpiew” byków dobiega z każdej strony, tak jak zazwyczaj.
Dziś wiemy, że jelenie są blisko. Intensywny piżmowy zapach czuć bez przerwy. Czas ucieka, a między chmurami pojawiają się jasne promyki słońca. Pierwszy byk tego dnia wychodzi daleko od nas, a co gorsza idzie w odwrotnym kierunku niż oczekiwalibyśmy. Parę zdjęć dokumentacyjnych – dwunastak i to nie jakiś bardzo duży. Może wróci?… Chwilę później, w linii młodnika, tuż przy rowie rozdzielającym ostoję od luźnej, bagnistej brzeziny pojawia się pojedyncza łania. Nie wyczuwa nas, a już na pewno nie zauważa. To dobry znak – wcześniej czy później pokaże się i jej towarzysz. Tym razem natura nas jednak wynagradza lepiej, niż się mogliśmy spodziewać. Nim dane nam było zobaczyć pierwszego byka, kolejny zaraz obok odzywa się chrapliwym, mocnym rykiem. Drugi mu wyraźnie wtóruje, nie pozostająć dłużnym. Nagle do sylwetki jednego z byków dopada z impetem drugi. Niemożliwe – druga walka dzień po dniu, w tym samym miejscu! Trzaski poroża, huk łamanych drzew i gałęzi tylko wzmaga wrażenia. Uderzają o siebie porożem i zaczyna się widowisko!

Ciąg dalszy na naszej stronie http://michalkut.art.pl Zapraszam do lektury 3 części opowiadań z Rykowiska 2012.

Dołączona grafika

#102 Robertinio

Robertinio
  • Użytkownik
  • 62 postów

Napisano 17 styczeń 2013 - 20:23

Oto moje wyprawy i ich opowieści ;)
Strona dopiero co zaczęła swoje funkcjonowanie, ale myślę, że się spodoba
www.wyprawyy.orangespace.pl
Pozdrawiam ;)

#103 tcherpaq

tcherpaq
  • Małomówny
  • 9 postów

Napisano 01 luty 2013 - 00:04

Witam.

Na forum jestem od wczoraj więc nie wszystko zdołałem przejrzeć i przeczytać. Mam nadzieję, że tego "zjawiska" jeszcze nie prezentowaliście ...

Większość moich wypraw związana jest z rowerem lub ... butami ;) Tylko takie podróżowanie daje możliwość niczym nieskrępowanej wolności. Tylko wtedy jestem w stanie zauważyć osobliwości zmieniającego się krajobrazu. Niedogodności są tak oczywiste, że nie muszę ich opisywać, dogodności zaś mało znane ...

O drzewach arganowych czytałem już dawno temu. Zawsze imponowały mi swoją siłą przetrwania i jednocześnie występowaniem w jednym tylko miejscu na ziemi - południowo zachodnie Maroko. Wielu zjadło zęby na nieudanych próbach przeniesienia i adaptacji w innych rejonach kraju czy świata. O kozach pasących się na Arganii a i owszem - słyszałem, ale wiary nie dawałem ;)

Dołączona grafika

#104 zimen (Grzegorz)

zimen

Napisano 04 luty 2013 - 20:32

tcherpaq, może to jakiś nowy gatunek kóz ? Drzewne ? :-D

#105 obywatel

obywatel
  • Użytkownik
  • 988 postów

Napisano 05 luty 2013 - 21:42

Wspaniale się czytało ten wątek po jakimś czasie. Cieszę się, że nie umarł.