Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Żaba jeziorkowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 siudym

siudym
  • Użytkownik
  • 859 postów
  • Wiek: 43
  • Lokalizacja:
    Iława

Napisano 15 maj 2011 - 00:13

Dorodna samica zaby jeziorkowej. Jesli ktos chce odroznic ten gatunek od innych zab zielonych, to polecam lekture W.Juszczyka.



1
Dołączona grafika

2
Dołączona grafika

3
Dołączona grafika

Canon 300D / 600D


#2 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 15 maj 2011 - 21:59

siudym, chyba jaki układ z płazami masz - nie dość że przegląd gatunków to jeszcze same "czyściochy" Ci się trafiają.
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#3 Dratwa (Paweł Szydło)

Dratwa
  • Lokalizacja:
    Pogórze Strzyżowskie

Napisano 17 maj 2011 - 14:23

siudym, piękne kadry i gatunek znakomity :bow: te kreski wzdłuż grzbietu to zapewne wyróżnik?

#4 siudym

siudym
  • Użytkownik
  • 859 postów
  • Wiek: 43
  • Lokalizacja:
    Iława

Napisano 17 maj 2011 - 19:31

No wlasnie nie jest to norma (trzeba jednak kilka innych cech jeszcze powiązac) Ogolnie duzo pisania, najlepiej poczytac o zabach wodnych publikacje W.Juszczyka (sa tez w necie przepisane). Aha i lepiej nie czytac i sugerowac sie "kluczami" z wikipedii, bo sa bledne...

Jedynym z najlepszych sposobow odroznienia jest czarno-zolty marmurek pod udami i w pachwinach ud oraz oczywiscie spore modzele podeszwowe :) Aby to sprawdzic oczywiscie trzeba zabe zlapac, inaczej tego nie widac. Mojego osobnika znalazlem z dala od wody, siedzial na srodku polnej drogi, oczywiscie przewiazlem ja do pobliskiego rozlewiska i pewnie tam juz znalazla partnera (a raczej na 100%, bo samic zawsze jest mniej :)))

Wogole 2 dni temu spotkalem inna jeziorkowa, ale miala moze 3.5-4cm. Niestety nie mialem aparatu.

edit:
http://www.plazy.xzd...zaba-jeziorkowa
Tu jest przepisane z ksiazki Juszczyka.

Canon 300D / 600D


#5 puciu

puciu
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 17 maj 2011 - 19:49

siudym, bardzo fajne te fotki. Pięknie pozowała.

#6 Michał M.

Michał M.
  • Małomówny
  • 10 postów

Napisano 04 maj 2012 - 23:16

Jest dorodna samica, to ja dorzucę od siebie zdjęcia dwóch samców. W pozie dość... jednoznacznej, ale one w szale miłosnych uniesień łapią co popadnie - tutaj drugiego samca.
4.
Dołączona grafika
5.
Dołączona grafika
Pozdrawiam, Michał.

#7 Wojtynia (Wojtek Smagała)

Wojtynia
  • Lokalizacja:
    Dobroszyce/Wrocław

Napisano 10 czerwiec 2012 - 14:47

Ja również powoli będę próbował sił w temacie płazim. Dziś znalazłem miejsce, gdzie jest komplex żab zielonych. Więc identyfikacja trudna. Wydaje mi się, że powinien powstać wątek np. żaby z grupy żab zielonych (bo brunatne łatwiejsze są). Moi poprzednicy wykonali kawał dobrej roboty w tym temacie i staram się podglądać inne fotografie, aby samemu wiedzieć na co zwracać uwagę. O to jedno z moim dzisiejszych zdjęć:
6.
Dołączona grafika
Liczę na jakieś rady, konstruktywną krytykę itd. Ponieważ planuje jak juz wszystko uporządkuje w szkole tam wyruszyć znów :D
Pozdrawiam.
C50d + kit długi i krótki i t17-502.8 Wojtek Smagała




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych