Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x

Zdjęcie

Zima

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1063 odpowiedzi w tym temacie

#21 Janek

Janek
  • Użytkownik
  • 116 postów

Napisano 07 styczeń 2007 - 17:18

Jak to jest ze na nr1 są jaśniesze drzewa i ciemniejsze , przecież szron łapie równo wszystko.
Na dwójce tego już nie widać .A trójeczka to chyba jakiś jałowiec? Aż sie chce przymrozić nochala :lol: a po wszyskim grzaniec.

Tej zimy miałem powozić syna sankami i zrobie to tylko trzeba mi jeszcze kółka dokupić. :lol:
Powschodziły rabarbary, narcyzy i roślinki rozpoczęły wegetację aż mi niedobrze.
Bo co wiosną będzie wschodzić.

#22 Dunadan

Dunadan

Napisano 07 styczeń 2007 - 19:12

Janek szron z jakiś przyczyn nie osadzał się tak łatwo na iglastych - więcej go było na liściastych ( tj. brzozach bo tu innych nie ma :-D )
Michalv - musisz dać miesiąc do tyłu, coś się bawiłem w ustawianiu daty i mi się chyba pokopało :mrgreen:
Co do trójko to była młoda sosna. Ale szron na niej wyglądał wprost niesamowicie...
Co do szumów - jak wspomniałem było cholernie ciemno... robione przy ISO 800 no i jeszcze, jak też wspomniałem, mocno poprawiane kolory, jako że wszystko wyszło sine.

:ninja:

#23 Janek

Janek
  • Użytkownik
  • 116 postów

Napisano 07 styczeń 2007 - 20:02

Co do trójko to była młoda sosna. Ale szron na niej wyglądał wprost niesamowicie...

i tak wygląda na zdjeciu , pięknie zamaskowana ta sosenka
Poprostu Janek

#24 kacpero

kacpero
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 07 styczeń 2007 - 20:15

Dunadan:
Fajnie tam masz, zima jak się patrzy i fotki też. Kanada i USA zasypane śniegiem, tylko my coś tej zimy się nie możemy doczekać.
Zastanawiają mnie te szumy. Czy ta minolta tak ma na iso 400??? A jak jest na wyższych iso???

#25 Dunadan

Dunadan

Napisano 07 styczeń 2007 - 20:23

z tego co pamiętam to było to robione przy ISO 800. no i naprawdę silne bawienie się na poziomach w PS.
A zima to żadna - wszystko zdążyło stopnieć, a jutro znowu ma być na plusie :-/

#26 Roby

Roby

Napisano 07 styczeń 2007 - 20:46

Ładne karjobrazy. Zima rzeczywiście się przypomina. Trójeczka rzeczywiście przypomina kaktusa, a jedynka i dwójka mam wrażenie, że leciutko krzwe.

#27 Dunadan

Dunadan

Napisano 07 styczeń 2007 - 21:04

Chyba masz rację co do krzywizny :-D

#28 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv

Napisano 07 styczeń 2007 - 21:15

Dunadan, całkiem fajne zdjęcia. Na trojce moj wzrok koniecznie doszukuje się lewej części drzewka:-)

Kolejne zimówki:

13.
Dołączona grafika

14.
Dołączona grafika

15.
Dołączona grafika

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka

#29 Dunadan

Dunadan

Napisano 07 styczeń 2007 - 21:19

Jedynka piękna Michalv - bardzo ładna kompozycja. Co do lewej części drzewka - krzaki tam były... wyglądało raczej kiepsko.

#30 kostek-brasil

kostek-brasil
  • Użytkownik
  • 487 postów

Napisano 07 styczeń 2007 - 22:28

Piękne fotki. Rozkładacie mnie na łopatki!
Jakoś nie mam czucia do tego typu fotek. Niby to powinno byc teoretycznie trochę łatwiej niż pstryknąć zwierzaczka, a jakoś nie mam takich pięknych plenerów w swojej kolekcji. No, ale nie ma się co załamywać, tylko próbować dalej. ;-)

#31 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 07 styczeń 2007 - 23:06

Nie mam takich bajkowych drzewek :-| a szkoda, podobają mi się bardzo :-D za to z okna miałem w tamtym roku taki zimowy widoczek.
16.
Dołączona grafika

#32 Dunadan

Dunadan

Napisano 07 styczeń 2007 - 23:14

ciekawy widok - fajny 'gradient' powstał na drzewach - na czubku białe na dole ciemne ;-)

#33 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 07 styczeń 2007 - 23:34

Teraz dobrze nie pamiętam ale chyba wtedy słoneczko wschodziło po prawej i oświetliło tak szczyty świerków.

#34 Dunadan

Dunadan

Napisano 08 styczeń 2007 - 09:52

aha :mrgreen: no, ale i tak fajnie wyszło. A czemu to krzewy na dole takie żółtawe? też miałeś problem z balansem bieli?

#35 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 08 styczeń 2007 - 15:16

problem z balansem bieli?

Coś ty żółtych krzaków nie widzałeś? to akurat kwaterka z soliterami i jest mieszanka "Alumii Gold" "Golden Wonder" "White Spot" itp. a zimą wiadomo że trochę kolor zmieniają. czyli lekko brązowieją więc tak wyglądają.
Chociaż w Finlandii zimniej jest to może roślin typu Chamaecyparis Lawsoniana nie ma.

#36 Dunadan

Dunadan

Napisano 09 styczeń 2007 - 00:14

:D cypryski widziałem w pobliskim 'arboretum' ale nie pamiętam już jak się rozpoznaje gatunki :roll: są tu nawet rododendrony :shock:

#37 Makoo

Makoo
  • Użytkownik
  • 75 postów

Napisano 09 styczeń 2007 - 21:48

Jeju, ja was podziwiam, że prócz czystej fotografi znacie sie na botanice :)
*(:])(..)(...) <---- oto uśmiechnięty bałwanek, wklejając go do swojej sygnaturki pomagasz zapanować mu nad światem !!!

#38 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv

Napisano 09 styczeń 2007 - 21:54

Jeju, ja was podziwiam, że prócz czystej fotografi znacie sie na botanice :)

Bez przesady. Na botanice znają się tylko Tomajk i Dunadan :-) Oczywiście na fotografii też :-)

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka

#39 Makoo

Makoo
  • Użytkownik
  • 75 postów

Napisano 09 styczeń 2007 - 22:09

Już się balem ze jestem w jakiś sposób "zacofany" :-D Ale i tak interesuje mnie fotografia w fotografii :)
*(:])(..)(...) <---- oto uśmiechnięty bałwanek, wklejając go do swojej sygnaturki pomagasz zapanować mu nad światem !!!

#40 Dunadan

Dunadan

Napisano 09 styczeń 2007 - 22:16

Makoo - ale czasem fanie jest wiedzieć co znajduje się na twoim zdjęciu ;-)
A na botanice to ja się znam na tyle że potrafię powiedzieć ;jakie to drzewo' i znam kilka mniejszych roślinek... Tomajk wie znacznie więcej bo w tym siedzi...