Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x

Zdjęcie

Łódź i okolice

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
783 odpowiedzi w tym temacie

#21 obywatel

obywatel
  • Użytkownik
  • 988 postów

Napisano 19 luty 2011 - 23:16

Chciałbym jedynie zaistnieć w umysłach fotografujących autochtonów i regularnie migrujących do Łodzi. Raz w tygodniu przed świtem jeżdżę w plener. Włóczę się po okolicznych lasach, polach i łąkach. Z reguły jest to sobota, niedziela lub poniedziałek. Chętnie nabawię się towarzystwa, myślę że może być ciekawa wycieczka. Ognisko, kiełbacha, kubek kawy jak najbardziej wchodzą w grę. Często sobie z resztą tak umilam czas. Jeżdżę w różne kierunki i różne cele biorę pod uwagę, czasem na podchody, czasem na wschody, czasem dla wygody. Jutro również ruszam, wiem że troszkę za późno, żeby spodziewać się towarzysza, jednak mój post ma w zasadzie zasiać pewność, że można kompana na wycieczkę znaleźć, również w naszej centralnej Polsce. Najczęstszym obiektem moich eskapad jest Jeziorsko, ale chętnie zmienię upodobania. Jutro troszkę bliżej, żeby więcej czasu dla żony i córeczki było. Cel - Krajobrazowy park łódzkich wzniesień, może jakieś dobre miejsce na budę znajdę. Generalnie jednak przewiduję testy nowego sprzętu.

Jeżeli ktoś reflektuje to proszę o kontakt.

#22 bemol

bemol
  • Użytkownik
  • 446 postów

Napisano 26 luty 2011 - 18:59

Obywatel z chęcią kiedyś się przyłączę. Na razie jednak sprzęt w naprawie. Jest szansa, że za tydzień będę miał go z powrotem, ale to się zobaczy.

#23 Logiełka (Piotr)

Logiełka

Napisano 26 luty 2011 - 20:30

bemol, a co się stało chyba nie na ostatnim wyjeździe Ci się popsuł. A jak zdjęcia z Kleszczowa?

#24 JarekP

JarekP

Napisano 26 luty 2011 - 22:09

Panowie, jeśli można to też chętnie się kiedyś przyłączę :-D

#25 bemol

bemol
  • Użytkownik
  • 446 postów

Napisano 27 luty 2011 - 05:20

Logiełka, chwila nieuwagi na przyjęciu urodzinowym mojej starszej córy i do wymiany mam ekran. Zdjęcia teoretycznie można robić, ale bez ekranu ani ISO nie ustawię, ani paru innych rzeczy. Z kleszczowa, jak na panujące warunki i moje umiejętności, to w sumie jako dokumentacyjne zdjęcia może być. Nie wiem, czy wstawić bo w końcu mijaliśmy znak z zakazem ;-)

#26 Logiełka (Piotr)

Logiełka

Napisano 27 luty 2011 - 05:59

bemol, to życzę jak najszybszej naprawy. No i do następnego spotkania :)

#27 obywatel

obywatel
  • Użytkownik
  • 988 postów

Napisano 28 luty 2011 - 09:00

W takim razie ja czekam na sygnał, kiedy będziecie gotowi. Co tydzień w weekend jeżdzę w plener.

#28 JarekP

JarekP

Napisano 28 luty 2011 - 12:04

Jak dla mnie sobota to najlepszy termin, jeśli Wam pasuje to ja jestem chętny :-D

#29 obywatel

obywatel
  • Użytkownik
  • 988 postów

Napisano 28 luty 2011 - 12:48

JarekP teraz w sobotę mieliśmy wyprawę, niestety w co drugą pracuję, zatem ta wypadnie mi w robótce. W niedzielę jadę się posadzić w budzie.

Panowie, wczoraj jak jechałem do rodziców na pieczonego ptaka, to wybadałem z samochodu fajne miejsce, w zasadzie 14 km od Łodzi. Blisko i przyjemnie, można by się ustawić i przebadać dokładnie to miejsce. Taka odległość pozwoli dbać dobrze o budkę.

#30 JarekP

JarekP

Napisano 02 marzec 2011 - 23:14

Myślę, że czas aby rozruszać się trochę po tej zimie i zorganizować jakieś spotkanie.
Pisałem już na ten temat z obywatelem i jest za tym aby takie spotkanie zorganizować przy ognisku i pieczonych kiełbaskach, trzeba tylko zebrać większą ekipę i ustalić dogodny termin.

#31 bemol

bemol
  • Użytkownik
  • 446 postów

Napisano 03 marzec 2011 - 06:46

Jestem za, ale na razie wciąż jestem bez aparatu. Wczoraj dzwonili z wyceną naprawy. Mam nadzieję, że szybko się uwiną i na weekend sprzęt dotrze z powrotem.

#32 dziobryk

dziobryk
  • Użytkownik
  • 72 postów

Napisano 03 marzec 2011 - 10:08

Również jestem za. Sobotę pracującą mam 26 marca :->
Ten weekend jeśli chodzi o pogodę ma być raczej kiepski.
Pozdrawiam.

#33 obywatel

obywatel
  • Użytkownik
  • 988 postów

Napisano 03 marzec 2011 - 12:14

Miejsce na kiełbachę ustali się parę dni wcześniej. Ustawimy się jakoś na wyloscie z Łodzi, żebyśmy się nie musieli szukać w plenerze. W planie będzie jak już wspomnieliśmy ognisko, kiełbaska, po jednym piwku :mrgreen:, wymiana doświadczeń i planowanie wspólnych wypraw. Na pewno dowiemy się więcej o sobie, o terminach spotkań jakie nam odpowiadają. Jestem też za tym, żeby wspólnymi siłami budować fotokryjówki, w kilka osób zawsze łatwiej dbać o miejsce i norowić. :-P
Pozostaje pytanie o jakiej porze dnia i kiedy się chcemy spotkać?

#34 Logiełka (Piotr)

Logiełka

Napisano 03 marzec 2011 - 20:59

I ustalcie jakiś zachodzik na któryś wtorek. Przeważnie z wtorku na środę raz w miesiącu nocuję w Łodzi to wspólnie gdzieś wyskoczymy :)

Pozdro

#35 JarekP

JarekP

Napisano 03 marzec 2011 - 23:31

No to może zaczniemy ustalać termin spotkania.
Podawajcie kiedy komu pasuje a kiedy nie.
Jak dla mnie to każda sobota jest do przyjęcia, natomiast jeśli by to miało być w tygodniu to pracuje na dwie zmiany (tygodnie parzyste od rana - czyli przyszły tydzień).
A jeśli chodzi o miejsce to prosiłbym o takie z możliwie dobrym dojazdem środkami transportu publicznego (MPK, PKS) gdyż jestem nie zmotoryzowany :-(

PS.dziobryk dlaczego pracującą sobotę (28 marca) masz w poniedziałek :mrgreen:

#36 obywatel

obywatel
  • Użytkownik
  • 988 postów

Napisano 04 marzec 2011 - 19:14

zachód jest około 17.20 na ten moment, zatem dobrze by było około 16.30 się spotkać. Mnie pasuje następny wtorek, bo w pracy będę do 16. W najbliższy niestety do 19, mam tak na zmianę.

#37 dziobryk

dziobryk
  • Użytkownik
  • 72 postów

Napisano 04 marzec 2011 - 19:52

Przepraszam już poprawiam. Oczywiście miałem na myśli sobotę 26 marca.
We wtorki pracuję do 21.00 i mam marne szanse by się z kimś zamienić, ale mogę spróbować :-(
Jeśli chodzi o transport to ja miał bym 4 wolne miejsca.
Pozdrawiam.

#38 JarekP

JarekP

Napisano 05 marzec 2011 - 09:41

No jak widzę łatwo nie będzie.
Wtorek niestety mamy już wykluczony, a może by tak najbliższa sobota 12 marca??

#39 obywatel

obywatel
  • Użytkownik
  • 988 postów

Napisano 05 marzec 2011 - 13:52

podpytam żony i się zdeklaruję, ale wstępnie chyba może być

#40 dziobryk

dziobryk
  • Użytkownik
  • 72 postów

Napisano 05 marzec 2011 - 16:44

Sobota 12 marca jest OK.