Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x

Zdjęcie

Łódź i okolice

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
783 odpowiedzi w tym temacie

#1 bemol

bemol
  • Użytkownik
  • 446 postów

Napisano 29 lipiec 2010 - 10:18

Nie widziałem, żeby była jakaś łódzka grupa. Czy nikt tu nie chodzi w plenery? Może ktoś ma ciekawe miejsca do zareklamowania? Mój osiedlowy lasek przestaje mi wystarczać (chociaż bogaty w gatunki - szczygieł, gil, sikora bogatka, modra, uboga, kwiczoł, rudzik, sójka, dzięcioły, sowa uszata, wiewióry... a wszystko niestety na małym obszarze).

#2 Logiełka (Piotr)

Logiełka

Napisano 29 lipiec 2010 - 18:03

Ja nie jestem z Łodzi ale co miesiąc nocuję tam służbowo i ogólnie nudzę się popołudniami. Jak będę możemy na jakiś plenerek wyskoczyć (dysponuję autem).

Pozdrawiam

#3 bemol

bemol
  • Użytkownik
  • 446 postów

Napisano 29 lipiec 2010 - 20:04

Logiełka o transport się nie martw. Fajnie by było z kimś bardziej doświadczonym wybrać się na "polowanie" na ciekawe kadry. Jak tylko będziesz w Łodzi to daj znać a w miarę możliwości zorganizujemy "przechadzkę".

#4 Logiełka (Piotr)

Logiełka

Napisano 29 lipiec 2010 - 20:38

Z tym doświadczonym to przesadziłeś. Jak będę jechał w sierpniu to dam znać ;-)

#5 bemol

bemol
  • Użytkownik
  • 446 postów

Napisano 29 lipiec 2010 - 21:06

Z tym doświadczonym to przesadziłeś. Jak będę jechał w sierpniu to dam znać ;-)

No dużo bardziej niż ja. Sierpień mam wyjazdowy, ale po 19-tym będę już na miejscu.

#6 bemol

bemol
  • Użytkownik
  • 446 postów

Napisano 06 październik 2010 - 21:08

Sierpień minął, wrzesień też, a ja czekam na nudny wieczór Logiełki. Dysponuję też autem + rowery. LOGIEŁKA chyba za dobrze bawisz się u nas.
EDIT: Przepraszam za przejęzyczenie - oczywiście Logiełka :oops:

#7 Logiełka (Piotr)

Logiełka

Napisano 07 październik 2010 - 05:28

bemol, o, cholera :oops: Byłem ostatnio we wrześniu i by la nawet ładna pogoda ale siedziałęm w hotelu Ambasador nad kompem (kuppa roboty papierkowej). Napewno przyjadę w ciągu dwóch najbliższych tygodni - może poniedziałek?

Przepraszam

#8 bemol

bemol
  • Użytkownik
  • 446 postów

Napisano 09 październik 2010 - 12:02

Logiełka ze smutkiem muszę odłożyć nasz ewentualny plener. Do połowy listopada będę kursował między pracą, domem i szpitalem. Ale potem przypomnę się znowu. Może do tego czasu pojawią się "moje" uszatki :-)

#9 Logiełka (Piotr)

Logiełka

Napisano 10 październik 2010 - 10:53

bemol, a miałem dziś planować delegację na poniedziałek ale w takim razie chyba pojadę do Olsztyna. Mam nadzieję, że ze szpitalem nic poważnego. Jak będziesz miał czas to odezwij się.

Pozdrawiam

#10 JarekP

JarekP

Napisano 26 październik 2010 - 00:15

Witam panów :-)
przepraszam że się wtrącam w tak miłą pogawędkę ale też jestem z Łodzi i chętnie dołączył bym do Was na jakimś plenerku, amator ze mnie więc chętnie skorzystam z każdej sposobności nauczenia się czegoś

PS. Jeśli wolno spytać to gdzie dokładnie ten lasek się znajduje, bo u mnie totalna pustynia, czasami jakaś sikorka i sójka więcej nic dlatego też skupiam się głównie na motylach no tylko z nimi mały problem za krótki sezon

#11 bemol

bemol
  • Użytkownik
  • 446 postów

Napisano 26 październik 2010 - 16:27

Witaj JarekP
Jak pisałem wyżej plenerek na razie odpada. Pewnie wyskoczyć będę mógł dopiero jak śnieg spadnie :mrgreen:
A co do lasku, to taka zielona wysepka pomiędzy Rokicińską, Przybyszewskiego, Augustów i Puszkina. Jak chcesz zrobić fotkę wiewiórki wystarczy zabrać ze sobą orzechy. Tak się nauczyły, że wystarczy postukać jednym orzechem o drugi, a na 90% któraś zwróci na Ciebie uwagę. Biorą z ręki.

No i fajnie, że ktoś z Łodzi pochodzi i nie psoci tylko foci :mrgreen:

#12 JarekP

JarekP

Napisano 26 październik 2010 - 21:56

bemol dzięki za namiary to całkiem blisko, pracuje dwa przystanki od tego lasku, na rogu Puszkina i Dąbrowskiego na pewno się tam wybiorę. Mieszkam na Chojnach i jak do tej pory bardziej po drodze mi było do parku Poniatowskiego lub na łąki za moim osiedlem

#13 JarekP

JarekP

Napisano 01 listopad 2010 - 00:27

No muszę Ci powiedzieć bemol że ten lasek na który podałeś mi namiary bardzo fajny,
odwiedziłem go w sobotę aby trochę się tam rozejrzeć i jest tak jak mówiłeś wiewiórki jedzą z rąk co niestety było przeszkodą aby zrobić im fajne zdjęcia, na ptakach za bardzo się nie znam ale nawet moje niewprawne oko zauważyło tam ze dwa gatunki sikorek, sójki, sroki a na pewno było tego więcej ale jeszcze ich nie rozpoznaje, bardzo przyjemna okolica troszkę tylko za dużo tam ludzi, ale na szczęście po drugiej stronie między ul.Przybyszewskiego a EC4 też jest ciekawie, wiewiórek tam nie spotkałem ale za to mniej tam ludzi a i mały stawik tam jest to i może w sezonie jakaś ładną żabkę będzie można tam spotkać, wymarzone miejsce na grzybki rosną w super miejscach na starych pniach porośniętych mchem, zrobiłem tam kilka fotek jak coś się będzie nadawało to nie omieszkam się pochwalić a jak się komuś znudzi przyroda (w co osobiście wątpię) to i EC4 można obfotografować, jeśli jest oświetlona to w nocy musi fajnie wyglądać.
Jeszcze raz dzięki za namiary i pozdrawiam

#14 bemol

bemol
  • Użytkownik
  • 446 postów

Napisano 02 listopad 2010 - 20:47

Cieszę się, że spodobał Ci się lasek. Jeśli będzie jeszcze pogoda i będziesz miał czas to proponuję przejść nie na drugą stronę Przybyszewskiego, ale na drugą stronę Augustów. Za domkami jest duży teren wart spacerów i przejażdżek rowerowych. Duże łąki, ale i tereny leśne. Tamte tereny odkrywam od niedawna (a właściwie dawno tam nie byłem). Grzyby też tam można znaleźć. Owady wszelkiej maści. Jak będę miał czas to zamieszczę zdjęcia na muchówkach z krótkim opisem fajnej sytuacji, którą z moimi małymi szkodnikami obserwowaliśmy przez kilka minut.
Przy EC4 w zeszłym roku obserwowałem gile. Na żabki w stawie bym nie liczył. Ale jeśli tylko tej zimy pojawią się uszatki (tak jak w zeszłym roku, ale i podobno w poprzednich latach) to dam Ci znać. Umówimy się i pokażę Ci ich miejscówkę.

#15 JarekP

JarekP

Napisano 19 grudzień 2010 - 12:59

bemol, śnieg już jest to może jakiś spacerek :->
ja już jestem na urlopie aż do 03.01.2011 więc mogę się spotkać
ciekawy jestem czy te sówki o których wspominałeś już są

#16 bemol

bemol
  • Użytkownik
  • 446 postów

Napisano 19 grudzień 2010 - 14:29

JarekP sówki są, zerknij do BŁ. Przed świętami marne szanse na spacerek - w pracy parę spraw do zamknięcia, w domu przygotowania. Potem krótki wyjazd do rodziny. Ale w przerwie pomiędzy świętami a Nowym Rokiem też mam wolne więc spróbujemy coś zorganizować.

#17 JarekP

JarekP

Napisano 20 grudzień 2010 - 14:28

No to wstępnie jesteśmy umówieni :lol:
oczywiście zapraszamy również pozostałych zapaleńców z okolic Łodzi

#18 bemol

bemol
  • Użytkownik
  • 446 postów

Napisano 30 grudzień 2010 - 20:53

JarekP wróciłem do Łodzi po kilku dniach nieobecności. Nie wiem, jak zapowiada się pogoda, ale jestem do dyspozycji. Możemy wybrać się na "moje" sowy, ewentualnie połazić po okolicznych nieużytkach. Czekam na odpowiedź - mamy trzy dni do zagospodarowania.

#19 Logiełka (Piotr)

Logiełka

Napisano 30 grudzień 2010 - 21:12

bemol, dajcie znać, muszę wybrać sie do Łodzi.

#20 bemol

bemol
  • Użytkownik
  • 446 postów

Napisano 30 grudzień 2010 - 21:54

Logiełka jestem do dyspozycji. Dzisiaj wróciłem do Łodzi, jutro pójdę sprawdzić czy uszatki są na swoich miejscach. Nie chciałbym dać "ciała". Najwyżej pobuszujemy z wiewiórkami, ale to czarny scenariusz.
EDIT: Właśnie wróciłem ze spaceru - uszatki w liczbie 4 szykują swoje piórka na bal sylwestrowy. Dwie na razie jeszcze śpią (zbierają energię na balety), a dwie zmierzyły mnie swoim "dużo mówiącym" wzrokiem - nie podglądaj, ja się tu stroję. Mam tylko nadzieję, że nocne petardy nie wystraszą ich.