Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x

Zdjęcie

Budki lęgowe

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
114 odpowiedzi w tym temacie

#41 Birkof

Birkof
  • Użytkownik
  • 615 postów

Napisano 24 maj 2010 - 14:25

na 100%

#42 Felidae

Felidae
  • Małomówny
  • 7 postów

Napisano 24 maj 2010 - 14:28

A jednak! Ale taki ciemny, bez kropek? Dziwoląg. W dodatku jak wabił samiczkę to gwizdał. Ewidentnie podszywa się pod kogoś innego ;-)
Z rana jestem o tyle bardziej posępna w stosunku do mnie normalnej, o ile weselsza w stosunku do siebie zwykłej byłam wieczorem.

#43 Saint (Jakub Szymkowiak)

Saint

Napisano 24 maj 2010 - 14:36

Przecież skrzydła ma pstrokate że aż w oczy rażą :mrgreen:

jakubszymkowiak.wordpress.com

Nikon D200 + Nikon D7200 + Nikkor 18-105 mm + Tamron 24-70 mm + Tamron 150-600 mm

#44 Felidae

Felidae
  • Małomówny
  • 7 postów

Napisano 24 maj 2010 - 14:43

No ma... To ja chyba z daleka niedowidzę i dopiero na ekranie komputera dopatrzyłam się kropek. No trudno. Dobrze, że czereśni nie posadziłam ;-) Saint, Birkof, dzięki za pomoc w określeniu ptaszka.
Z rana jestem o tyle bardziej posępna w stosunku do mnie normalnej, o ile weselsza w stosunku do siebie zwykłej byłam wieczorem.

#45 PatrykGala

PatrykGala

Napisano 29 maj 2010 - 15:16

Miałem u siebie w ogrodzie budkę i gniazdo miała w niej modraszka. W zeszłym tygodniu jeszcze je fociłem jak przynosiły pokarm pisklakom, ale od 5dni cisza. Dzisiaj byłem sprawdzić a tu mrówki dobrały się do młodych :evil: Otworzyłem budkę a tam 6 nieżywych pisklaków :evil: Szkoda gadać. :-/ zakopałem je w ziemi. Czy modraszka może mieć jeszcze w tym roku młode?
Patryk, Pozdrawiam

#46 Drojac (Jacek)

Drojac

Napisano 29 maj 2010 - 15:33

no to fatalnie :-/ pomyśl co zrobić z mrówkami albo przewieś budkę tam, gdzie ich nie ma. ew. drugi lęg letni może się udać, pod warunkiem że sytuacja się nie powtórzy. moje modrachy mają się póki co dobrze, już na dniach powinny wylatywać z budki - dopiero wtedy je policzę. no i na koty będę musiał mieć oko ;-)

#47 PatrykGala

PatrykGala

Napisano 29 maj 2010 - 15:36

Drojac, już przewiesiłem, szkoda mi tych ptaszków, już pióra miały nawet, lada dzień i powinny odlecieć. Mam też pomysł aby wysypać pod drzewem jakiś środek na mrówki. Ale posadzę cos czego mrówki nie znoszą, są takie rośliny?
Na razie mam tylko jedną budkę ale na drugi rok mam zamiar kupić/zrobić około 20, jest miejsce to i ptaszki mogą być ;-)
Patryk, Pozdrawiam

#48 pestkos

pestkos
  • Użytkownik
  • 226 postów

Napisano 31 maj 2010 - 17:07

Po przeczytaniu poprzednich postów,zacząłem się zastanawiać dlaczego u mnie cisza koło budki modraszek.
Dzisiaj otworzyłem i ...5 martwych pisklaków.Już chyba były prawie na wylocie.Psiakrew :-/.Może im dolało podczas tych ulewnych dni?
Patrzyłem czy jakie mrówy tam nie lażą ale nic.
Posprzątałem w budce,wymyłem,wyparzyłem wrzątkiem.Może bedzie drugi lęg. :-|
NIKON + SIGMA + BENRO

#49 Saint (Jakub Szymkowiak)

Saint

Napisano 31 maj 2010 - 17:11

pestkos, przy tej pogodzie jest niestety duże prawdopodobieństwo, że "załatwiły" je pasożyty + np. infekcje grzybicze/ bakteryjne..
Mogły też paść z głodu.

jakubszymkowiak.wordpress.com

Nikon D200 + Nikon D7200 + Nikkor 18-105 mm + Tamron 24-70 mm + Tamron 150-600 mm

#50 pestkos

pestkos
  • Użytkownik
  • 226 postów

Napisano 31 maj 2010 - 17:17

Możliwe.Jutro zajrzę do pozostałych dwóch.W jednej gnieździły się mazurki.
NIKON + SIGMA + BENRO

#51 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik

Napisano 31 maj 2010 - 20:05

Ja w dnie nawierciłem kilka małych otworów. Jeśli by nawet woda zaciekała, w co jednak wątpię, ma możliwość swobodnego ujścia na zewnątrz. U mnie problemem jest kot - niestety wszystkie podejmowane próby jego powstrzymania nie odnoszą skutku. Chyba że do samej budki okręcę drut kolczasty, ale jednak to ostateczność. Może coś doradzicie co może powstrzymać tą bestię? Wspina się po pniu. Przy samej budce mam wydłużony otwór wlotowy, tak że nie ma możliwości przez niego wyciągania piskląt. A najgorsze, że jak dobrze liczę to maluchy powinny opuścić budkę już za jakiś tydzień...
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/

Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#52 niemek

niemek

Napisano 01 czerwiec 2010 - 06:14

Blachę wkoło pnia próbowałeś. U mnie działało.

Krzysztof Niemczewski C7D, C 100-300 4.5-5.6 USM, C 400 5.6L,

#53 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik

Napisano 01 czerwiec 2010 - 07:27

Dzięki. Trzeba będzie popróbować z czymś co mu utrudni wdrapanie się...
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/

Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#54 sky

sky
  • Małomówny
  • 36 postów

Napisano 01 czerwiec 2010 - 12:35

Ja w dnie nawierciłem kilka małych otworów. Jeśli by nawet woda zaciekała, w co jednak wątpię, ma możliwość swobodnego ujścia na zewnątrz.

dr Kruszewicz opisuje w Ptakach Polski właśnie taki sposób na roztocza i inne paskudy. Pisze, że dzięki lepszej wentylacji jest mniej pasożytów co wpływa na rozwój piskląt.
W moich budkach też mają dziury, zobaczymy jaki będzie efekt. Bogatki są chyba zadowolone. :-)

#55 Birkof

Birkof
  • Użytkownik
  • 615 postów

Napisano 05 czerwiec 2010 - 14:02

dziuplaki :angry: myślałem że trafię w tym roku dzięcioła a tu masz szpaczki...biorę na celownik co jest :mrgreen:
14
[URL=http://img163.imageshack.us/i/hkl.jpg/][img]http://img163.imageshack.us/img163/3410/hkl.jpg

Od 02.06.2010 r. na forum definitywnie odstępujemy od pokazywania, ptasich gniazd i piskląt również w budkach i dziuplach.

ostapowicz

#56 Birkof

Birkof
  • Użytkownik
  • 615 postów

Napisano 20 sierpień 2010 - 09:17

Witam...dla zainteresowanych :) w tym roku z moich budek lęgowych o których pisałem wyszło ponad 40szt. młodych ptaków w tym przewaga sikor bogatek ok. 25szt.
Pozdrawiam

#57 PatrykGala

PatrykGala

Napisano 20 sierpień 2010 - 09:22

Birkof, dużo tego ;-) Ile miałeś tych budek?
Patryk, Pozdrawiam

#58 Birkof

Birkof
  • Użytkownik
  • 615 postów

Napisano 20 sierpień 2010 - 09:24

5szt. sikory miały po 9 młodych

#59 nebari (Piotr)

nebari

Napisano 20 sierpień 2010 - 09:32

Birkof, to miałeś niezłą produkcję te budki to chyba wersja VIP bo najwększą liczbę młodych to widziałem do 3 sztuk WOOOOW

https://www.facebook...s.Piotr.Majder/

|BODY - CANON EOS 450D | CANON EOS 70D | Minolta A-2 |
|SZKŁO - SIGMA 70-300 APO DG Macro | SIGMA 18-50mm F2.8 EX DC MACRO |
|INNE - system Cokin -P, pierścienie pośrednie |

#60 Birkof

Birkof
  • Użytkownik
  • 615 postów

Napisano 20 sierpień 2010 - 09:35

mam zdjęcia ale niestety nie można tutaj pokazać :(

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych