Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Lumix Fz 100 Jakie ustawienia do fotografii ptaków?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dawidziak

Dawidziak
  • Małomówny
  • 24 postów
  • Lokalizacja:
    Bydgoszcz

Napisano 09 lipiec 2011 - 21:26

Witam wszystkich serdecznie, od niedawna jestem posiadaczem fz 100 i dopiero uczę się co to przysłona, migawka itp. więc proszę o wyrozumiałość. Natknąłem się w necie na tą stronkę: http://www.fredmiran...um/topic/949467 i jeśli się nie mylę te piękne fotki zostały zrobione tymże własnie aparatem. Teraz prośba do cierpliwych wyrozumiałych i doświadczonych użytkowników: w jaki sposób mam robić takie fotki? Jaka wartość przysłony, migawki, jaki pomiar ostrości (jedno, wielo-punktowy czy może śledzenie af) z jakiej odległości focić, proszę o wszelkie możliwe rady, linki itp. (z angielskim u mnie b. słabo). Naprawdę byłbym zobowiązany, pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na odpowiedzi.

#2 NiceDmg (Jakub)

NiceDmg
  • Użytkownik
  • 1290 postów
  • Wiek: 28
  • Lokalizacja:
    Malopolska

Napisano 09 lipiec 2011 - 21:45

ja mam fz38 i focę na trybie cust , balans bieli ręczny iso do 400 nie więcej , jedno pkt af , nasycenie podnoszę lekko . Jak coś to pytaj lub dokładnie opisz problem.
P.S . radzę poczytać istrukcje ;-)

#3 Dawidziak

Dawidziak
  • Małomówny
  • 24 postów
  • Lokalizacja:
    Bydgoszcz

Napisano 10 lipiec 2011 - 08:50

Ciekawi mnie jak uzyskać takie fajne rozmyte tło i czy im wyższa prędkość migawki to tym gorsza jakość zdjęcia?

#4 NiceDmg (Jakub)

NiceDmg
  • Użytkownik
  • 1290 postów
  • Wiek: 28
  • Lokalizacja:
    Malopolska

Napisano 10 lipiec 2011 - 08:56

Dawidziak, ja rozmywam tło poprzez ustawienie "makro af " .
Im większa prędkość to jakość chyba nie spada , przynajmiej tego nie zauważyłem.

#5 Dawidziak

Dawidziak
  • Małomówny
  • 24 postów
  • Lokalizacja:
    Bydgoszcz

Napisano 21 lipiec 2011 - 20:38

Słuchaj a jak przy długim czasie migawki uzyskać ostre zdjęcie? takie jak np. to: http://panasonic.net/avc/lumix/popup/fz100_gallery/index.html?
Dzisiaj w okolicy godziny 20 natrafiłem na rodzinkę bobrów, jak zwiększałem prędkość migawki to zdjęcia wychodziły za ciemne a gdy zmniejszałem to rozmazane tak jak poniżej, no i zmarnowałem piękną okazję, pozostaje jedynie radość ze spotkania ;-) Jak fotografować w kiepskich warunkach świetlnych żeby uzyskać takie wyniki jak na tych podlinkowanych stronach? ISO 400 miałem ustawione. Z góry dzięki. Oto jedno z wielu zepsutych fotek boberka

Dołączona grafika

#6 Podwyszyński

Podwyszyński
  • Lokalizacja:
    małopolska

Napisano 21 lipiec 2011 - 21:08

Kupić statyw :)

Canon 300mm f4 non IS L + 40d + 7d

http://www.podwyszynski.eu/


#7 Marian

Marian
  • Użytkownik
  • 240 postów
  • Lokalizacja:
    CHEŁM ŚLĄSKI

Napisano 22 lipiec 2011 - 03:33

Dawidziak, podstawy fotografii się kłaniają :) Póki co to na tym forum dowiesz się bardziej jak podejść zwierzęta, jak się ukryć, gdzie je spotkać jaki obiektyw kupić do ptaków. Ty potrzebujesz wiedzy jak robić zdjęcia aparatem cyfrowym. Zajrzyj tutaj:
http://www.foto-ptak... ... mitstart=3 może coś pomoże.

#8 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 22 lipiec 2011 - 07:24

Dawidziak,

Tak jak wyżej koledzy Podwyszyński i Marian, radzą tak zrób. Od siebie dodam, że miałeś ustawione ISO 200 według EXIF-a nie 400. Ratuje Cie więc w takiej sytuacji jak na zdjęciu statyw + większe ISO.

ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.


#9 enkoder (Paweł)

enkoder
  • Użytkownik
  • 1337 postów
  • Wiek: 48
  • Lokalizacja:
    Wrocław, Krzyki

Napisano 22 lipiec 2011 - 07:55

Tak czy inaczej, przy takich warunkach, statyw może niewiele pomóc, przy czasach rzędu 1/15 obiekt może być także poruszony jeśli sam będzie w ruchu.
Miałem ostatnio podobną sytuację w parku, jak wiadomo w parku jest stosunkowo ciemno i nawet na statywie
wiewiórkę ciężko ustrzelić nie poruszoną, tym bardziej jak łapkami obraca orzecha.
PRZYKŁAD (czas 1/60)

#10 Dawidziak

Dawidziak
  • Małomówny
  • 24 postów
  • Lokalizacja:
    Bydgoszcz

Napisano 23 lipiec 2011 - 09:16

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, rzeczywiście ISO było 200 ;-) jak pogoda się poprawi znów spróbuję podejść boberki.

Na koniec mam wielką prośbę - czy mógłby ktoś sprawdzić mi parametry drugiego od góry zdjęcia na tej stronie: http://www.fredmiran... ... astmessage
Naprawdę byłbym b. wdzięczny. Pozdrawiam

#11 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 23 lipiec 2011 - 11:53

Dawidziak,

ISO - 100
przysłona - F 5,2
czas - 1/40

ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.


#12 Dawidziak

Dawidziak
  • Małomówny
  • 24 postów
  • Lokalizacja:
    Bydgoszcz

Napisano 23 lipiec 2011 - 14:13

kulek855,
Dziękuję bardzo bardzo... ;-) przyjemności





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych