Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Niedźwiedź


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#1 Radosław

Radosław
  • Użytkownik
  • 125 postów

Napisano 05 kwiecień 2010 - 12:29

Czy fotografowanie niedźwiedzia 200 mm na Aps-c w okresie lipiec-sierpien jest bezpieczne ? Oczywiście w ukryciu. Chodzi oto, że jadę do Szwecji i Norwegii ale w tym roku zamiast ryb bd. fotografować i bym w jedno miejsce zanosił ryby i może coś by jużprzyszło. Już raz widzieliśmy niedźwiedzia jakieś 50 metrów obok nas a nasz kolega jakieś 20m. Ale wtedy było bez ukrycia to może niedźwiedź świadomie podszedł.
WYPOŻYCZĘ KALIBRATOR - OKOLICE KOSZALINA chodzi oto, że ja chcę wypożyczyć.

#2 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 05 kwiecień 2010 - 12:31

W ukryciu, typu metalowy kontener :-D

EDIT
http://www.naturalink.pl/?p=48

#3 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 05 kwiecień 2010 - 13:40

No cóż...powodzenia...
Ale wydaje mi się, ze to jest bezsensowne narażanie życia. Poczytaj może najpierw trochę, czy nie jest to zbyt niebezpieczne.
Wydaje mi się, że jesteś rochę za młody na takie akcje. W sumie to nawet porządnej foty sarenki nie masz, a porywasz się na niedźwiedzia. Ciekawe podejście, troche dla mnie niezrozumiałe.
Ale może ja się nie znam. W zyciu niedźwiedzia przecież nie widziałem.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#4 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 05 kwiecień 2010 - 14:10

Jak zaczynać przygodę z fotografią przyrodniczą to właśnie od niedźwiedzia, tygrysa, czy rozwścieczonego nosorożca. Jeśli Radosław pokaże kolejne niczym się nie wyróżniające zdjęcie sarny czy dzika to na pewno takiego uznania nie zdobędzie, jak wówczas gdy zawiesi tutaj fotografię pędzącego nań z rozwartą paszczą niedźwiedzia. :mrgreen: Tak, w dobie kiedy wszyscy gonią za adrenaliną, uprawiają sporty ekstremalne, ćpają i uprawiają seks z przeróżnymi osobami niezależnie od ich płci, nie warto się ograniczać. Trzeba iść na całość także w fotografii przyrodniczej. Nie ma ryzyka - nie ma zabawy! :evil:
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#5 Saint (Jakub Szymkowiak)

Saint
  • Lokalizacja:
    Mosina/Poznań

Napisano 06 kwiecień 2010 - 20:24

Ja odpowiem krótko, zwięźle i na temat - nie, to nie jest bezpieczne :)

jakubszymkowiak.wordpress.com

Nikon D200 + Nikon D7200 + Nikkor 18-105 mm + Tamron 24-70 mm + Tamron 150-600 mm


#6 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 06 kwiecień 2010 - 20:28

lol - ja do strachliwych nie naleze ale chyba bym sie tego nie podjal ;>, focic miska na 200mm, jeszcze jakby jakas bude zrobic porzadna to ok, ale tak spod siatki to nie ma bata:P
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#7 Saint (Jakub Szymkowiak)

Saint
  • Lokalizacja:
    Mosina/Poznań

Napisano 06 kwiecień 2010 - 20:57

A tak w ogóle to nie opłaca się nęcić rybami.
Najlepiej to jednego z was (którego to sami zadecydujcie) poświęcić, posmarować miodem i niech cierpliwie i grzecznie leży - 100% skuteczności :mrgreen:

jakubszymkowiak.wordpress.com

Nikon D200 + Nikon D7200 + Nikkor 18-105 mm + Tamron 24-70 mm + Tamron 150-600 mm


#8 PatrykGala

PatrykGala
  • Lokalizacja:
    Złotów

Napisano 06 kwiecień 2010 - 20:58

Właśnie przeczytałem że taki misio osiąga szybkość ponad 40km/h więc odpuść sobie bieganie.... Bolt ma tylko ponad 30km/h :roll:
kurdeniewiemco, :lol:
Patryk, Pozdrawiam

#9 kucharzewski (Piotr Kucharzewski)

kucharzewski
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 06 kwiecień 2010 - 22:24

Radosław, Odpuść sobie te niedźwiedzie, jak chcesz adrenaliny to potrenuj najpierw na dzikach, uwierz mi też można się spocić. Rozumiem chęć dostania takiego trofeum ale czytając twoje pytanie wnioskuję że niewiele wiesz o ,,miśkach" ich zachowaniach w momencie stresu, kiedy mają młode, jaki mają rytm dobowy. Ja bym na twoim miejscu poszedł na spacer i przemyślał temat.

#10 Judyta

Judyta
  • Użytkownik
  • 2223 postów
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 06 kwiecień 2010 - 22:32

Chyba dobrze trafiłam- HUMOR- to tu? :clap: Ale wy jesteście, on chciał się tylko grzecznie zapytać a wy se żarty robicie, nieładnie. :laugh: Z góry przepraszam za mój śmiech.

#11 Ataman

Ataman
  • Użytkownik
  • 592 postów
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 06 kwiecień 2010 - 23:20

http://fundir.org/ga... ... 3,0,0.html

a chyba nawet na tym forum był link do filmiku o tym wydarzeniu...

Czyżby nasz kolega chciał być bohaterem następnego odcinka?

#12 kamil3

kamil3
  • Użytkownik
  • 353 postów
  • Lokalizacja:
    obrzeża GPN, konina

Napisano 07 kwiecień 2010 - 14:33

http://fundir.org/gallery,fotograf_zaatakowany_przez_niedzwiedzia_polarnego,13,0,0.html

a chyba nawet na tym forum był link do filmiku o tym wydarzeniu...

Czyżby nasz kolega chciał być bohaterem następnego odcinka?


Była już o tym mowa na forum. Na stronie co podałeś jest to pokazane raczej jako humor "Misiowi coś się nie spodobało i napędził fotografowi niezłego stracha bawiąc się z nim w ganianego".

Ale brakuję ostatniego zdjęcia ukazującego ślady po takim spotkaniu.
Radosław, ja na twoim miejscu bym tam nie szedł sam. Ale ty zdecyduj.

#13 kamil3

kamil3
  • Użytkownik
  • 353 postów
  • Lokalizacja:
    obrzeża GPN, konina

Napisano 07 kwiecień 2010 - 14:46

Właśnie przeczytałem że taki misio osiąga szybkość ponad 40km/h więc odpuść sobie bieganie.... Bolt ma tylko ponad 30km/h :roll:
kurdeniewiemco, :lol:


Słyszałem że człowiek w sytuacji zagrożenia życia może pobiec szybciej. Nigdy nie wiedziałem czy to prawda...

A tak na poważnie to ja serio odradzam tej wyprawy.

#14 lukasz0207

lukasz0207
  • Użytkownik
  • 287 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 kwiecień 2010 - 15:30

Ryzykowne, ale ja jak bym miał taką możliwość to bym spróbował, może nie o portret niedzwiadka, ale chociaż o takie dokumentalne. Zaraz pewnie napiszecie, że jestem młody i nieodpowidzialny, ale ja bym spróbował, ale oczywiście trzymał bym dystans.
Nikon D60 N 15-55 VR N 55-200 AF-S VR :)
http://www.fotografer.za.pl/galeria/#0
Pozdrawiam!!

#15 KrzysiekG

KrzysiekG
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 kwiecień 2010 - 15:52

Witajcie ,

Mialem sie nie odzywac, ale jak to przeczytalem drugi raz, to nie moglem sie powstrzymac...Generalnie wszyscy dosc ironicznie potraktowali zalozyciela watku...i moim zdaniem slusznie..

Radoslaw, bez obrazy, ale wlasnie dwa dni temu rozmawialem o tym z kilkoma osobami w slowackich Tatrach...jezdze zreszta tu prawie 20 lat < tak samo zreszta, jak w inne gory zamieszkane przez misie...troche sie nasluchalem... >

Na przyklad w slowackim Tanapie , w otulinie i w podtatrzanskich lasach miskow jest okolo 80, w polskim TPN-e kilkanascie...

Moze napisze Ci tak, to nie sa bezpieczne zwierzeta...

Choc w praktyce jest tak, ze to bardziej niedzwiedz schodzi z drogi czlowiekowi niz na odwrot...zdarza sie bliskie spotkanie, z reguly przez przypadek lub niestety ludzka glupote < bez urazy, ale tak traktuje Twoje pytanie >

Nie na sensu pisac tu o konsekwencjach bliskiego spotkania z misiem...od razu jestes przegrany i wbrew pozorom czlowiek ma baardzo marne szanse uciec przed niedzwiedziem >

Ludzie, ktorzy tu zyja, prowadza schroniska, itp.,
mimo ogromnego doswiadczenia po prostu boja sie spotkania z niedzwiedziem...

Jest z tym troche, jak z lekiem wysokosci w gorach...kazdy normalny czlowiek mniej lub bardziej obawia sie wysokosci, np. idac ostra grania i majac pod soba 500 metrow sciany
Ten kto sie tego nie boi...czesto marnie konczy...

Na koniec moze maly przyklad sprzed kilku lat bodaj w dolinie Strazyskiej...
Turysta zobaczyl z daleka niedzwiedzice...postanowil podejsc blizej, zeby zrobic zdjecie...misio uznal, ze jest to dla niego zagrozenie...
Gosc cudem przezyl spotkanie...

Tak w ogole po co chcialo mi sie to pisac...
Najpierw spokoj zwierzakow, dopiero potem zdjecia...

Pozdrawiam
Krzysiek

#16 kamil3

kamil3
  • Użytkownik
  • 353 postów
  • Lokalizacja:
    obrzeża GPN, konina

Napisano 07 kwiecień 2010 - 16:02

Radosław, jak twoje ambicję zwyciężą to przed wyprawą zapytaj o okoliczne miśki jakiegoś leśnika, weź sobie jakiś dobry gaz (jest szansa że coś da), bo ja naprawdę znam ludzi którzy mieszkają w górach i jak zobaczą ślady niedźwiedzia to uciekają z lasu.

Pozdrawiam!
D90, 18-200mm

#17 TOMeS

TOMeS
  • Użytkownik
  • 1129 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 kwiecień 2010 - 16:04

... weź sobie jakiś dobry gaz (jest szansa że coś da)...


O zgrozo !!!

KrzysiekG dobrze prawi.

#18 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 07 kwiecień 2010 - 16:28

Ja również miałem tu się nie odzywać. KrzysiekG wie co mówi. Te zwierzęta wyglądają na takie niezbyt szybkie. Tylko, że takie nie są. Do tego ich ogromna siła. To tak, jak porywać się z motyką na słońce. Nawet bardzo doświadczeni fotografowie podchodzą do nich z szacunkiem. Chłopie przemyśl tą sprawę, tak na chłodno. I tu nie ma znaczenia jaka pora roku - w każdej jesteś zagrożony. Ja osobiście nawet z "obstawą" bałbym się o własne życie.
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#19 kocoor

kocoor
  • Lokalizacja:
    Namysłów,opolskie

Napisano 07 kwiecień 2010 - 17:10

Poczytaj kolego tutaj http://www.naturalink.pl/?p=48 jak fachowiec przygotował się do fotołowów na niedźwiedzia, wyciągnij wnioski i spróbuj tak za kilka lat.
notoryczny brak czasu

#20 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 07 kwiecień 2010 - 18:31

z dobra czatownia mozna z tematem powalczyc, innej opcji nie widze.
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych