Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x

Zdjęcie

Łódź i okolice

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
786 odpowiedzi w tym temacie

#61 obywatel

obywatel
  • Użytkownik
  • 988 postów

Napisano 09 marzec 2011 - 07:07

bardzo dobrze. Czosnek to naturalny antybiotyk, nie ma nic lepszego. No może jeszcze grzane piwko z miodem heheheh. No ja będę raczej koło 13. Długo z wami posiedzieć nie zdołam, bo muszę też troszkę czasu poświęcić rodzinie, a niestety cały tydzień jestem w pędzie.

#62 JarekP

JarekP

Napisano 09 marzec 2011 - 14:31

obywatel już pisał w tej sprawia a ja tylko doprecyzuje
kto zna dobrze tą miejscówkę???
czy jest możliwość rozpalenia tam ogniska a jak jest to czy będzie też w okolicy jakiś sklep
żeby nie było potrzeby prowiantu ze sobą ciągnąć

PS. Marek__ZZ dzięki za życzenia - mamy nadzieję że dopisze :lol:

#63 jarecki1982

jarecki1982
  • Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 09 marzec 2011 - 18:56

Jest sklepik na lotnisku ale tam jest bardzo drogo. co do rozpalenia ogniska, to widziałem tam wielu grillujących ludzi wiec mozna zamiast ogniska zrobic grill:))
Pozrawiam

Bemol, dobry jest miks: wyciśnięte 2 ząbki czosnku, łyżeczka miodu i zalać to trzeba gorącą wodą na 2 godzinki. trzeba to pić 3-6 razy dziennie:)
Pomaga choć gorszego nie piłem:)
Olympus E-410 + 14-42 mm + 40-150mm + 70-300mm soczewki makro:) +1, +2, +4, +10 dioptrii

#64 JarekP

JarekP

Napisano 09 marzec 2011 - 19:30

Po rozmowie telefonicznej z dziobrykiem stwierdzam że ta miejscówka zapowiada się bardzo interesująco, widzę teraz że przez moje lenistwo :oops: znam w Łodzi tylko łąki w mojej okolicy gdzie uganiam się za motylami a tyle innych fajnych modeli przeleciało mi koło nosa.
Mam nadzieję że teraz to się zmieni z Waszą pomocą :lol:
Co do ogniska do zadecydujemy na miejscu, sklepy są niedaleko więc nie powinno być problemu z zakupami

#65 Maniek

Maniek
  • Małomówny
  • 21 postów

Napisano 09 marzec 2011 - 21:15

Witam Łodziaków :) Czy nowi forumowicze mogą uczestniczyć w spotkaniach? Jeśli tak to jestem chętny zarówno na spotkania miejscowe jak i na małe wypady w okolice.
Pozdrawiam
E-system

#66 jarecki1982

jarecki1982
  • Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 09 marzec 2011 - 23:10

Witaj Mańku!
Witam w Grupie Łódzkiej:)
Juz nie jestem najmłodszym członkiem Grupy:D
Pozdrawiam
Olympus E-410 + 14-42 mm + 40-150mm + 70-300mm soczewki makro:) +1, +2, +4, +10 dioptrii

#67 bemol

bemol
  • Użytkownik
  • 446 postów

Napisano 10 marzec 2011 - 06:16

widzę teraz że przez moje lenistwo znam w Łodzi tylko łąki w mojej okolicy

.
To tak jak ja.
Na razie w walce z przeziębieniem jest remis, z lekkim wskazaniem niestety na chorobę. Ale walczę dalej.
Teraz pytanie techniczne - zaczniemy na Lublinku, ale czy tam również skończymy?? Pytam dlatego, że jeśli tak będzie, to żeby nie rozsiewać zarazków przyjadę samochodem, jeśli w planach jest inna trasa powrotna to skorzystam z MPK. I drugie pytanie - uważacie, że warto zabierać statyw??

#68 obywatel

obywatel
  • Użytkownik
  • 988 postów

Napisano 10 marzec 2011 - 13:34

Hehehe, zapowiada się ciekawe spotkanie. Ja mam pewne trudności logistyczne, bo żona mnie poprosiła o przejęcie opieki nad córeczką w sobotę, ale najwyżej przyjedziemy we dwoje :mrgreen:

#69 JarekP

JarekP

Napisano 10 marzec 2011 - 14:41

Maniek - witamy :chlebisol: i zapraszamy
bemol - trudno mi powiedzieć, to nie mój teren ale jeśli by ktoś miał ochotę na małe :beer: po spotkaniu to raczej MPK, co do statywu :?: ja nie biorę
obywatel - będzie bardzo miło Cię poznać jak i Twoją :girl:

#70 jarecki1982

jarecki1982
  • Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 10 marzec 2011 - 18:07

Ja też raczej swojego statywu nie biorę, mam nadzieje ze pogoda nam dopisze Panowie:)

#71 JarekP

JarekP

Napisano 10 marzec 2011 - 19:43

no właśnie oglądam pogodę w TVN Meteo i na sobotę prognozują około +10*C, zachmurzenie małe bez opadów :vivalabamba:

#72 tomphoto

tomphoto
  • Użytkownik
  • 257 postów

Napisano 11 marzec 2011 - 07:01

Ja też raczej swojego statywu nie biorę, mam nadzieje ze pogoda nam dopisze Panowie:)

Statyw konieczny, stawy 4-5 na razie jeszcze zamarznięte, struga powoli zaczyna płynąć, mamy pierwsze symptomy wiosny a mianowicie rokitę, lub bazie jak kto woli. Lód na stawach coraz cieńszy może troszkę puści do soboty.
Mała uwaga o 12 będzie już troszkę ludzi szczególnie gdy słonko będzie. Fotka na zachętę dla nie zdecydowanych.
Grzybki zimą

Pewnie będę

#73 bemol

bemol
  • Użytkownik
  • 446 postów

Napisano 11 marzec 2011 - 17:49

Katar lekko odpuścił. Jutro o 12-tej melduję się na Lublinku.
EDIT:
Proszę o poradę... przyjadę autobusem 55, ale widzę takie przystanki:
- Terminal nr 1
- Lotnisko
- Lotnisko (Płocka)

Gdzie mam wysiąść?? Może doprecyzujemy miejsce spotkania??

#74 JarekP

JarekP

Napisano 11 marzec 2011 - 18:31

Nie wiem kto czym przyjedzie (55 czy 65)
ale jak wynika z mapki wspólny przystanek to LOTNISKO więc proponuję tam a jak się ktoś zgubi to pozostaje telefon :-D

Dołączona grafika

#75 jarecki1982

jarecki1982
  • Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 12 marzec 2011 - 01:04

Też tak mi się wydaje, Lotnisko jest dobrym punktem. I tak przy okazji, do lotniska dojeżdża 65 a nie 65A. Uważajcie żeby się nie wkopać i nie zasuwać od Nowych Sadów lub żeby nie czekać na inny autobus. Pozdrawiam. Jarek

#76 Maniek

Maniek
  • Małomówny
  • 21 postów

Napisano 12 marzec 2011 - 07:45

Witam szanowne grono.
Ja niestety przed południem muszę opuścić nasze piękne miasto więc totalnie odpadam z dzisiejszego spota za to jutro jestem wolny jak sanki w maju ;)
Czekam na relacje ze spotkania (najlepiej foto-relacje, warunki na zdjęcia idealne, piękna pogoda) i pozdrawiam Was wszystkich serdecznie. Do zobaczenia następnym razem.

#77 bemol

bemol
  • Użytkownik
  • 446 postów

Napisano 12 marzec 2011 - 18:18

Dzięki Panowie za super plener :mrgreen: Dla zainteresowanych zanotowane okazy to: sarny, myszaki, pustułka, szczygły, dzięcioł zielony (robił nas w konia jak chciał), pliszka siwa, żurawie w locie, stado krzyżówek, dwa koty, kilkanaście obszczekujących psów, sikorki, głos skowronka (to już na pewno wiosna), żelazny ptak nad Lublinkiem... Ale najważniejsza dla mnie to atmosfera. (dziobryk dzięki za opowieści i wskazówki). W tym towarzystwie zawsze chętnie wybiorę się na wycieczkę - z wszystkimi razem i z każdym z osobna.

P.S. Teraz wiem, że zanim kupię plecak, to potrzebuję wygodniejsze buty...idę zerwać odcisk :-/

#78 tomphoto

tomphoto
  • Użytkownik
  • 257 postów

Napisano 12 marzec 2011 - 21:23

Widzę że plener udany, kiedy następny raz ? Może tym razem bagienko i okoliczne lasy koło oczyszczalni ?

#79 JarekP

JarekP

Napisano 12 marzec 2011 - 22:40

Spotkanie uważam za bardzo udane :-D gorące podziękowania dla uczestników za miłe towarzystwo.

A oto kilka nieudanych pstryków w moim wykonaniu

1
Dołączona grafika
od lewej: jarecki1982, bemol, dziobryk

2
Dołączona grafika
a tu bemol, który nawiasem mówiąc zrobił chyba najwięcej zdjęć - więc czemu tu ich jeszcze nie ma :bangin:
a przepraszam przecież Ty dzisiaj świętujesz, jeszcze raz Wszystkiego Najlepszego

3
Dołączona grafika
a tu ten "zielony" który się tak z nas wyśmiewał (sorry za jakość ale z mojego sprzętu więcej nie potrafię wyciągnąć)

Jeszcze raz wielkie dzięki za miłe spotkanko i do następnego razu :mrgreen:

PS. Szkoda, że nie wszyscy dotarli ale przecież na tym spotkaniu nie kończymy, to dopiero początek ŁÓDZKIEJ GRUPY REGIONALNEJ FOTOPRZYRODA.PL

#80 jarecki1982

jarecki1982
  • Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 13 marzec 2011 - 12:36

Tak, było bardzo fajnie:) Dzieki za miłe spotkanie:)

edit by michalv.