Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x

Zdjęcie

Łódź i okolice

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
786 odpowiedzi w tym temacie

#741 Gunner

Gunner
  • Użytkownik
  • 142 postów

Napisano 20 marzec 2013 - 21:52

Ja będę naq bank jutro, a czy później jeszcze w piątek czy sobote tego nie wiem.

#742 kabat22a

kabat22a
  • Użytkownik
  • 88 postów

Napisano 20 marzec 2013 - 22:01

ja będę w sobotę
canon 600d kit , Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM , Canon EF 50mm f/1.8 II
http://kamil-fotografia.manifo.com/

#743 jarecki1982

jarecki1982
  • Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 21 marzec 2013 - 20:53

Ja też w sobotę:)
Olympus E-410 + 14-42 mm + 40-150mm + 70-300mm soczewki makro:) +1, +2, +4, +10 dioptrii

#744 Gunner

Gunner
  • Użytkownik
  • 142 postów

Napisano 21 marzec 2013 - 21:20

W sobotę będzie nizała dzicz :o Już dzisiaj był tłok i rzucanie się na modelki i wszystko co darmowe jak na mięso więc w sobote będzie pewnie znacznie gorzej ;] generalnie jeśli ktoś chce tam coś kupić/załatwić to ok, ewentualnie wyczyścić za friko sprzęt... w innych wypadkach szkoda czasu.

#745 JarekP

JarekP

Napisano 07 kwiecień 2013 - 21:29

Witam
nie wiem jak Wy ale ja już tęsknię za wiosną
Tomek, jeśli będziesz coś wiedział na temat "moczarowych" to daj znać chciałbym to wreszcie zobaczyć na własne oczy

#746 JarekP

JarekP

Napisano 17 kwiecień 2013 - 18:29

Podczas dzisiejszego spaceru gdzie tematem przewodnim była żaba moczarowa spotkałem takiego drapola, pomóżcie w identyfikacji bo z ptaszorów jestem noga

z daleka
Dołączona grafika

w locie
Dołączona grafika

no i prawie "portrecik :)
Dołączona grafika

mam nadzieję że widzicie go na tym drzewie:))))
będę wdzięczny za pomoc
a jutro dalej męczę moczarowe bo długo to pewnie nie potrwa

EDIT: jedna fotka moczarowych tak na szybko w tematycznych

#747 =JARECZEK= (Jarek)

=JARECZEK=
  • Użytkownik
  • 61 postów

Napisano 20 kwiecień 2013 - 13:09

To myszołów.
Do identyfikacji ptaków jest oddzielny temat.

Nikon D300s + Nikkor 300mmf/4

#748 bemol

bemol
  • Użytkownik
  • 446 postów

Napisano 29 kwiecień 2013 - 13:24

JarekP, tomphoto dzięki za spotkanie i spacerek. Przy okazji dowiedziałem się, że moje SPDPB (super przystosowane do plenerów buty) farbują. Do tej pory pozostały ślady na stopach :mrgreen: :rofl: :rofl:

#749 JarekP

JarekP

Napisano 29 kwiecień 2013 - 18:00

:w000t: bemol bez takich tekstów, bo oplułem monitor :rofl:

również dziękuję za super spacer :uklon:

#750 tomphoto

tomphoto
  • Użytkownik
  • 257 postów

Napisano 30 kwiecień 2013 - 14:06

BŁ zapraszam klik

#751 bemol

bemol
  • Użytkownik
  • 446 postów

Napisano 30 kwiecień 2013 - 18:43

tomphoto, widzę, że miejscówka Ci się rozkręca. A ja dzisiaj odebrałem nowe cacko :mrgreen: - oby tylko pogoda dopisała w długi weekend :kris:

#752 JarekP

JarekP

Napisano 30 kwiecień 2013 - 19:32

tomphoto, fajne fotki :thumbsup:
bemol, szybko to załatwiłeś, czekamy na pierwsze fotki z tej lufy

#753 JarekP

JarekP

Napisano 11 maj 2013 - 16:23

Moczarowe wreszcie zaliczone, czas teraz na rzekotkę drzewną, zna ktoś jakąś miejscówkę gdzie występują
bemol, jak tam pierwsze wrażenia z nowego szkiełka?
tomphoto, jeszcze raz dzięki za informacje o statywie
dziobryk, jaki jest model tej głowicy? (wysłałem sms-a z zapytaniem ale brak odpowiedzi, nie jestem pewien czy mam dobry numer do Ciebie)

#754 bemol

bemol
  • Użytkownik
  • 446 postów

Napisano 11 maj 2013 - 18:44

JarekP, Jak jest czas, to nie ma pogody, jak jest pogoda, to nie ma czasu i jeszcze w terenie nie wypróbowane szkiełko. Domowe próby nie pozwalają na pełną ocenę, ale na razie gęba mi się śmieje i uważam, że za tę cenę więcej nie można wymagać. Generalnie jestem zadowolony i o to przecież chodzi.

#755 Gunner

Gunner
  • Użytkownik
  • 142 postów

Napisano 19 maj 2013 - 12:22

Witam, czy ktoś z Was jest może posiadaczem jakiejś 1dynki Canona? Obojętne czy to 1d2/3/4. Chciałbym się spotkać chociaż na 10min i sprawdzić jak będzie działała na 1d moja sigma 120-300/2.8 OS. Oczywiście przy okazji ''dawca'' puszki będzie mógł samemu pobawić się ową sigmą, mogę też podrzucić do testów sigme 8-16 dla zainteresowanego. Spotkać możemy się gdziekolwiek. Manufaktura albo jakieś inne charakterystyczne miejsce w centrum, albo po prostu podjadę nawet gdzieś dalej ;]

Chce sprawdzić tą sigme na innym body niż moje 7d. Mam wrażenie, że coś jest nie tak z AF i nie wiem czy po prostu ten obiektyw tak ma czy też słabo dogaduje sie z moją puszką.

#756 JarekP

JarekP

Napisano 12 czerwiec 2013 - 22:03

Może ktoś będzie miał ochotę się wybrać
Link
ja niestety nie dam rady :-(

#757 poziom

poziom
  • Nowa postać
  • 1 postów

Napisano 29 lipiec 2013 - 14:40

Dzień dobry!

Chciałbym przywitać się na tymże forum. Fotografuję od kilku lat Nikonem d60, a od jesieni zeszłego roku mam obiektyw sigma 70-300 f4-5.6 apo dg macro. Fotografia macro trochę się już pobawiłem, robiłem też zdjęcia zwierząt w parkach dla tychże (np. w Kadzidłowie na Mazurach) ale najbardziej chciałbym spróbować sił w fotografi dzikich zwierząt (ssaki ewentualnie większe ptaki) na wolności.
Teorii się już naczytałem, tylko...nie bardzo wiem gdzie w rozsądnych odległościach od Łodzi (20-30 km?) można spotkać dzika/sarnę/jelenia czy ptaki drapieżne. Czy możecie mi pomóc? Już nawet nie chodzi mi o zdradzenie położenie konkretnej 'miejscówki' ale chociaż przybliżona lokalizacja. Dzięki z góry!

Pozdrawiam
Poziom

#758 JarekP

JarekP

Napisano 17 sierpień 2013 - 20:04

poziom, to wszystko zależy w której części Łodzi mieszkasz, dla przykładu u mnie na Chojnach (okolice ulic Tomaszowska, Kolumny) można spotkać sarny, bażanty, lisa, myszołowa co do innych rejonów jak Retkinia czy Widzew mogą wypowiedzieć się bemol lub tomphoto

PS. A może panowie jakiś wspólny wypad w plener?, bo dawno już się nie widzieliśmy

Edit: Wybiera się ktoś do Radomia na Air Show???

#759 BIO

BIO
  • Użytkownik
  • 55 postów

Napisano 18 sierpień 2013 - 17:53

poziom.
Ptaki jakies wieksze masz za Zgierzem nazywa sie to pola lucmierskie.(jest ambona) Za polami las.Po prawej Sokolnicki po lewej Grotnicki.Mnogo tam wszelkiej maści lisów,dzików,bażantów.

#760 bemol

bemol
  • Użytkownik
  • 446 postów

Napisano 20 sierpień 2013 - 09:48

U mnie na Widzewie spora różnorodność - bażanty, wilgi, szczygły, gile, rudziki, ale upolować to na matrycy to już inna para kaloszy. Są również uszatki, ale odkąd ścięto ich drzewo, na którym zimowały to je tylko słyszę, a jak maluchy się wydzierają to mogę je wypatrzeć, ale z bardzo daleka.
JarekP, może wreszcie zwiedzimy drugą część lasku ;-) - chyba, że już tam byłeś