Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x

Zdjęcie

Gdańsk

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 trauma

trauma
  • Użytkownik
  • 204 postów

Napisano 01 wrzesień 2010 - 18:36

Witam!

Od października będę mieszkał w Gdańsku. Chciałbym się Was zapytać gdzie iść tam na zdjęcia (albo w okolicach). Czy w październiku na wybrzeżu będzie jeszcze jakieś ptactwo? Na mapie widzę rezerwat Ptasi Raj, ale nie znalazłem o nim informacji w sieci. Czy jest to dobre miejsce do zdjęć?

#2 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów

Napisano 01 wrzesień 2010 - 18:51

Czy w październiku na wybrzeżu będzie jeszcze jakieś ptactwo?

Nooo kolego wtedy to się dopiero zacznie! :-) Jest Ptasi Raj, jest Ujście Wisły. W tym drugim już niedługo się nie pofoci bo ma być zakaz wstępu. W październiku będzie intensywny przelot drapoli, najlepsze miejsce do ich obserwacji to Mierzeja. W listopadzie leci tam sporo wróblaków. Zimą najlepszy jest płw Helski.
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#3 trauma

trauma
  • Użytkownik
  • 204 postów

Napisano 01 wrzesień 2010 - 20:28

Aż tak daleko (Hel) to chyba nie dam rady podróżować. Studia zaczynam ;-) Jest jakaś szansa, że jak będę łaził po wybrzeżu to spotkam jakieś zwierzęta? Nie mam kompletnie doświadczenia w fotografowaniu nad morzem. Ten ptasi raj będę musiał obadać. Może będzie ciekawie. Chciałem wybrać studia w Białymstoku ze względu na bliskość Biebrzy, ale jednak wybrałem lepszą uczelnię :lol:

#4 Ark (Arkadiusz)

Ark
  • Użytkownik
  • 2220 postów

Napisano 28 wrzesień 2010 - 13:21

Zwierzęta znajdziesz w Oliwskim ZOO ;-) , a poważnie - Trójmiejski Park Krajobrazowy. W Oliwie przy ul. Karpackiej jest nawet odłownia dzików, które podchodzą pod sam blok. Swego czasu była akcja, że dzik wyrwał jakiejś babci siatkę z zakupami (pewnie sama ze strachu upuściła) i postawiono odłownię. W zachodniopomorskim mieszkam od niedawna - pochodzę z Gdańska, a przy Karpackiej mieszkałem ładnych perę lat...Proponuję udać się PKS'em do miejscowości Kiezmark (na trasie Gdańsk-Warszawa) i brzegiem Wisły wrócić do Sobieszewa, jak dla mnie wspaniała wyprawa. Znajdziesz jeszcze kilka ciekawych zakątków...
Pozdrawiam rodzinne strony :)

...spokój grabarza...

http://www.listkiewicz.eu

#5 miszak

miszak

Napisano 30 wrzesień 2010 - 14:12

Czy w październiku na wybrzeżu będzie jeszcze jakieś ptactwo?

Nooo kolego wtedy to się dopiero zacznie! :-) Jest Ptasi Raj, jest Ujście Wisły. W tym drugim już niedługo się nie pofoci bo ma być zakaz wstępu...

Będzie cały zamknięty? Prowobrzeżny również? Szkoda.
http://bodak.manifo.com
CANON wcześniej Prawdziwe aparaty i szkła

#6 Voyageros

Voyageros
  • Małomówny
  • 8 postów

Napisano 13 kwiecień 2011 - 20:53

Czy ktoś wokolo Gdańska chodzi w plener? Zabrałbym się...

#7 GNS

GNS
  • Małomówny
  • 35 postów

Napisano 11 wrzesień 2011 - 07:37

Witam,

Wybrał bym się gdzieś rykowisko ale musi być to miejsce dość blisko gdańska. Czy znacie jakieś miejsca gdzie dość łatwo o spotkanie jeleni w okolicach trójmiasta.
Pozdrawiam Grzegorz

#8 Ark (Arkadiusz)

Ark
  • Użytkownik
  • 2220 postów

Napisano 11 wrzesień 2011 - 08:33

GNS, Oliwskie ZOO ;-), a tak serio to, Trójmiejski Park Krajobrazowy. Jadąc ul. Spacerową w stronę Osowej, po lewej stronie drogi jest leśniczówka. Porozmawiaj z leśniczym :-)

...spokój grabarza...

http://www.listkiewicz.eu

#9 GNS

GNS
  • Małomówny
  • 35 postów

Napisano 11 wrzesień 2011 - 11:33

Czy ktoś z was spotkał jelenie po dolnej stronie obwodnicy. Ja do tej pory jedynie sarny, dziki lisy w tych okolicach spotykałem. Dlatego myślałem że na rykowysko to muszę się nieco dalej wybrać.
Pozdrawiam Grzegorz

#10 dawido

dawido
  • Użytkownik
  • 151 postów

Napisano 02 luty 2012 - 11:42

Czy ktoś z forum mieszka w okolicach Luzina?

#11 Buszmenek

Buszmenek
  • Małomówny
  • 22 postów

Napisano 15 luty 2012 - 22:00

Czy ktoś z forum mieszka w okolicach Luzina?

Ja jestem z Lęborka ;]

Tylko sprzęt mi teraz ukradli z auta w gdańsku i nie pofocę
Pentax K-5

#12 nipo80 (Grzegorz)

nipo80
  • Użytkownik
  • 165 postów

Napisano 18 luty 2012 - 21:57

A ja z Orla:)

#13 dawido

dawido
  • Użytkownik
  • 151 postów

Napisano 09 czerwiec 2012 - 17:24

nipo80, mam małe pytanko ,nie wiem czy tu pasuje (jeśli nie to proszę o zwrócenie uwagi)
Czy gdzieś w okolicach jeziora Orle znajduje się rewir lęgowy jastrzębia lub krogulca ?

#14 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów

Napisano 09 czerwiec 2012 - 22:18

dawido, takie rewiry są praktycznie wszędzie, tam pewnie też. Koło Jeziora Orle jest ciekawszy ptak, kania ruda ;-)

Tylko sprzęt mi teraz ukradli z auta w gdańsku i nie pofocę

O kurcze, przykro. Gdzie Ci ukradli? Miałeś na widoku czy w bagażniku?
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#15 dawido

dawido
  • Użytkownik
  • 151 postów

Napisano 10 czerwiec 2012 - 17:18

Marcin STFN, Dzięki , wiem że są wszędzie ,ale ja mam mało czasu żeby je szukać .A byłem tam dzisiaj i kanie widziałem ,nie jest to dla mnie żadna nowość bo koło domu mam gniazdo kani rudej .Z ciekawszych była tam para stawarów i jeden rybołów .
Z rewirami accipiterów chodzi mi nie o samą obserwację ptaków ,głównie chodzi o to że one łapią ptaki które tam występują oskubują je, a ja zbieram ich pióra .Z tego względu ,że występuje tam wielka różnorodność ptactwa jest szansa ,że znajdzie się tam coś innego .Nie same zięby bogatki i turdusy.Jeszcze raz dzięki za wszystko .

#16 Buszmenek

Buszmenek
  • Małomówny
  • 22 postów

Napisano 11 czerwiec 2012 - 09:18

[quote name="Buszmenek"]Tylko sprzęt mi teraz ukradli z auta w gdańsku i nie pofocę[/quote]
O kurcze, przykro. Gdzie Ci ukradli? Miałeś na widoku czy w bagażniku?[/quote]

Miałem w bagażniku nikt nie wiedział że mam. Jak będziecie w Gdańsku na starym mieście to nie parkujcie na ul. Latarnianej szczególnie z obcymi rejestracjami nie gdańskimi bo kradną masowo. A policja i tak nic nie robi.

Teraz zakupiłem Pentaxa K-5 także jak będzie jakiś plenerek to się pisze ;]. Co prawda jeszcze nie mam szkieł dobrych ale jakieś ruskie m42 mam. ;]
Pentax K-5

#17 dawido

dawido
  • Użytkownik
  • 151 postów

Napisano 12 czerwiec 2012 - 16:15

Buszmenek, Współczuje za sprzęt ,a karta pamięci ze zdjęciami była w aparacie?
Plenerek ...to chodzi o wspólny wypad na zdjęcia? Bo nie jestem obcykany w języku fotografów :mrgreen:

#18 Buszmenek

Buszmenek
  • Małomówny
  • 22 postów

Napisano 13 czerwiec 2012 - 09:33

Buszmenek, Współczuje za sprzęt ,a karta pamięci ze zdjęciami była w aparacie?
Plenerek ...to chodzi o wspólny wypad na zdjęcia? Bo nie jestem obcykany w języku fotografów :mrgreen:

Tak taki wspólny wypad na zdjęcia w jakieś ciekawe miejsca.
Pentax K-5

#19 dawido

dawido
  • Użytkownik
  • 151 postów

Napisano 13 czerwiec 2012 - 14:35

Ok dzięki

#20 skawek (Maciej Skawina)

skawek
  • Użytkownik
  • 142 postów

Napisano 08 sierpień 2012 - 12:39

Puk, puk, puk - może Ktoś tam będzie z Waszej grupy. Wybieram się w sobotę 11.08. do Jantara na kilka dni rowerowo-fotograficznie. Trochę poczytałem o Ptasim Raju i Mewia Łacha. Jakby ktoś odpowiedział jak tam jest? Czy rzeczywiście nie można na Mewią Łachę wchodzić do 15 VIII? Planuję też jakiś wschodzik zaliczyć. Gdzie byłaby najlepsza miejscówka??? Pozdrawiam Skawek :mrgreen: