Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x

Zdjęcie

Chorwacja-Baśka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 widz

widz

Napisano 20 maj 2010 - 00:57

Pod koniec sierpnia zeszłego roku doszedł do skutku rodzinny wyjazd . Urlop i dla niektórych końcówka wakacji miały być spędzone w Chorwacji. Padło na wyspę Krk a dokładnie miejscowość Baśka. Wyjazd jeszcze w nocy bo przed nami około 1150 bez noclegu po drodze. Podróż przebiegła sprawnie, można ją podzielić na dwa etapy do Wiednia i dalej. Od tego miasta podróżowanie to luzik ,do stolicy Austrii droga zdecydowanie wolniejsza. Chorwacja-ach te autostrady, niby nie tak dawno u nich była jeszcze wojna ale to nasz kraj wygląda jakby był w permanentnym stanie wojny i to ze wszystkimi sąsiadami.Żałosne.
Baśka znajduje się na południowym krańcu wyspy do której prowadzi most z przepięknymi widokami ale mi jako kierowcy nie bardzo dane było się tym cieszyć. Na miejscu też nie było najgorzej,smak kolacji a szczególnie pierwszego łyku piwa pamiętam do dziś ;-) .
1.
Dołączona grafika
2.
Dołączona grafika
3.
Dołączona grafika
Plaże kompletnie nie przypominają naszych.Zazwyczaj kamieniste i wąskie.W Baście,główna plaża jest pokryta kamyczkami a samo dno morskie jest piaszczyste.Są jeszcze inne różnica tym razem na korzyść Chorwacji,piękna pogoda i ciepła woda nie tylko w kranie ;-) Szukałem miejsc dla siebie szwendając się po uliczkach
4.
Dołączona grafika
5.
Dołączona grafika
6.
Dołączona grafika

I penetrując okolicę,zaopatrzony w 70-300.
7.
Dołączona grafika
Aby zobaczyć sępy płowe musiałem wybrać się trochę dalej.Droga w jedną stronę zajęła mi około 2h ale jak wracałem to już się modliłem aby być na miejscu. Buty miałem ze zbyt miękką podeszwą ale nie na tyle aby nie wybrać się jeszcze raz.
8.
Dołączona grafika
9.
Dołączona grafika
8.piekielna jest to droga przy niewłaściwym obuwiu
Dołączona grafika
10.
Dołączona grafika
11.
Dołączona grafika
12.
Dołączona grafika
13.
Dołączona grafika
14.
Dołączona grafika
15.
Dołączona grafika

Odbyliśmy też rejs na wyspę Pag.
16.
Dołączona grafika
17.
Dołączona grafika
Sławny NRD-owski Winnetou był kręcony w Chorwacji odwiedziliśmy zatokę z której było parę ujęć.
18.
Dołączona grafika

Dużą atrakcją był zatopiony statek,przy takiej czystości wody można było go podziwiać jak również ryby pływające w jego pobliżu.Kolejny punkt rejsu to możliwość oglądania delfinów.Oglądanie to może za mocne słowo,raczej ujrzenie.Dokument też jest ;-)
19.
Dołączona grafika
W momencie,gdy już byliśmy gotowi do drogi powrotnej,rzeczy popakowane,wszystko w aucie pojawił się ...On do ciepłych krajów a my do domu.
20.
Dołączona grafika
Koniec ;-)

#2 SCRUBBY

SCRUBBY
  • Użytkownik
  • 556 postów

Napisano 20 maj 2010 - 09:01

Byłem tam kilka razy, znam. Super miejsce choć dość spokojne!

P.S. Na "rynku" jest mały sklepik z dwoma winami (białym i czerwonym), które można wypić na miejscu z kielichów lub zabrac na wynos w butelkach. Testowałeś tam trunki?
SCRUBBY - moje tracki GPS z różnych wypadów

C40D | S10-20 | C50 | C24-105L | Cokin | DIGIPOD A2841P | BH-15N | NEX-3, 16mm

#3 widz

widz

Napisano 20 maj 2010 - 20:20

SCRUBBY, oczywiście trunki testowałem,chociaż nie tam ;-). ulubione miejsce to ten taras na ostatnim zdjęciu.

#4 Roby

Roby

Napisano 20 maj 2010 - 21:48

widz, byłem tam ale tylko przez kilka godzin, zrobiłem kiedyś objazdówkę po Chorwacji. Ładna trójeczka.

#5 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho

Napisano 21 maj 2010 - 13:50

Trzy lata temu byłem w Chorwacji w okolicach Trogiru. W tym roku przyszedł czas na objazdówkę. Widz, dzięki za info o fajne miejscówce ;-)

#6 marek4066 (Marek)

marek4066
  • Użytkownik
  • 346 postów

Napisano 21 marzec 2014 - 08:12

widz Witam i pozdrawiam:) i pozwolę sobie za żartować :) ten gość z fotki nr 20. to nie czasem reklama ATLAS?:) żywa reklama:), Piękne fotki piękny kraj.

pozdrawiam

Canon eos60d, Tamron 70-300mm f/4-5,6 Di VC USD  ,    18-135mm f/3,5-5,6  IS STM

#7 Qgito (Tomek Wieczorek)

Qgito

Napisano 15 maj 2014 - 18:01

@widz ciekawy urlop. Nie byłem jeszcze w Chorwacji, ale na pewno jest to kraj do którego się wybiorę, bo zdjęcia zapowiadają super widoki.

Edit: uła, nie spojrzałem na datę - już troche wiekowy ten artykuł, ale to nic :)

Witryna autorska: wf.fotoprzyroda.pl

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych