Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x

Zdjęcie

Krutynia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
202 odpowiedzi w tym temacie

#21 Roby

Roby

Napisano 01 maj 2010 - 07:03

apie, nie jesteś od dziś na forum nie wiesz że można wstawiać tylko 3 zdjęcia w poście. Poza tym proszę o bardziej przyrodnicze zdjęcia, zdjęcia łódek które są głównym motywem nie sa przyrodnicze.

#22 pol

pol

Napisano 02 maj 2010 - 07:25

apie 18 bardzo fajne

#23 apie

apie
  • Użytkownik
  • 106 postów

Napisano 03 maj 2010 - 18:53

Przepraszam za więcej niz 3 zdjęcia w poście - juz więcej się nie powtórzy.
Przeniosłem zdjecia do kolejnego posta.
A co do łódek to są nieodłącznym elementem rzeki Krutyni. Zdjęcia pokazują jak najbardziej przyrodnicze krajobrazy i kolory jesiennej rzeki - łódki są dodatkiem "regionalnym" (moje zdanie)

17
Dołączona grafika

I ze szlaku Krutyni, jezioro Mokre o zachodzie słońca:

18
Dołączona grafika

19
Dołączona grafika

#24 toron27

toron27

Napisano 03 maj 2010 - 19:39

O rany, ale cuda!! i pomyśleć, że od 13 lat jestem tam co roku, kilka razy płynąłem kajakiem z Ukty albo do Iznoty albo do Nowego Mostu, a nie mam ani jednego zdjęcia nadającego się żeby tu pokazać, bo zawsze pobyt na Krutyni był tylko jako atrakcja turystyczno rodzinna :) chyba będę musiał to zmienić.

#25 michalm (Michał Marcinkowski)

michalm
  • Użytkownik
  • 111 postów

Napisano 03 maj 2010 - 20:11

toron27 a co ja mam powiedzieć? Krutynię mam pod nosem a byłem zaledwie 2 razy w podobnych celach co i Ty. Wstyd mi :lol:

...

#26 emwi

emwi

Napisano 05 maj 2010 - 07:32

majowe (niestety, jeszcze ubiegłoroczne) mgiełki nad Spychowską Strugą (odcinek Krutyni pomiędzy jeziorami Spychowskim i Zdrużnem)

20.
Dołączona grafika

21.
Dołączona grafika

X-T3, X-T20, X-M1, K-5 IIS, X-T20, X-T3, S5 PRO i pleśniaków garść, szklarni nie ogarniam

#27 apie

apie
  • Użytkownik
  • 106 postów

Napisano 05 maj 2010 - 08:45

Mgliste poranki zawsze są urokliwe :)
Osobiście nie lubię i raczej nie akceptuję zdjęć krajobrazów w kwadracie, dlatego to pierwsze emwi bym wywalił :)
Ale to takie moje osobiste "widzimisie" :) Ile ludzi - tyle gustów

#28 emwi

emwi

Napisano 05 maj 2010 - 17:46

toron27, MICHALM, aparaty w ręce i do boju! myślę że w tym wątku może i powinno się znaleźć wiele świetnych zdjęć :-)

apie, dzięki za szczerość, przyznam że sam czasem przycinam do kwadratu bo wiele scen - nawet pejzażowych - mz świetnie się w takich proporcjach prezentuje (a czasem wręcz nie sposób skadrować inaczej :-)) , widziałem naprawdę wiele kapitalnych kwadratowych landszaftów

pozdrawiam

#29 Roby

Roby

Napisano 09 maj 2010 - 19:16

emwi, mi natomiast z ostatniej dwójki bardziej kwadrat podoba się, na ostatnim drażni mnie ten pień drzewa wchodzący w kadr z prawej.

#30 emwi

emwi

Napisano 11 maj 2010 - 05:58

Roby, dzięki za komentarz

Struga Spychowska poniżej tamy w Spychowie

22.
Dołączona grafika

X-T3, X-T20, X-M1, K-5 IIS, X-T20, X-T3, S5 PRO i pleśniaków garść, szklarni nie ogarniam

#31 apie

apie
  • Użytkownik
  • 106 postów

Napisano 11 maj 2010 - 06:11

Jak dla mnie 22 bardzo ładne. Klimat poranka, mgiełki.
Jedynie osobiście zrobiłbym/wolałbym o wiele jaśniejszą tonację.

Swoją drogą fajne miejsce okolice Spychowa, mówiąc o tamie - mówisz o śluzie tak?Swoją drogą świetna atrakcja turytyczna by była jakby śluza działała i śluzowała choćby kajaki - nawet za opłatą.
Mam kilka zdjeć stamtąd - pod wieczór wrzucę takie poglądowe bo trudno mówić o artystycznych :)

#32 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik

Napisano 11 maj 2010 - 07:12

Świetne. emwi w twoim wykonaniu kadry mają to coś.
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/

Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#33 emwi

emwi

Napisano 11 maj 2010 - 07:52

Jedynie osobiście zrobiłbym/wolałbym o wiele jaśniejszą tonację.

To było naprawdę wcześnie, choć argument rozumiem

mówiąc o tamie - mówisz o śluzie tak?Swoją drogą świetna atrakcja turytyczna by była jakby śluza działała i śluzowała choćby kajaki - nawet za opłatą

Trafiłem tam niedawno, miejsce faktycznie bardzo ładne, zarówno nad (jez. Zyzdrój) jak i pod (Struga Spychowska) śluzą (tama to trochę na wyrost, przyznaję). Z tego co wiem, faktycznie śluza tylko reguluje poziom wody, choć MZ mała (odcinek jest naprawdę krótki) przenoska jeszcze nikomu nie zaszkodziła ... :mrgreen:

chemik, apie, dziękować

#34 Roby

Roby

Napisano 11 maj 2010 - 20:03

Piękny kadr.

#35 emwi

emwi

Napisano 14 maj 2010 - 21:07

Roby, dzięki

kolejny poranek nad rzeką ...

23.
Dołączona grafika

#36 Roby

Roby

Napisano 15 maj 2010 - 10:03

emwi, ładnie tam o poranku :-)

#37 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów

Napisano 15 maj 2010 - 10:11

emwi, 22 i 23 bardzo ładne - na ostatnim bardzo podoba mi się to co się dzieje na tylnym planie z prawej strony..światełko :-)

#38 emwi

emwi

Napisano 05 czerwiec 2010 - 22:13

Roby, Norbius, dzięki

dzisiejszy pogodny i chłodny poranek nad Spychowską Strugą nie był niestety zbyt mglisty, ale nie żebym narzekał ...

24.
Dołączona grafika

25.
Dołączona grafika

#39 max

max

Napisano 06 czerwiec 2010 - 17:47

emwi, 24, niby prosty kadr, ale ma coś w sobie, ciekawe osie powstały, jedna równo z granicą wody z brzegiem, druga równo z tym suchym drzewem w samym środku, do tego jeszcze trzecia( 3D :shock: ) stworzona przez brzeg, który w samym środku zdjęcia jest najbliżej położony obiektywu, podoba mi się :good:

#40 emwi

emwi

Napisano 07 czerwiec 2010 - 21:19

max, cieszę się że sie podoba

zaproponuję jeszcze dwa ciaśniejsze kadry

26.
Dołączona grafika

27.
Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych